Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania tylnich kół na postoju


Chadury89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co moze powodowac ze dosyc mocno drgaja tylnie kola na postoju? Drga wydech, moze byc od tego? Amorki tydzien temu wymienione na Kayaby 343302. Dodam ze tuleje tylnej belki sa miekkie ale cale bez zadnych spekan.

I co moze powodowac scinanie opon od wewnatrz? Auto nie sciaga, luzow w zawieszeniu nie ma, amorki 72-73% przod, tylko wydaje mi sie i troche czuc jakby krzywa felga bylo chyba ze to przez opone te odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przednie opony wyciera no to chyba nic innego jak geometria :wink: na stacji diagnostycznej rozwiążą problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przednie opony wyciera

Karin czytałeś pierwszy post?

dosyc mocno drgaja tylnie kola

ja się zastanawiam jak mogą drgać opony na postoju.....?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosyc mocno drgaja tylnie kola

ja się zastanawiam jak mogą drgać opony na postoju.....?????

Wpadaja w rezonans na jalowym biegu, golym okiem widac ze drgaja, z kolei z przodu nie drgaja praktycznie wcale.

Dodam ze jak jade na prostej drodze to czuje takie bardzo male bujanie, jak jade szybko to tego nie czuc. Najgorzej jest jak jade po duzym skupisku łat na drodze to wtedy mam wrazenie jakbym jechal dxxpa przy samej ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czytałem :decayed: ale z góry założyłem, że chodzi o przód bo przednie częściej wyciera, mój błąd :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega karin24 ma rację,chodzi o przód

I co moze powodowac scinanie opon od wewnatrz? Auto nie sciaga, luzow w zawieszeniu nie ma, amorki 72-73% przod,

---------- Post dopisany at 16:38 ---------- Poprzedni post napisany at 16:32 ----------

może oba koła są jakoś pochylone górą do środka i wtedy będzie ścinać opony od wewnątrz i nie będzie znosić auta,tak Sobie myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega karin24 ma rację,chodzi o przód

I co moze powodowac scinanie opon od wewnatrz? Auto nie sciaga, luzow w zawieszeniu nie ma, amorki 72-73% przod,

---------- Post dopisany at 16:38 ---------- Poprzedni post napisany at 16:32 ----------

może oba koła są jakoś pochylone górą do środka i wtedy będzie ścinać opony od wewnątrz i nie będzie znosić auta,tak Sobie myślę

Jest wogole taka mozliwosc? Geometria by to wykazala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chadury89.... nie obraź się, ale moim zdaniem skoro nie masz pojęcia o mechanice to jedź do warsztatu zamiast szukać pomocy na forum. W ten sposób tylko ryzykujesz swoje bezpieczeństwo. Za kilka dni napiszesz "odpadło mi koło...dlaczego ???"

Drgania tylnych kół na postoju to jakiś absurd. Ja rozumiem że to diesel i się wszystko trzęsie, ale jeśli masz takie "dziwne" objawy to zacznij od podniesienia auta i sprawdzenia luzów. Jeśli tnie Ci z tyłu opony to opcje są tylko dwie. Luz na łożyskach co możesz sprawdzić po podniesieniu auta, stąd pływanie na drodze i trzęsienie na postoju, albo pokręcona belka z tyłu, ale w takim przypadku nie było by tego dziwnego objawu. Pierwsze co to podnieś auto na lewarku i poszarp za koło by ocenić sztywność zawieszenia. Z tyłu masz zawiechę z przed ponad ćwierć wiecza, która jest prosta jak budowa cepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczmar dzieki za troche krytyki ;) myslalem ze ktos mial podobny problem i mnie nakieruje, podejrzewalem tuleje tylnej belki bo sa bardzo miekkie ale cale, niespekane. Tylko dzieki tobie przypomnialo mi sie ze pare miesiecy temu wymienialem tarcze i klocki z tylu a wiadomo trzeba bylo przekladac lozyska i teraz taka mysl mnie doszla ze moze za slabo palcami dokrecilem ta srubke i potem po jakims czasie powinienem skorygowac luz. Sprawdze na dniach ten luz i napisze czy pomoglo. Nie podejrzewalem lozysk bo sa cichutkie.

P.S. przed chwila sprawdzilem kola, szarpalem na boki do gory, do siebie i od siebie i nie maja zadnego luzu, buda tylko lekko bujalo. Jedno kolo gdy nim krecilem zatrzymywalo sie po jakis 4 sekundach a drugie dwa razy dluzej, ale klocki szumia o tarcze. Zauwazylem ze buda praktycznie nie drga a drganie na kolach zaczyna sie od tylnej belki, czyli drgania moga przenosic tuleje tylnej belki np od wydechu? Bo wydech drga w takiej same czestotliwosci co belka i kola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na tuleje belki. Postaw samochód na prostym i wrzuć bieg, nie zaciągaj ręcznego. Na zgaszonym silniku kopnij w koło od tyłu. Jeśli tuleje są w kiepskim stanie to zobaczysz że koło ruszy się do przodu i wróci. Jak zdrowe to coś tam zadrży ale nie tak żeby się ruszyło znacznie.

Fakt faktem przyjrzyj się temu dokładniej bo nie ma co ryzykować.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...