Opublikowano 7 Sierpnia 201510 l Millers 5W40 EE Nanodrive to bdb olej, ale drogi - bodaj 90zł/l, zamiast niego wolałbym wlać któryś z motorsportowych oliw 5W40, które są w podobnej cenie a teoretycznie jeszcze bardziej wyżyłowane pod wzgl. parametrów. Dużo ciekawiej pod wzgl. ceny (i równie wysokiej jakości) prezentuje się Motul X-cess 5W40 lub X-clean 5W40, bo bańkę 5l można nabyć za ok. 150zł. Ten drugi wydaje mi się ciut lepszy, a przynajmniej nowsze normy innych producentów spełnia Oczywiście oba powyższe spełniają normę VW502 00 która to jest kluczowa dla tego silnika. Na sikach 5W30 zgodnych z normą VW504 00/507 00 ta jednostka moim zdaniem nie pracuje optymalnie. I nie ma znaczenia czy to Castrol czy Motul, bo miałem przez rok tego drugiego (X-clean+ 5W30) i nie polecam. W skrzyni to co 60tys.km spece od automatów zalecają wymieniać oleum. Mi jeszcze z 20-30tys.km zostało ale już się zastanawiam czy pchać się w dynamiczną wymianę czy może statyczna wystarczy Z olejami to cenna uwaga. Na pewno wezmę pod uwagę wszystkie polecane. Millera osobiście sprawdziłem i przynajmniej w fazie początkowej naprawdę robi różnicę w pracy silnika. Nie wiadomo jak z trwałością parametrów, ale lepiej mieć z czasem parametry Castrola niż od razu Co do skrzyni to warto dbać i wcześniej wszystko wymieniać. Potem to mało że koszta i często w naj mniej odpowiednim momencie unieruchomienia fury to jeszcze szukanie specjalisty który dobrze zrobi i nie naliczy ile mu do głowy wpadnie. Ja akurat mam drugi samochód i motocykl, więc małe przebiegi robię i co 30k max. w skrzyni będę wymieniał.
Opublikowano 8 Sierpnia 201510 l Aż tak bym nie przesadzał chyba, że rocznie przejeżdżasz ok.5tys.km i olej zdąży się prędzej zestarzeć niż przepracować Na Motula X-cess 5W40 przeszedłem w drugim aucie, w którym od nowości, przez ponad 200tys.km zalewany był półsyntetyk 10W40. Zero problemów. Nawet powiedziałbym, że przepalanie oleju spadło, bo wcześniej to schodziło z max. do min. pomiędzy wymianami (robionymi co 30tys.km ). X-cess i X-clean to bardzo uniwersalne oleje patrząc na listę spełnianych norm Edytowane 8 Sierpnia 201510 l przez BeyerBrown
Opublikowano 30 Sierpnia 201510 l kutwa moj mechanior ma tylko takie programy ze w grupie 93 pokazuje tylko 2 kanały a nie 4 jak na vag-com i niby tam pokazuje troche ponad 1 w obu ale to mi sie zdaje ze to zly program i nie pokazuje tego co jest w rzeczywistość
Opublikowano 30 Sierpnia 201510 l kutwa moj mechanior ma tylko takie programy ze w grupie 93 pokazuje tylko 2 kanały a nie 4 jak na vag-com i niby tam pokazuje troche ponad 1 w obu ale to mi sie zdaje ze to zly program i nie pokazuje tego co jest w rzeczywistość Jak w grupie 93 są tylko 2 kanały to ja bym się tym nie sugerował. Lepiej kupić najtańszy kabelek i samemu sprawdzić lapkiem.
Opublikowano 2 Września 201510 l no właśnie jutro spróbuje na olsztynie ogarnac jakiegos machaniora z vagiem pytanie czy na VCDS bedzie wszystko tak samo jak na vagu? najbardziej mi chodzi o grupe 93 ktora wiadomo co pokazuje (ogolnie mysle ze VCDS to poprostu ulepszony vag ale znawco nie jestem) Edytowane 2 Września 201510 l przez Kruk_89
Opublikowano 2 Września 201510 l VCDS wydaje się być dopracowanym i wiarygodnym softem, w tej grupie bzdur na pewno nie pokaże Edytowane 2 Września 201510 l przez BeyerBrown
Opublikowano 4 Września 201510 l powiem tak czapki z głów dla Pawła69 człowiek rzetelny i słowny o wielkiej wiedzy autko cyka że aż miło teraz posłuchać konty jakie zostały ustawione to; 0 ;0 ;0 ;1 teraz na 3biegu ciagnie jak na 2 hehe
Opublikowano 4 Września 201510 l Pogratulować Jakie miałeś kąty przed i jak chodził wtedy motor na wolnych obrotach?
Opublikowano 4 Września 201510 l nie chce cie skłamać ale dokładnie nie pamiętam napewno było 3 i 7 ale dalej ni wiem trzeba by bylo Pawła zapytać z tego co wiem zapisywał logi. na wolnych obrotach jak by deko falowało i drgania było czuc ciezko bylo z 2 ruszyc nieraz jak auto ledwo sie toczylo np przy dojeździe do świateł teraz problemu niema ale zostało też zrobione podciśnienie te gruszki a wczesniej nie działały. dzwiek silnika jest całkiem inny ładniej i czyściej pracuje:)
Opublikowano 4 Września 201510 l na wolnych obrotach jak by deko falowało Mam podobnie Choć do utykania jeszcze daleko, silnik jakby nerwowo chodzi. Daj znać jakbyś się dowiedział co dokładnie miałeś wcześniej w grupie 093. Nagrałbyś filmik jak chodzi rozgrzane serduszko Twojego autka na postoju? Edytowane 4 Września 201510 l przez BeyerBrown
Opublikowano 4 Września 201510 l ty gadasz jak Paweł69 hehe serce pana samochodu:P ok spróbuje cos zmątować
Opublikowano 4 Września 201510 l czyli dobra wiadomość , nie trzeba jeżdzić do Sulejówka 300km . U mnie tak samo odchył kilku stopni a jednak zmienia bardzo dużo
Opublikowano 4 Września 201510 l Może w pyrlandii ktoś ogarnia ten motor i daje gwarancję, że ustawi wałki na 0 (+/-1)? A jeśli nie, to nie bierze za robotę kasy
Opublikowano 4 Września 201510 l mam filmik tylko ze na fb ale zrobilem ogolnie dostepny jakosc nie za ciekawa i takie 2 stekniecia to moj synek hehe nie mialem go z kim zostawic https://www.facebook.com/photo.php?v=1619627998286379 a i nie smiac sie z braku paliwa ostatnio kase na naprawe wydalem Edytowane 4 Września 201510 l przez Kruk_89
Opublikowano 4 Września 201510 l Gruszki nadal działają nieprawidłowo... po odpaleniu silnika powinny zmienić pozycję i po chwili wrócić do pierwotnego położenia a u Ciebie jak widać nie wróciły... Do sprawdzenia podłączenie wężyków do elektrozaworów Edytowane 4 Września 201510 l przez Gregory87
Opublikowano 4 Września 201510 l raz że gruszki cały czas są ustawione na duży obieg powietrza , a 2 to zmień przewody od podciśnienia
Opublikowano 4 Września 201510 l na filmie Kruk 89 gruszki są w prawidłowej pozycji, na biegu jałowym i średnich obrotach do około 4000 tłoczki są wciągnięte, po 4000 lub po zgaszeniu silnika tłoczki się wysuwają. Odłącz środkowy wężyk od trójnika przy pracującym silniku a powinny się wysunąć. Edytowane 4 Września 201510 l przez lmarrio
Opublikowano 5 Września 201510 l gruszki zmieniaja pozycje po zgaszeniu auta i po odpaleniu nie mam jak sprawdzic czy po 4 tysiacach zmeniaja ale dzis sprobuje gruszki działają jak na tym filmiku dodam ze pierw jest nie działajaće a od połowy po naprawie u mnie teraz tak pracuje jak od 1;30min swoja drogo moje auto teraz lepiej pracuje niz te na filmiku a przed nastawieniem bylo cos takiego własnie Edytowane 5 Września 201510 l przez Kruk_89
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto