Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawa odstających drzwi.


crookers20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje od pewnego czasu auta, z zamiarem kupna B6, niestety gdzie auta nie oglądam tam zawsze coś jest nie tak, jestem laikiem w tych sprawach dlatego postanowiłem napisać do was.

Bez_nazwy_1.jpg

1. jak drzwi się kończą nie przystają równo do reszt konstrukcji dolnej. da się palec wcisnąć, niestety oglądałem kilka egzemplarzy u różnych ludzi zarówno sedan jak i kombi. Wszystkie były podobne,m ten egzemplarz tak ma ?

2. i co jest głupie, nie znam się, ale z tyłu w zawieszeniu nie widać sprężyn, inna konstrukcja jak w B5 czy po prostu ktoś wyrzucił :D

Proszę o w miarę szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już masę B6 własnie z odstającymi drzwiami/listwami w tych miejscach, moja zresztą też tak ma.

Samochód przeleciałem miernikiem lakieru i wychodzi na to, że bezwypadek więc trochę to dziwne. A i nie wiem czy zauważyłeś, ale nad 2 na tej krańcowej części drzwi też lubią odstawać :decayed:

A i taka anegdotka, mam wrażenie, że w Avancie to praktycznie nie występuje, tylko sedany jakieś krzywe są :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam cię bardzo, możesz coś dodać o zawieszeniu tylnym :) Mam do wyboru tę audi bądź mazdę 3 i nie wiem, w audi coś odstaje zawsze a mazda rdzewiak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odstaja listwy z 2 powodów

1. pod listwami na mocowaniach zbiera się rdza

2. listwy się rozklejają - rdzewieją, puchną i sie deformują, do tego wchodzi tam cały syf z drogi , piach brud itd dlatego jest tego taki efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem odstających listew dolnych w drzwiach to dość powszechy problem w B6 i nie jest to koniecznie oznaka tego, że samochód wbył walnięty albo jeszcze jakoś inaczej kombinowany. Sam u siebie musiałem już wymienić list przedniąlewą, powoli widzę że zaczyna odchodzić prawa przednia, a wiem na 100%, że samochód nie był "robiony" w tych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt takiej wymiany. Czyli b6 nie jest tym za co tą markę chwaliłem, do tej pory śmigam b5 i nie ma nawet rdzy a auto 95r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo może masz te listwy juz wymienione w B5?

Tam one rdzewieja na potęgę. Zobacz ile ich juz jeździ bez. Sztuka jakieś 50€ w DE. Ostatnio wymienialem w mojej B5.

W 8E ( B6/7) jeszcze sie temu nie przyglądałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa do B6 w ASo ok 450zł/szt na przód:facepalm: możesz kupić używkę za ok 100zł, a wymina jest bardzo prosta, więc sam ogarniesz. Jak w B5 to niech już koledy powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum w dziale sprzedam ktos sprzedaje komplet za 100 zl

odnosnie wymiany - odkrecasz 2 srobki na koncach drzwi i wysowasz listwe w strone tylu auta , czyscisz blache pod listwami z syfu , mozma tez metalowe bolce - prowadmice listwy psiknac wd40 i wsuwasz nowe , przykrecasz srobki i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt takiej wymiany. Czyli b6 nie jest tym za co tą markę chwaliłem, do tej pory śmigam b5 i nie ma nawet rdzy a auto 95r.

nie słuchaj bo chłopaki coś idą po bandzie. Pierwsze słyszę o problemie z tymi listwami i jakie dyrdymały o "zbierającej" się rdzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może odkręć te listwy i obejrzyj,zdjęcie to minuta osiem :wink:

a żebyś wiedział, że tak zrobię bo jak widać po moim poprzednim poście zagwózka jest niezła :) ale to już nie dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kurcze kupiłem :D i się kurcze bardzo cieszę. auto cacuszko a listwami się narazie nie będę martwił gdyż tragedii nie ma. Teraz się z tym prześpię a jutro auto na warsztat, wymiana rozrządu itd. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...