Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Przepływka


gadam13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wpadłem dziś na świetny pomysł - postanowiłem wyczyścić przepływkę :wallbash:

Po czyszczeniu spirytusem i patyczkami z watą i zamontowaniu w niuni zrobił się muł

totalny :angry:

W odpowiednie piny wstawiłem diodę no i mulenie przeszło ale czarne chmury się pokazały.

Przepływomierz Bosch 0281002216.

Pytanie:

1. Ile kosztuje oryginał w aso?

2.Co myślicie o podróbkach na allegro po 100 pare PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W październiku ubiegłego roku płaciłem 380 zł ze zwrotem starego przepływomierza. Przed kupieniem oryginału w ASO sugerując się cenami kupiłem o identycznym numerze przepływomierz BOSCH na allegro. Może miałem pecha ale męczyłem się z nim trzy miesiące ponieważ kolejni magicy po podłączeniu pod program diagnostyczny nie wiedzieli co jest przyczyną szarpania. Łączne koszty które poniosłem przerosły koszt nowej która i tak na koniec musiałem kupić, jedyny plus to wyleczyłem się z zamienników. W przypadku nowej z ASO masz gwarancję na dwa lata warunek musisz zamontować u nich lub innym warsztacie. Mi zaśpiewali za wymianę 80 zł i zrobiłem to w serwisie Fiata za 15 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czyszczeniu spirytusem i patyczkami z watą

tak sie nie czysci przepływek :decayed:

bosch po rabatach w hurtowni 243 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Co myślicie o podróbkach na allegro po 100 pare PLN?

Raczej odposc sobie takie wynalazki z allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem dziś na świetny pomysł - postanowiłem wyczyścić przepływkę :wallbash:

Po czyszczeniu spirytusem i patyczkami z watą i zamontowaniu w niuni zrobił się muł

i tu lezy pies pogrzebany .... :naughty:

a lmm tylko z ASO ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sie przygotowuje do wymiany przeplywki u mnie objawy są takie ze raz idzie dobrze raz muł :/ a szczegolnie zauważyłem ze zależy to od temperatury powietrza jesli jest ciepło (tzn. postoi tak 8 godzin na sloncu jak w pracy jestem) idzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem dziś na świetny pomysł - postanowiłem wyczyścić przepływkę :wallbash:

Po czyszczeniu spirytusem i patyczkami z watą i zamontowaniu w niuni zrobił się muł

i tu lezy pies pogrzebany .... :naughty:

a lmm tylko z ASO ...

ciekawa metoda. LMM podobnie jak inne czujniki tylko 100% ORI wiec ASO lub autoryzowany dystrybutor.

też sie przygotowuje do wymiany przeplywki u mnie objawy są takie ze raz idzie dobrze raz muł :/ a szczegolnie zauważyłem ze zależy to od temperatury powietrza jesli jest ciepło (tzn. postoi tak 8 godzin na sloncu jak w pracy jestem) idzie dobrze

o logowales samochod? czy diagnoza na podstawie domyslu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o logowales samochod? czy diagnoza na podstawie domyslu?

ten rodzaj diagnozy jest coraz bardziej popularny na forum :naughty: ....

ja sie w takich przypadkach poddaje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o logowales samochod? czy diagnoza na podstawie domyslu?

ten rodzaj diagnozy jest coraz bardziej popularny na forum :naughty: ....

ja sie w takich przypadkach poddaje ...

o logowales samochod? czy diagnoza na podstawie domyslu?

ten rodzaj diagnozy jest coraz bardziej popularny na forum :naughty: ....

ja sie w takich przypadkach poddaje ...

Samochód był logowany jak wrócę do domu to wrzucę logi może ocenicie czy to przeplywka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem i ożył :)

Jestem lżejszy o 85 E z rabatami.Oczywiście kupiłem oryginalną Bosch.Jeżeli ktoś planuje zakup przepływki za granicą proponuję wziąść

ze sobą uszkodzoną.W razie braku starej na wymianę biorą 50 E więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim AFN pojawia sie takie cos, ze przy ''wiekszych'' predkosciach tak do 120 ciagnie dobrze, jest zrywny, dopiero po przekroczeniu 120 robi sie z niego muł... i jak zwolnie do mniejszych predkosci (nawet 40-50km/h) pozostaje takim mulem, dopiero jak sie zatrzymam, wyłacze silnik postoje ok 30 sek. moge dalej cieszyc sie zrywnoscia... czy to przepływka daje o sobie znac? da sie to jakos naprawic, czy juz tylko wymiana (z tego co widze na forum to tylko na orginał :przebiegly:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten rodzaj diagnozy jest coraz bardziej popularny na forum :naughty: ....

ja sie w takich przypadkach poddaje ...

Nie wszyscy są fachowcami w tej dziedzinie. Jest sporo osób które posiada VAGA-a ale tylko nieliczni potrafią na podstawie zmierzonych wartości postawić diagnozę. Osobiście się o tym przekonałem jak facet kroił mnie po 50 zł za podpięcie i wymyślał coraz to nowe diagnozy, byłem też w ASO gdzie osoba robiąca próbę drogową na podstawie zmierzonych wartości stwierdziła, że przepływomierz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz wynika ze masz klasyczny NOTLAUF bylo o tym sporo na forum poszukaj i obowiazkowo podepnij pod VAG-a to dowiesz sie co go powoduje

a gdzie moge podpiąć sie pod VAGa, bo swojego nie posiadam. Ewentualnie na VW moge podjechac, w ogole to ile takie sprawdzenie by mnie kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz wynika ze masz klasyczny NOTLAUF bylo o tym sporo na forum poszukaj i obowiazkowo podepnij pod VAG-a to dowiesz sie co go powoduje

a gdzie moge podpiąć sie pod VAGa, bo swojego nie posiadam. Ewentualnie na VW moge podjechac, w ogole to ile takie sprawdzenie by mnie kosztowało?

Najlepiej poszukaj kogos z forum z Twojego rejonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...