Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpaleniem + gaśnie silnik A4 B8 2.0 TDI 143km


damiandeny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy spotkał się ktoś z tematem problemu z odpaleniem. w przeciągu 3 dni miałem kilka razy taką opcję że samochód nie chciał opalić. Startował silnik i kręcił bardzo długo, czasem zaskakiwał a czasem nie. Po prawidłowym odpaleniu i ponownym zgaszeniu i odpaleniu jest ok.

Dodatkowo miałem dwa razy taką sytuację że na światłach zgasł mi samochód, na luzie. Przy próbie odpalenia ponownie kręci aż odpali, co przychodzi mu bardzo ciężko.

Miał ktoś podobny problem ewentualnie podejrzewa czego może dotyczyć?

Może być to problem z paliwem??

Proszę o pomoc!!

Audi A4 B8 2.0 TDI 143km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce Cie martwić kolego ale odkręć regulator ciśnienia paliwa na pompie wysokiego ciśnienia(dwie śrubki)i jak będą tam opiłki metalu to już będzie wszystko jasne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce Cie martwić kolego ale odkręć regulator ciśnienia paliwa na pompie wysokiego ciśnienia(dwie śrubki)i jak będą tam opiłki metalu to już będzie wszystko jasne:)

witam longerooo,

czy moglbys rozwinac temat troche bardziec odnosnie potencjalnych usterek zwiazanych z opilkami metalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce Cie martwić kolego ale odkręć regulator ciśnienia paliwa na pompie wysokiego ciśnienia(dwie śrubki)i jak będą tam opiłki metalu to już będzie wszystko jasne:)

Mógłbyś zrobić fotkę dokładnie co trzeba odkręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

do tematu nie wracałem, ponieważ temat sam chyba się rozwiązał, pośrednio.

Pojechałem do warsztatu w celu sprawdzenia, co mogło być przyczyną, po podłączeniu do komputera system nie zajerestrowal żadnych błędów. Mechanik doradził mi zalał samochody do pełna i obserwacji co sie dzieje. Ku mojemu miłemu rozczarowaniu temat więcej nie powrócił.

Zarejestrowałem jedynie delikatne wstrząsy silnika na jałowym biegu. Co sie niedawno okazało, rozsypało mi sie sprzęgło z kołem dwumasowym (nie życzę nikomu, kosztowna sprawa),po wymianie drgania silnika ustały, nie wiem czy ma to związek z objawami z mojego pierwszego posta, ale kiedy silnik gasł,mocno nim szarpało, a koło dwumasowe odpowiedzialne jest przecież za redukcje drgań silnika.

Ciekawy temat, przyczyny w 100% niestety nie poznałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odkręcałeś pompę zaglądałeś tam czy były jakieś opiłki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...