Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki uszczelniacz wałka - nie ma go w ETCE


T-Rex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy jakiś kolega mechanik mógłby doradzić? Silnik ADR 1,8 125KM. Chodzi o uszczelniacz wałka dolotu. W ELSA jest jak byk no i u mnie w aucie też :) To ten pod czujnikiem Halla. Ale w ETKA nie ma go, więc numeru też nie ma. Uszczelniacz drugiego wałka i na wale jest promienisty (kierunek w prawo) i to wszystko się rozchodzi. Na podstawie starego mogę kupić nowy na wałek dolotu ale na drugim wałku i wale były zwykłe uszczelniacze czyli zamontował złe. Tu też mam zwykły, a może powinien być promienisty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzięki za odzew. To ja dzwoniłem do Ciebie, pytać o popychacze :) Wracając do mojego simeringa. Tą zaślepkę, o której piszesz, znalazłem w ETKA. U mnie tego elementu nie ma. Jest simering takiego samego rozmiaru jak na drugim wałku i na wale. Ten simering jest pokazany w ELSA. Nie wiem tylko, czy w ELSA można znaleźć nr części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na tym zimmeringu nie ma ori nr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jutro poszukeam tego numeru, masz gdzieś taki silnik to go wyjme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super THX ;) Bardziej boję się tego, że simeringi które powinny być kierunkowe, nie były. Teraz wkładam poprawne, a "ten" trzeci nie mam możliwości sprawdzić, czy kierunkowy czy nie, bo wymiary to sobie zdejmę ze starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio są kierunkowe simmerringi ?? Ja przy okazji rozrządu wymieniałem na wałku pod kołem pasowym, w sklepie kolo powiedział mi ze wszystkie 3 są identyczne... :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Są kierunkowe i masz to opisane w chyba w ETKA (kierunek w prawo). Może są z odrzutnikiem. Wszystkie trzy tak jak piszesz mają ten sam rozmiar. Nie będę wprowadzał w błąd czy wszystkie są kierunkowe. Do sprawdzenia w ETKA. Ale znalazłem jedną rubrykę, która mi się normalnie nie wyświetlała (za mały wyświetlacz w komie :)). Mianowicie ilość uszczelniaczy. Są dwa. Czyli do głowicy idą dwa kierunkowe - kierunek obrotu w prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...