Skocz do zawartości
IGNOROWANY

16" czy 17" ? Zalety i wady. Pomoc przy wyborze rozmiaru


Mosiadz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W najblizszym czasie bede chcial do swojego avanta b5 quattro zalozyc felgi aluminiowe. Wiem ze w fabrycznym wyposazeniu byly felgi 16" Ale do Polski przyjechala na stalowych dwoch kompletach 15" Obecnie posiadam zawieszenie 1BA Przy wymianie kol wloze dedykowane do masy sprezyny -30/-30 i amortyzator Bilstein B6. Zatanawiam sie jakie sa roznice w jezdzie B5 na felgach 16 i 17 cali. W jaki spoob odczuwa sie roznice w uzytkowaniu auta ? Domyslam sie ze na wiekszych wzrosnie spalanie i beda mialy wieksza tendencje do wybierania nierownoci. Moze jeszcze tego lata przejde na wiekszy hamulec czyli 312 i wiem ze w tedy felga maks ET45 w 16 A w 17 ?

Jakie mozna miec ET w 17" jezeli bedzie tam zacisk na wiekszej tarczy ?

Jestem osoba ktorej zabardzo nie podoba widok duzej felgi i malej tarczy Stad bardziej sklanialbym sie do 16" Z drugiej strony wieksza felga plus obnizenie moze przyniezc ladny efekt wizualny.

Samochod w 95% swojego przebiegu bedzie jezdzil po Niemieckich autostradach. Na felgi zaloze nowe opony. Roznica w cenie jest ale mozna powiedziec "do strawienia" Czy moze sie ktos wypowiedziec na temat roznic? Cos podpowiedziec itp ?

Aha jak wyglada kwestia kola zapasowego. Szukac piatej takiej amej felgi czy moze byc np. stalowka z zachowanym rozmiarem opon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zapasówki to wedle uznania.moze dostaniesz 5 alu.

Co do zmiany z 16 na 17 to właśnie jestem po takim zabiegu i powiem ze jest różnica w wyglądzie,spalaniu i prowadzeniu:wink:

O dziwo w komforcie nie zauważyłem zbyt dużej różnicy.

Na 16 o profilu 55 auto lepiej wyglądało a jeżeli na 17 i profilu 45,zawieche mam 1be czyli o cent wyżej od tego co planujesz włożyć.

Jak dla mnie to koza teraz jest i jakiś gwint obowiązek:decayed:

Co do 312 to ja mam słabe et a nie wadzi także 17 raczej każda zmieści większe jarzma.

Mi też nie podoba się widok standardowej tarczy na 19:facepalm::facepalm:

16 pod tym względem wygląda naj bo tarcza prawie pokrywa się z obręczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że sam jestem po takim zabiegu 15 stal na zime / potem miałem 16 alu na lato z oponami 205/55/16 . Jeździłem tak pół roku a że mam trochę dziurawą miejscowość :D to komfort jazdy był przyjemny . Zawiecha 1ba .

Teraz na lato wsadziłem 17 235/45/17 i komfort jazdy zdecydowanie spadł na dziurach , bardziej tarabani niż na 16 i jak wpadam w dziurę to aż mnie serce boli :D

Ale jeżeli chodzi o gładką nawierzchnie to nie ma porównania 17 bije na głowe 16 . No i jak kolega w/w wspomniał wygląda o niebo lepiej:grin:

Wejdź do mnie na profil tam masz porównanie jak wygląda na 16 i 17 to zobaczysz jaka różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne czego doświadczyłem na sobie. 235/45/17 na 1BE pasują bez problemu na tylną oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma się nad czym zastanawiać tylko zakładać 17" (16" jeśli chcesz wydać mniej pieniędzy na felgi czy opony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zakladac 17 to jaki rozmiar opony i jakie ET ?

Jaka jest roznica w spalaniu miedzy 16 a 17 cali ? Mowimy tutaj o litrze, dwa czy o pieciu szesciu ?

KolegoAron21 jaki masz ET i model obecnej felgi. Ladna i czasami spotykalem takie w ogloszeniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej 225/45. Et w przedziale 30-45 będzie jeszcze ok. Unikaj kół z et powiedzmy 56.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zakladac 17 to jaki rozmiar opony i jakie ET ?

Jaka jest roznica w spalaniu miedzy 16 a 17 cali ? Mowimy tutaj o litrze, dwa czy o pieciu szesciu ?

KolegoAron21 jaki masz ET i model obecnej felgi. Ladna i czasami spotykalem takie w ogloszeniach

Kolego ET tych felg to równe 45 czyli pasują P&P . Jeżeli chodzi o spalanie to Ci powiem że na 16stkach za 100zł przy normalnej jeździe robiłem 280km przy oponach 205/55 .Teraz przy 235/45/17 za tą samą kwotę robię 250km przy tym samym stylu jazdy także znośnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiem Ci że sam przeżyłem taki eksperyment z 15" postanowiłem przesiąść się na 17", jest kozacko pod względem wyglądu, ale komfort uciekł daleko mam do pracy 25km po takich sobie drogach i nie jest komfortowo jak koledzy wyżej piszę na równym asfalcie bajka co w Twoim przypadku (piszesz że po niemcowni zasuwasz głównie) będzie do odczucia. Spalanie wzrasta około 1 litr zależy jeszcze jak jeździsz :evil: ja mam oponki 225/45 już wiem że następne będą na pewno 215/50. Cena opon też robi swoje między 16 a17 za komplet pewnie jedna opona 16 będzie gratis. Dużo na + i na - dla jednego rozmiaru i drugiego zależy kto co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest roznica w spalaniu miedzy 16 a 17 cali ? Mowimy tutaj o litrze, dwa czy o pieciu szesciu ?

a co ma wielkość koła do spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też długo się zastanawiałem ale wkońcu przerzucilem się z 205/55/16 na 225/45/17 i nie widzę roznicy na dołkach w komforcie, czuć na wspomaganiu ale idzie się przyzwyczaić ;)

Co do spalania to nie odnotowalem jakiegoś wielkiego skoku.

Także zakladaj koła 17' samochód ładniej się prezentuje

wysłane z HTC za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

..............................................

Jakie mozna miec ET w 17" jezeli bedzie tam zacisk na wiekszej tarczy ?

....................

w feldze 17" 8J et 43 zacisk pod tarczę 345 wchodził bez problemu :wink:

Jaka jest roznica w spalaniu miedzy 16 a 17 cali ? Mowimy tutaj o litrze, dwa czy o pieciu szesciu ?

a co ma wielkość koła do spalania?

:whistling:

skoro większe/cięższe(przeważnie) koło i opona to większe opory toczenia są ....... fakt........nie są to ilości jakieś wielkie ale są na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest roznica w spalaniu miedzy 16 a 17 cali ? Mowimy tutaj o litrze, dwa czy o pieciu szesciu ?

a co ma wielkość koła do spalania?

:whistling:

skoro większe/cięższe(przeważnie) koło i opona to większe opory toczenia są ....... fakt........nie są to ilości jakieś wielkie ale są na pewno

ale gdzie wyżej jest napisane że te koła 17" są cięższe i opona na nich jest szersza?

nie ma takiej regóły, że co większe to od razu musi być cięższe, a wręcz odwrotnie może być lżejsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak.

Mam dylemat bo przejrzalem ceny opon i roznica jest spora. Tak jak pisal kolega novwy w cenie kompletu 17ek mam gratis 16ke. W rozmiarze 225/45R17 nie ma opony ktora chcialbym zalozyc czyli Vredestein Sportract 5 Jest natomiat w 205/55R16. Dzisiaj widzialem stojace obok siebie dwa Pasaty Jeden mial 16 a drugi 17 I fakt faktem siedemnascie bardzo ladnie sie prezentuje. Choc 16 nie jet gorsza. Spalanie Srednica pozotaje taka ama Plus minus pare mm Zmienia sie szerokosc wiec opory toczenia. Jeszcze jest cena samych felg I zmieniajac na komplet 17 trzeba wydac z 600 -700 stow wiecej. Pozostaje jeszcze kwestia wyboru wzoru felgi. Myslalem tylko nad fabrycznymi bo nie wiem jaka jest jakosc innych firm Z drugiej strony Ladnych 16ek to zawiele nie ma.

Jezeli wsadze zawias minus 30 mm to od aktualnej wysokosci opona-rant Rant nadkola pojdzie o 30 mm w dol. Zgadza sie?

No nic bede dalej glowkowal i liczyl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawias będzie obniżony o -30 ...,a nie ,że siądzie jeszcze o -30 ;)

---------- Post dopisany at 14:13 ---------- Poprzedni post napisany at 14:11 ----------

17 w B5 ładnie leży i komfort jest b.dobry wbrew pozorom...różnice oczekujesz na pewno samochód zupełnie inaczej(lepiej) będzie sie prowadził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wasze wypowiedzi i wszystko na to wskazuje że będą 17tki. Widziałem parę razy na A4 takie felgi jak w linku Fakt faktem był to nowszy model A4. Zastanawiam się nad szerokością opony 245 Hmm Będzie ok czy szukać 225 ? Proszę zerknijcie na link i wyraźcie swoje opinie co do ceny wzoru itp. Poprosiłem sprzedającego o ustalenie kosztów przesyłki oraz roku produkcji opony. Bo co mi z tego jak opona ma 5 czy 6 mm jak jest stara i już nie klei do podłoża. Cena jest ok za ten komplet ?

Aha Jak wygląda kwestia śrub do takich felg ? Czy z felg stalowych 15" będą pasować ?

Link Felgi Audi z oponami 17" ET45, 7,5J 5x112 Starogard Gdański ? Tablica.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie 245 :D przy tej szerokośći to już odczujesz spadek mocy. Lepiej już zostań przy 225 . Sam mam 235 i chętnie bym się z kimś zamienił na 215 bo naprawde przy tej szerokości auto troche łapie muła , ciężej mu się przyśpiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im szersza opona tym mniejszy komfort jazdy ale także mniejsza przyczepność. Nie ma żadnego sensu zakładać 245 bo strasznie będzie ciągnąć w koleinach, auto zmuli i spalanie dosyć wzrośnie. Ja przesiadłem się z 15" na 17" z oponami 205/50 i powiem że komfort jest bardzo fajny :decayed: czuć tylko na dużych dziurach że jest minimalnie sztywniej. Nie zakładaj 16" bo będziesz żałował. Jak dasz sobie czas to znajdziesz coś fajnego. Ja skompletowałem sobie koła za 850zł felgi borbety za 450 i opony Bridgestone Proteza z 2011r 5mm za 400zł komplet :decayed:

Zobacz te :wink:

Alu felgi 17 5x112 4 szt Opole ? Tablica.pl

Parametry mają dobre i cenę też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...