Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebna pomoc SKRZYNIA


ampera4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

Jako ze chce zaaplikowac do samochodu okolo 150 koni bo pod maska szalu nie ma a samochodu zmieniac nie chce licze sie z tym ze skrzynia 5 biegowa to z pewnoscia wyrok dla silnika :decayed:

Pytanie brzmi czy do samochodu audi a4 1.9 tdi 115 ajm 2000 r ze skrzynia 5 biegowa (wsteczny wrzucamy jak 6 bieg) podejdzie skrzynia 6 biegowa i jaka musi byc to skrzynia?

Jakie sa ewentualne przerobki? sprzeglo, dzwignia zmiany biegow, lapy itp itd.

Nie chce rozkrecac samochodu i po kolei wszystko sprawdzac poniewaz jest to czasochlonne a samochod potrzebuje na codzien dlatego tez pytanie kieruje do osob ktore maja pojecie w tym temacie lub robili juz taka przerobke.

Dodam ze po udaniej wymianie stara skrzynie oddam za rozsadna cene.

bede bardzo wdzieczny za pomoc i uwagi.

pozdrawiam

ampera4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny problem(też A4b5 1.9tdi 116KM AJM z wirusem), i dowiedziałem się że podejdzie skrzynia od b6 6 biegowa ale musi mieć wtyk po lewej stronie. Nie znam oznaczenia skrzyni. Może ktoś już robił taką przeróbkę albo zna oznaczenie takiej skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad włożeniem skrzyni 6b(biegowej) do siebie, mam 1Z, szukałem różnych informacji, założyłem nawet temat odnośnie takiej przekładki. Podobno najlepszą skrzynią na takie coś jest skrzynia z A4 B5 2,5 TDI o oznaczeniu DQS. Przełożenia od pierwszego do piątego biegu są takie same praktycznie jak w skrzyni 5b tylko mamy 1 dodatkowy bieg :wink: Z tego co słyszałem, bardzo przydatny w trasach, ładnie spalanie spada :decayed: więszka prędkość a mniejsze obroty:wink: http://a4-klub.pl/uklad-napedowy-12/skrzynia-6-cio-biegowa-1z-267704/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...