Skocz do zawartości
IGNOROWANY

test wentylatorów chłodnicy - jak wykonać VAG'iem??


Lukasz_mk2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam następujący problem, obecnie przy wielkich upałach klima działa na max'a a wraz z nią słychać jakiś dziwny odgłos jakby jakieś łożysko szumiało. Wydaje mi się że dźwięk wydobywa się ze sprężarki, ale byłem wczoraj u mechanika i on raczej stawia na wiatrak, proponował wykonać test wiatraków VAG'iem, ale że nie miał czasu kazał przyjechać kiedy indziej.

Czy może ktoś mi powiedzieć jak przeprowadzić taki test VAG'iem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego raczej nie wymodzisz. Ja mam podobny problem, ciągle mi wiatrak zap... i nie dochodzi temp do 90C czujniki sa dobre, termostat również więc zawiązałem w końcu wiatrak i złapał temp 90C po puszczeniu go znów temp spadla do 70C. Proponuję Ci sprawdzić czy w ogóle możesz na zimnym silniku zatrzymać wientylator chłodnicy, ten duży. Ja myślałem podobnie, że to łożysko wentylatora tak chuczy ale to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej niech ktoś drugi uruchomi silnik a Ty trzymaj, stojąc przodem do auta wentylator obraca się przeciwnie do wskazówek zegara. A jeśli nie ma Ci kto pomóc to po prostu go uwiąż;) i sprawdź czy Ci dojdzie temp do 90 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ręce będą Ci jeszcze potrzebne to raczej tego nie rób. Jeśli sprzęgło wiskotyczne załapie to będziesz mieć problem ze znalezieniem palców:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam następujący problem, obecnie przy wielkich upałach klima działa na max'a a wraz z nią słychać jakiś dziwny odgłos jakby jakieś łożysko szumiało. Wydaje mi się że dźwięk wydobywa się ze sprężarki

2 lata temu w AVF-ie miałem trochę podobny przypadek. Jak włączałem klimę słychać było taki delikatne szum jakby łożyska. Okazało się, że problemem było łożysko alternatora, które się już kończyło. W serwisie Boscha wymienili mi je na nowe i problem ustąpił. Może u ciebie też tak będzie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem tego typu ze w upalne dni wlaczam nawie(nie klime ) np na 18C i daje nawiew na polowe i slychac ogromny huk ktory zaglusza silnik. Problem nie wystepuje w normalne temperarury. Klima dziala jak marzenie. Chlodzi bardzo dobrze. Bylem u specow od klimy to mowili ze moze jakies gumki w sprzegle, moze spreezarka i cena naprawy od 500do 1000zl. Jakies sugestie?

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem tego typu ze w upalne dni wlaczam nawie(nie klime ) np na 18C i daje nawiew na polowe i slychac ogromny huk ktory zaglusza silnik. Problem nie wystepuje w normalne temperarury. Klima dziala jak marzenie. Chlodzi bardzo dobrze. Bylem u specow od klimy to mowili ze moze jakies gumki w sprzegle, moze spreezarka i cena naprawy od 500do 1000zl. Jakies sugestie?

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

3 lata temu wymieniałem sprzęgiełko sprężarki klimatyzacji, bo zaczęło powoli szumieć. W serwisie Bosch wzięli mi za to wraz z robocizną ok 650zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...