Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło zrywne/ Sprężarka.


numen1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zostało zerwane sprzęgło w sprężarce.

I teraz mam pytania,

1. jak sprawdzić czy sprężarka jest sprawna ( czy nie została zatarta ), najlepiej bez jej wyciągania.

2. Czy kupić samą tarczę, czy jednak całe sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przekrec walkiem sprezarki , ruch walka musi byc plynny ( bez sarpania i przeskakiwania)

2. Mozna kupic tarcze, gumki, cale sprzeglo co tylko chcesz, musisz tylko podac jaki typ sprezarki posiadasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DENSO 6SEU14C / 4F0 260 805 M

NIe mogę znaleźć modelu M

Czy Jakies inny model będzie pasował? Jako zamiennik.

---------- Post dopisany 18-06-2013 at 21:00 ---------- Poprzedni post napisany 15-06-2013 at 15:51 ----------

SPRZĘGŁO DO SPRĘŻARKI NIPPONDENSO 6SEU14C AUDI A6 (3330253374) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Czy to sprzęgło będzie pasowało do modelu sprężarki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

podepnę się do tematu, ze sprężarki wydostają się dziwne dźwięki, co chwilę słychać jakby coś przeskakiwało (jakby płytę zmianiało) raz dłużej raz krócej, co to może być?????????, takie odgłosy mam już od dłuższego czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie wymiany - bryczka u mchanika na płukaniu układu. Też po zerwaniu sprzęgiełka, tyle że już 2 raz w ciągu mojej krótkiej przygody z tym autkiem....

Jak już się zorientowałem i osłuchałem z tematem, zerwanie sprzęgła ma zawsze jakieś przyczyny i to nić dobrego. Mimo że chodzi sprężarka, trzeba znaleźć przyczynę zerwania czego przyczyną jest zazwyczaj problem z samą sprężarką.

U mnie niestety na 90% zatarta - nie można ruszyć nawet kombinerkami, ale dziś wyjmą już z auta i dowiem się na 100% co jest grane.

Sprężarkę zamówiłem tutaj - DANMAR-BIS :: Turbosprężrki nowe i używane :: regeneracja turbin i pomp klimatyzacji - Poznań a dokladnie przez ich aukcje allegro. Dają w dobrej cenie z 6 m-czną gwarancją

Niestety to nie koniec kosztów - płukanie układu ( przy zatarciu podobno przymusowe) , czynik, olej, osuszacz itd to kolejne wydatki ... aż boję się iść po odbiór :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...