Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie turbo?


Lolo-Krk

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam z Tylu 255, pogadaj z kolegą Devastation.

Swoja drogą skad pewność ze masz k03s? Patrzyles na tłoczenia na muszli albo na tabliczke znamionowa turbiny? Pojecie k03s jest czasami inaczej tłumaczone np. w usa k03-005 to niby k03 natomiast k03-029 to już dla nic k03s. Ty pewnie masz k03-029...

Prawdziwe k03s to k03-073.

Może masz rację, sprawdzę jeszcze dokładnie, choć w aso w krakowie jak byłem na przeglądzie to twierdzili że mam K03s ale na jakiej podstawie to stwierdzili to nie wiem:)

---------- Post dopisany at 17:14 ---------- Poprzedni post napisany at 17:06 ----------

Co myślicie o tym kolektorze?

Kolektor wydechowy AUDI 1.8 2.0 TURBO K03/K04

da to coś przy seryjnym turbo lub po zmianie na K04-15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AJL ma zwykle turbo K03-005

Tylko BEX mial K03-073 (K03S)

Na K04-015 nie bylo wypuszczane seryjnie zadne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AJL ma zwykle turbo K03-005

Tylko BEX mial K03-073 (K03S)

Na K04-015 nie bylo wypuszczane seryjnie zadne auto.

Aha chyba że tak, to jaka turbina z rodziny K04 podejdzie p&p pod mój silnik bo w tym momęcie to już mam mętlik:) każdy mi mówi żebym szukał turbiny z Audi TT co miało seryjnie 225Km wiec już sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tt nie będzie Ci pasować p&p bo w tt masz silnik w poprzek i jest tam wszystko inaczej ustawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakaś była ja u siebie miałem chinola a ten kolektor hmmm trochę drogi i pytanie po co Ci on i w jaką moc celujesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w AJLu tym bardziej przedliftem nigdy nie było seryjnie innego turba jak K03

więc albo ktoś ci ją zmienił wcześniej, albo w ASO siedza ludzie nei mający pojęcia o twoim aucie

spisz numer seryjny z muszli zimnej i będzie jasne

a jeśli faktycznie masz K03 to możesz też kupić używkę K03-029 i na przykład zrobić z niej hybryde K03S, co wyniesie cię ok 500zł + 1200 przeróbka, wcale nie dużo gorsze turbo niż K04, co na dobrych wtryskach i programie da ci te 220-230KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie głupi pomysł, nie mam jakiś wygórowanych życzeń, mam puki co serię a dokładnie to na hamowni wyszło 178,8km i autko służy mi do normalnej codziennej jazdy i chciałbym choć odrobinę żeby się lepiej odpychał:) i fajnie było by mieć tą 2 na początku ale znowu też bez żadnych warjacji typu Mega wielki garett + zakucie:) dlatego szukam jakieś turbiny żeby była p&p, może kolektor zmienic,wtryski,program i chyba tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k03s i program i koniecznie wieksze wtryski bo seryjne w AJLu sa malutkie i bedziesz mial to czego oczekujesz :)

wedlug mnie nie warto doplacac 1500zł dla 10KM jeśli wybiera się pomiędzy K03S a K04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież Tomek Ci pisał że k04 nie było montowane w serii

a kto Ci pisał że od tt pasuje :facepalm:

szukaj z bex-a lub k04-15 (Zyczę powodzenia)

zostaje hybryda lub nowa k04-15 tak na szybko

kolektor seryjny do 240KM da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe K03s 5szt. KKK K03-073 53039880073 - Audi A4 1,8T Motor BEX 190PS | eBay

K04-015 to juz wiesz gdzie dostac... a jak chcesz sprawdzona hybryde, ktora daje tyci wiecej niz ori K04 to za oceanem czaka Franek :decayed:FrankenTurbo

pamietaj, ze musisz kupic jeszcze HFC lub ryrke :wink: pisales, ze sa inne graty i uklad wydech... czyli tzw. Cat back :wink: a to NIE wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe K03s 5szt. KKK K03-073 53039880073 - Audi A4 1,8T Motor BEX 190PS | eBay

K04-015 to juz wiesz gdzie dostac... a jak chcesz sprawdzona hybryde, ktora daje tyci wiecej niz ori K04 to za oceanem czaka Franek :decayed:FrankenTurbo

pamietaj, ze musisz kupic jeszcze HFC lub ryrke :wink: pisales, ze sa inne graty i uklad wydech... czyli tzw. Cat back :wink: a to NIE wystarczy.

Właśnie wtryski już mam 420cc, tipa i wydech, brakuje tylko DP i ewentualnie turbo i oczywiście program, jak coś pominełem to poprawcie

---------- Post dopisany at 10:56 ---------- Poprzedni post napisany at 10:55 ----------

A i Fimica będę montował w lipcu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci bo to bdb wynik 280-290 KM :shock3: ile osob wlasciwie smiga na takich hybrydach K04 z firmy, ktora proponujesz ?

Hybryda od FrankenTurbo jest sprawdzona jak pisalem z wielkim pozytywem, ludzie smigaja juz kilka lat :whistling: to nie jest 10-50 osob lecz sporo wiecej aby byla jasnosc :wink:

Osobiscie preferuje sprawdzone graty, tym bardziej turbiny :wink: a wiadomo jak to bywa z hybrydami :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tak naprawdę, gwarancje dają więc może jakieś badziewie ostatnie to to nie jest no ale też ma inne wyjście na dp więc nie jest plug n play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a była jakaś K04 wzdłuż montowana?

:facepalm: ja pier....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...