Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana procka w Chorus 1.


Rekomendowane odpowiedzi

Wymienieł ktoś może procesor 52 pinowy - ten od regulacji głośności w Chorus 1 ???

Gdzie można kupić taki procesor ( podobno nr XC705B32CFNE) i ile mniej więcej kosztuje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można gdzieś ten procek kupić i samemu wlutować ??? Co się stanie jak nowego procka nie zaprogramujemy pamięcią ze starego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabi, rozumiem że robisz dokładnie to co ruskie napisali, że trzeba zrobić ?

czyli wgranie software'u ale już zmodyfikowanego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wysłać radio do ruskich :) dzięki za info, nawet jak to jest 5 albo i 3 lata to i tak już sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli fabi jednym slowem..

jak wsadzisz na nowy procesor stare oprogramowanie gdzie nie znam kodu do radia to nowy procesor tez bedzie sie pytal o ten kod,?

czy mozna ustawic tak byradio sie nie pytalo o kod, u mnie ten sam problem,ale mam radio bez kodu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fabi_wgw

Czym zgrywasz oprogramowanie z procków? Czy można je programować w systemie? Czy trzeba wylutować? Mam pewien pomysł na ponowne odzyskanie uszkodzonych proców. Możesz dać namiary na programator i soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że mogę. Programuje je w zewnętrznym programatorze. Programowanie ROMu możliwe jest tylko w trybie równoległym i jest wykonywalne tylko 1 raz. Programator to Beeprog + adapter 70-0096 DIL48/PLCC52 ZIF 68HC05Bx. Tu masz cennik (Beeproga zastąpił Beeprog+) http://www.elnec.com/sk/content/?action=show_html&file=sw/cenniksk.htm

Soft znajdziesz na stronie.

W układzie tylko można odczytać eeprom, przy próbie czytania romu procesor zrywa połączenie, ale wylutowany procesor w dowolnym programatorze (nawet tym prostym na max232) daje się czytać bez problemu.

Jaki masz pomysł na wykorzystanie procków? W tych procesorach nie zmienisz programu, jest on wypalony fabrycznie przez producenta, jest to obszar ROM (Read Only Memory). Nie można go wymazać ani zmienić. Można w tych procesorach zmienić tylko obszar eeprom, czyli zmienne programu, zapisany między innymi jest tam kod, ustawienie kodowania VAG radia, ustawienie stacji, regulacji barwy dźwięku oraz głośność.

[br]Dopisany: 09 Sierpień 2008, 07:41 _________________________________________________Dodam, że programuję nowe czyste procesory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to D..a :/ Miałem plan żeby zgrać eeprom dwa razy i zobaczyć która komórka pamięci przechowuje informacje volume. Następnie chciałem zdisasemblować kod aplikacji i podmienić adres. Ale skoro jet to ROM to nic się nie da już zrobić z takim procem :/. Można by ewentualnie spróbować pogrzebać w programie tak żeby informacja volume przechowywana była w RAM albo zapisywać do epromu bankami tzn. zmienić adres np po 2k cyklach zapisu. Też musieli takiego dziwolonga wybrać i do tego taki bug w sofcie... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ruskie właśnie coś takiego zrobili, zdisassemblrowali program, podmienili procedure i skompilowali program. Adres komórki przechowującej poziom głośności jest znany. Wszystko masz opisane tu

http://www.erta.ru/review/chorus-problem_eng.shtml trzeba zmienić adres przechowywania na adres w pamięci RAM, wtedy taki procek będzie działać "wiecznie". Jak chcesz to mogę podesłać wsad odczytany z procesora (ROM+EEPROM) zobaczysz czy jesteś w stanie zmodyfikować program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...