Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b5 AHU/1Z] Sprzęgło


aNN94

Rekomendowane odpowiedzi

A więc mam parę pytań do was. Mam a4 b5 z silnikiem 1.9 tdi 90 km z 1996 roku nr vin WAUZZZ8DZVA066619. W informacjach w dowodzie mam wpisane 1z natomiast na naklejce w aucie AHU który z tych silników mam? Kolejne pytanie to czy siedzi w nim jednomas czy dwumas ? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro na naklejce jest AHU to masz AHU. Z tego co kojarzę to przy 1.9 tdi 90km było wyłącznie zwykłe koło zamachowe, nie dwumas ale pewien nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1z i AHU mają zwykłe koło zamachowe :) Sprawdź jaki kod jest na pokrywie paska rozrządu i na bloku a i na wlepce w bagażniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pier**licie glupoty ahu tez ma dwumas pierwsze modele z 96r nie mialy tylko a dalej siedzial juz dwumas tak jak u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dwumasu.Mialem calkiem niedawno wymieniane sprzeglo i jest zwykle kolo zamachowe.1.9 tdi 90km 97r.oznaczenie AHU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pier**licie glupoty ahu tez ma dwumas pierwsze modele z 96r nie mialy tylko a dalej siedzial juz dwumas tak jak u mnie

W sumie teraz mi się przypomniało ze AHU od bodajże 98r miały dwumas. I kolega moze mieć racje. Gdzieś na forum pojawiła sie taka wzmianka. Ale ile w tym prawdy to nie wiadomo.

Ps :

Kolego nie spinaj sie tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aNN94, wg VINu Twój samochód jest z 10.96, wtedy był montowany tylko AHU, nie było już 1Z. Co do kół zamachowych to:

1Z jednomas,

AHU do ok 04.97 też jednomas, później dwumas.

ADR dwumas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , 1Z nigdy nie miały dwumasy, a AHU w zależności od rocznika, nawet po nr VIN można to sprawdzić np. w jakimś dobrym sklepie motoryzacyjnym. Druga różnica to w 1Z nie montowali fabrycznie sprzęgiełka alternatora , a w AHU już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieścisz się spokojnie w 1000zł. Ja wymieniałem 2 lata temu to sprzęgło SACHS 600zł + wymiana 250zł. Ale sprzęgło kupione w necie bo w sklepie mi śpiewali 200 zł drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...