Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niewidzialna wycieraczka - czy to naprawdę działa?


zadra

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem na forum w tym dziale tematu zabezpieczenia szyb. Wiec zacznę ten temat, jako ze znam go od podszewki.

Na początek może artykuł Łukasza Kochanka:

Niewidzialna wycieraczka - czy to naprawdę działa?

Na rynku jest sporo rodzajów różnych producentów preparatów hydrofobowych do tzw."uszczelniania szyb".

Ja ze swojego doświadczenia mogę z czystym sumieniem polecić trzy firmy takich preparatów:

1.OMBRELLO - nanotechnologie dla powierzchni szkła

2.Aquacontrol

3.AQUAPEL Glass Treatment & Rain Repellent

Tak na prawdę jest to jeden producent występujący pod kilkoma markami.

Ja osobiście przetestowałem to na swoich samochodach i samochodach swoich klientów. Końcowym efektem był zawsze uśmiech i zadowolenie.

Przy zakupie i aplikacji indywidualnej przypominam o zakupieniu również środka do wstępnego oczyszczenia(w postaci mleczka o miętowym zapachu) z różnego rodzaju błota, smoły, robaków itp. z mikroporów na szybie które nie są widoczne gołym okiem. Jak pisał w artykule Łukasz - ten preparat oczyszczający jest niezbędny do właściwej aplikacji preparatu hydrofobowego.

Miłej aplikacji i użytkowania:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mojej młodości słyszałem w "Radiu kierowców" (była taka audycja w PR1), że w razie deszczu przy uszkodzonych wycieraczkach pomaga posmarowanie szyb przekrojonym zielonym jabłkiem. Nie próbowałem, ale pewnie nie lecieli w gumki z tą informacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra NW przy odpowiednim traktowaniu spokojnie rok posluzy. Mam na mysli NW w postaci "powloki" a nie popularne RainX, ktore jest dobre ale nietrwale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście aplikując daję gwarancję na rok lub 20-30 tyś km :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra NW przy odpowiednim traktowaniu spokojnie rok posluzy. Mam na mysli NW w postaci "powloki" a nie popularne RainX, ktore jest dobre ale nietrwale.

Nie przesadzaj, RainX u mnie trzyma się po kilka miesięcy a aplikacja trwa nie dłużej jak 30 minut na cały samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od kilku czynnikow, stanu szyby, wycieraczek, pory roku, uzywanego plynu oraz srodowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego dokładnie produktu użyć do czyszczenia wstępnego?

I jeszcze jedno, co możecie polecić do szyb od wewnątrz, bo ostatnio mam z tym problem. Zwykły płyn do szyb raczej nie daje rady :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego dokładnie produktu użyć do czyszczenia wstępnego?

I jeszcze jedno, co możecie polecić do szyb od wewnątrz, bo ostatnio mam z tym problem. Zwykły płyn do szyb raczej nie daje rady :kwasny:

OMBRELLO - nanotechnologie dla powierzchni szkła

Jest tam emulsja Contact 350ml

Ewentualnie zakup - Autover Aquacontrol

W tej wersji występuje już szmatka nasączona preparatem do wstępnego oczyszczania. :wink:

Co do szyb - testowane przez moją skromną osobę:

Plexus Plastic Cleaner - Protectant and Polish - Preparat na bazie teflonu

Jak najbardziej nadaje się do: szyb, folii przeciwsłonecznych na szybach, plastików różnego rodzaju, skór, metali.....POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szyb - testowane przez moją skromną osobę:

Plexus Plastic Cleaner - Protectant and Polish - Preparat na bazie teflonu

Jak najbardziej nadaje się do: szyb, folii przeciwsłonecznych na szybach, plastików różnego rodzaju, skór, metali.....POLECAM.

Tutaj chyba głównie chodzi o zabezpieczenie elementów powłoką, mi głównie zależy na zlikwidowaniu smug i wszelkich brudów.

Zakładam, że raczej nikt tego macał nie będzie. Bo jak widzę to od razu daję po łapach :decayed:

Testowałeś to na wnętrzu szyb samochodowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na wewnętrznych i zewnętrznych stronach szyb. I nawet usuwa smugi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz zastosowałem jak miałem problem z wycieraczkami na autostradzie... zajechałem na stację kupiłem i powiem że przy 160 dawało radę ....woda uciekała jak ta lala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preparaty, których używam i które wymieniłem w pierwszym poście działu dają radę już od 60km/h :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że ciężko znaleźć ten Autover Aquacontrol. Masz jakiś sklep, w którym zaopatrujesz się w te specyfiki?

Podrzucisz jakiś konkretny produkt do czyszczenia wstępnego, bo szmatka niestety jednorazowa będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preparaty, których używam i które wymieniłem w pierwszym poście działu dają radę już od 60km/h :wink:

Tak na dobrą sprawę jak nawet nie pamiętam co kupiłem... do domu miałem blisko i jak dojechałem to już przestało padać. Więc co do niższych prędkości to raczej nie mam oceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że ciężko znaleźć ten Autover Aquacontrol. Masz jakiś sklep, w którym zaopatrujesz się w te specyfiki?

Podrzucisz jakiś konkretny produkt do czyszczenia wstępnego, bo szmatka niestety jednorazowa będzie.

OMBRELLO - nanotechnologie dla powierzchni szkła

Masz tu preparat i emulsje do oczyszczenia wstępnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rain X jest moim zdaniem naprawdę dobrym preparatem, najważniejsze jest, aby szyba była czysta:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rain X jest moim zdaniem naprawdę dobrym preparatem, najważniejsze jest, aby szyba była czysta:wink:

W trasie jak stosujesz to ciężko o czystą szybę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...