Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jak sprawdzić koło dwumasowe (2mas)?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

przeczytałem już wiele postów dotyczących koła dumasowego i sprzęgła, ale wciąż nie mam pojęcia jak jednoznacznie ocenić jego kondycję. Liczyłby na pomoc.

Mianowicie, po dłuższej jeździe ( trasa później po mieście - dużo ruszań ) moim a4 b6 z silnikiem AWX w czasie ruszania czuć szarpanie - jakbym nie potrafił sprzęgła delikatnie puścić... dziwne uczucie, chwilami nawet przeszło mi przez myśl, że to moje braki odnośnie prowadzenia pojazdu, ale po dłuzszej weryfikacji coś jest na pewno nie tak.

W takim razie, chciałbym ocenić co to jest i w jakim stanie znajduje się dwumas, czy jest na to jakiś sposób. Szykuje się na trase Polska - Norwegia jakieś 2000km, nie chciałbym ryzykować, jeśli nie natrafię na jakieś poważne odpowiedzi po prostu wymienię koło i będzie z głowy, choć wiadome " $ $ $Dollar is all I need"

Pozdrawiam, dzięki za odpowiedź!

Opublikowano

Dwumas nawet jak padnie to i tak dojdziesz tam i z powrotem :wink: A zazwyczaj słychać stukanie bardzo często na wstecznym biegu jak dasz dużo gazu z małych obrotów a najlepiej pod obciążeniem np z 4 osoby na pokładzie. Możesz też jechać wrzucic 5 bieg przy 60 km/h i w podołoge gaz i jak nie będzie trzęsło nic to ok. Następny objaw to może być przy gaszeniu silnika wtedy aż budą zatrzęsie aha falować delikatnie obroty mogą.

Opublikowano

Dokładnie jak dwumas padnie to nie dyskwalifikuje jazdy chyba ze coś się urwie ale to już po naprawdę długiej eksploatacji zjechanego dwumasa.

Spr. mniej wiecej jak pisze Duch powyżej do tego zwróc uwage przy gaszeniu i odpalaniu jak zatelepie autem, do tego dwumas może telepać na jałowym takim metalicznym postukiwaniem - zauważ że nowe auta mają tak zrobione że do odpalenia wymagane jest wciśnięcie sprzęgła.

---------- Post dopisany at 15:12 ---------- Poprzedni post napisany at 15:10 ----------

Aha ... 100% pewność daje zwalenie skrzyni i poruszanie kołem i spr. luzów obwodowych i poprzecznych - pamiętaj że dwumas ma pewne dopuszczelne luzy - poszukaj filmików LUK na YouTube

Opublikowano
  • Autor

W takim razie jak dla mnie dwumas jest ok, może sam docisk sprzęgła? Mi nic nie telepie nie szarpie przy normalnej jezdzie i tak jak pisze powyżej... a jednak po kilku- nastu? dziesięciu ruszeniach ( tak jakby sie zagrzało sprzęgło) i juz nie rusza płynnie, szaprie... jakies pomysły?

Opublikowano

Z tego co piszesz to pewnie będzie sprzęgło do wymiany.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

podepnę się pod temat. Skoro już wymiana to oczywiście w komplecie, jednak jaką firme polecicie najbardziej?! LUK, ZACS czy coś innego?

Opublikowano
Z tego co piszesz to pewnie będzie sprzęgło do wymiany.

Tak jak piszesz, przy opisywanych objawach to bardziej prawdopodobne jest po prostu kończące się sprzęgło. U mnie było to samo, jak się zagrzało to szczególnie pod obciążeniem trudno było ruszać i zmieniać biegi bez szarpania przy puszczaniu pedału.

Opublikowano

Też jestem własnie na etapie sprawdzania cen i kompletowania sprzęgła i koła dwumasowego. Co polecacie panowie?????

Opublikowano

U znajomka jak walneła 2masa to w końcu wał pękł:D ( bmw 2.0d 136km), Ja polecam 2mas firmy LUK.

Opublikowano

LUK albo Sachs:wink:

Opublikowano

no ok a jak na ciepłym silniku puszcze sprzęgło bez biegu i hałasuję tak lekko ? to co ? jak wcisnę to cisza. Sprzęgło ok.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.