Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Brak sygnału niewyłączonych świateł


Darev

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Przez przypadek zrobiłem w swoim A4 test deski rozdzielczej za pomocą VAGa (zegary, wskaźniki, itp) i w pewnym momencie usłyszałem przyjemny dla ucha "gong". Skapnąłem się że jest to sygnał niewyłączonych świateł. I moje pytanie jest jak w temacie dlaczego po otwarciu drzwi nic nie działa, wcześniej myślałem że jest po prostu przepalony i trzeba go wymienić. Jeśli ktoś wie o co chodzi proszę o info.

Pozdrawiam.

_________________________________________________

Czy można tą funkcje jakoś włączyć za pomocą VAGa :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie do pytania :hi: w mojej poprzedniej, jak i obecnej A4 rowniez jest cisza po otwarciu drzwi na swiatlach :( Teskno mi do sygnalu nie wylaczonych swiatel z B4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem VAGiem i działa, również sprawdzałem wykręcając zegary i tez działa, lecz nie działa gdy otworze drzwi :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej bym wykluczył ponieważ ostatnio podłączałem alarm i musiałem wziąść sygnał otwartych drzwi. Chyba że ten czyjnik jest jakoś bardziej rozbudowany i ma kilka żył które różnie są prowadzone. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej bym wykluczył ponieważ ostatnio podłączałem alarm i musiałem wziąść sygnał otwartych drzwi. Chyba że ten czyjnik jest jakoś bardziej rozbudowany i ma kilka żył które różnie są prowadzone. :confused4:

Właśnie.. Mój znajomy ma Golfa IV, i ma podobnie,, Światełko w posufitce mu się nie zapala, ale alarm po otwrzeniu drzwi się załancza i wyje. :mysli:.. Więc może właśnie któraś z tych przewodów jest uszkodzony??... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałem schematy elektryczne i nic ciekawego z nich niewywnioskowałem, więc biore teraz miernik w ręke i idę szukać sygnałów. Może coś znajde :mysli: Co do światełka w podsufitce to działa bez zająknięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gong służy do sygnalizowania niezapiętych pasów. U mnie po otwarciu drzwi słychać taki ciągły pisk.

Wymiana brzęczyka: http://www.a4-klub.pl/smf/sygnal_brzeczyk_wlaczonych_swiatel-t4509.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gong służy do sygnalizowania niezapiętych pasów. U mnie po otwarciu drzwi słychać taki ciągły pisk.

Wymiana brzęczyka: http://www.a4-klub.pl/smf/sygnal_brzeczyk_wlaczonych_swiatel-t4509.0.html

To już czytałem i sprawdziłem osobiście rozkręcając deske z zegarami i skoro działa to nie ma sensu wymieniać. Zachowuje się tak jakby nie dostawał sygnału po otwarciu drzwi. albo z wyłączonych świateł :mysli: sprawdzałem w innym aucie i jest ciągły sygnał tak jak kolega adamq pisał lecz nie jest to pisk tylko ta sama tonacja co gongu. Może to co auto to inaczej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem- nie slychac jak sa otwarte drzwi. Nawet zaraz po zakupie czasami bylo slychac ten brzeczyk ale pozniej juz przestało. A moze jest w Warszawie jakis zaklad ktory naprawia te liczniki za nieduze pieniadze (mam na mysli ok.30zl). Czy ktos moglbty rzucic namiary? Nie chce samemu lutowac, bo nie mam precyzyjnej lutownicy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem nie musi być buzzer :sick3:

według mnie uszkodzona kostka stacyjki :kox:

Raczej odpada, właśnie wymieniłem na nową bo pękła :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jak mialem polo to mi stacyjka nie "odskakiwala" po wygiagnieciu kluczyka i brzeczek tez nie dzialal.

i w kazdym samochodzie jak otworzysz drzwi a kluczyk jest w stacyjce to bedzeczek nie zadziala, dopiero sie odezwie po wyciagnieciu kluczyka, czyli tutaj szukaj usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w kazdym samochodzie jak otworzysz drzwi a kluczyk jest w stacyjce to bedzeczek nie zadziala
i tu nie do konca masz racje. W moim BMW 316 e36 przy odpalaniu pod domem(nieraz drzwi zamykam na koncu) wkladam kluczyk, wlaczam swiatla i przykladam pastylke immobilaisera. Nastepnie przekrecam kluczyk i nic (okazalo sie ze immo zle przylozylem i nie puscil :wallbash:). Wiec na wlozonym kluczyku (i wczesniej wlaczonych swiatlach) z uwaga przykladam pastylke i.... Brzeczek sygnalizuje zapalone swiatla z kluczykiem w stacyjce jak tylko immo odpusci :good:

PS: przed chwila mialem okazje dokladnie zobaczyc jak to jest w tej bmw i wystarczy na wlaczonych swiatlach wylaczyc zaplon (auto na postojowkach, kluczyk w stacyjce) otwieramy drzwi kierowcy i dzwoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gong służy do sygnalizowania niezapiętych pasów. U mnie po otwarciu drzwi słychać taki ciągły pisk.

...

Witam ponownie, wkońcu uporałem się z problemem braku sygnalizacji, otóż pomogło kodowanie licznika za pomocą VAG'a. Kod w software coding jaki odczytałem to 00040 i przez przypadek zmieniłem na 00240 i załączył się gong. Więc teraz jest tak: gdy otworzę drzwi przy zapalonych światłach odzywa się ciągły dźwięk, natomiast gdy je zgaszę a nadal mam otwarte drzwi to załącza się gong sygnalizujący niedomknięte drzwi. Jak będe miał więcej czasu na zabawę VAGiem to posprawdzam inne kodowania, może coś się zmieni.

Diagnoza przepalonego buzzera nie sprawdziła się :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...