Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

porada na temat odszkodowani

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, pany mialem sytuacje ze zahaczylem na remontowanej drodze o studzenke (jak na zlosc) skrzynia Tiptronic, efekt prosty: dziura, olej po 3km wylany jak sie okazalo gdy juz skrzynia nie reagowala. Wszystko mam zalatwione, OC firmy, policja potwierdza wine firmy itp.

Jak rozmawialem z firma do ktorej odstawie auto na naprawe skrzyni, to mowili ze nie robia bezgotowkowych napraw.

Rzeczoznawca byl wczoraj i oczywistym bylo ze nie okresli co i jak ze skrzynia sie stalo (no bo jak, nie ma rentgena w oczach :decayed:), wiec jest ustalone ze mam auto odstawic na warsztat, maja ja rozebrac, wycena czesci i rzeczoznawca ponownie przychodzi.

Teraz mam te papiery ktore mi przyszly z tej ubezpieczalni (InterRisk) i jest formulka:

Deklaracja co do sposobu rozliczenia szkody

[_] Wypłata na podstawie faktur [_] Wypłata na podstawie wyceny kosztów naprawy [_] Określę poniżej

Cesja odszkodowania w zakresie kosztów naprawy pojazdu na zakład naprawczy

Ja niżej podpisany ceduję należne odszkodowanie z tytułu niniejszej szkody komunikacyjnej w zakresie kosztów naprawy pojazdu na rzecz:

teraz ktora z opcji mam zaznaczyc zeby bylo dla mnie najlepiej, zeby bylo pokryta naprawa w calosci, bo nie mam ochoty ani na tym zarobic ani stracic, a naprawa moze wyniec nawet z 6000 zl

Opublikowano

a która z tych odpowidzi sugeruje rozliczenie bezgotówkowe? Bo byś wstawił samochód do ASO i niech sobie się z tym bujają.

---------- Post dopisany at 21:24 ---------- Poprzedni post napisany at 21:23 ----------

a sorry nie doczytałem że bezgotówkowych nie robią...

---------- Post dopisany at 21:37 ---------- Poprzedni post napisany at 21:24 ----------

w takim razie opcja pierwsza, pod warunkiem że naprawiasz w dobrym warsztacie, za ile zrobią za tyle wypłacą. Bo jak zrobisz opcję drugą, to jak wycena będzie na 6000, a ostatecznie wyjdzie 6500 to będziesz do tyłu. Tak mi się wydaje.

Opublikowano
  • Autor

no warsztat dobry, z polecenia kolegow z forum.

Ale wlasnie nie wiem ktora z opcji wybrac zeby bylo ok

Opublikowano

rób cesje na zakład naprawczy

Opublikowano
  • Autor
rób cesje na zakład naprawczy

a o co z tym chodzi? Bo nie rozumiem wlasnie tego na czym to polega?

Opublikowano
rób cesje na zakład naprawczy

a o co z tym chodzi? Bo nie rozumiem wlasnie tego na czym to polega?

Z cesją chodzi o to, że upoważniasz warsztat, żeby w Twoim imieniu odebrał odszkodowanie czyli jest to tak zwana naprawa bezgotówkowa. Ale napisałeś, że ten warsztat nie rozlicza się "bezgotówkowo" z TU więc pozostaje Ci albo wypłata na Twoje konto według faktury z serwisu albo na podstawie wyceny rzeczoznawcy (która nie ma co ukrywać będzie zaniżona, z amortyzacją itp.). Jeśli warsztat nie rozlicza się bezgotówkowo to będziesz musiał z własnej kieszeni im zapłacić. Przedstawić fakturę z serwisu w TU i na podstawie tej faktury wypłacą. Ale tu trzeba bardzo uważać. Żeby nie wtopić trzeba najpierw przedstawić kosztorys naprawy z warsztatu w ubezpieczalni, oni sprawdzają czy zakres prac wskazany przez warsztat jest zgodny z zakresem określonym przez rzeczoznawcę i akceptują go w całości lub robią jakieś potrącenia. Mając taki zaakceptowany przez towarzystwo kosztorys masz większą pewność, że fakturę zapłacą w całości jeśli będzie zgodna z kosztorysem warsztatowym. Zajmą te papierki trochę czasu. A jeśli chodzi o to co masz zaznaczyć to na razie zaznacz, że określisz później. Nie znasz przecież wyceny. A może będziesz miał szczęście i rzeczoznawca po dodatkowych oględzinach wyliczy więcej niż będzie chciał warsztat i coś Ci zostanie.

Opublikowano
  • Autor
rób cesje na zakład naprawczy

a o co z tym chodzi? Bo nie rozumiem wlasnie tego na czym to polega?

Z cesją chodzi o to, że upoważniasz warsztat, żeby w Twoim imieniu odebrał odszkodowanie czyli jest to tak zwana naprawa bezgotówkowa. Ale napisałeś, że ten warsztat nie rozlicza się "bezgotówkowo" z TU więc pozostaje Ci albo wypłata na Twoje konto według faktury z serwisu albo na podstawie wyceny rzeczoznawcy (która nie ma co ukrywać będzie zaniżona, z amortyzacją itp.). Jeśli warsztat nie rozlicza się bezgotówkowo to będziesz musiał z własnej kieszeni im zapłacić. Przedstawić fakturę z serwisu w TU i na podstawie tej faktury wypłacą. Ale tu trzeba bardzo uważać. Żeby nie wtopić trzeba najpierw przedstawić kosztorys naprawy z warsztatu w ubezpieczalni, oni sprawdzają czy zakres prac wskazany przez warsztat jest zgodny z zakresem określonym przez rzeczoznawcę i akceptują go w całości lub robią jakieś potrącenia. Mając taki zaakceptowany przez towarzystwo kosztorys masz większą pewność, że fakturę zapłacą w całości jeśli będzie zgodna z kosztorysem warsztatowym. Zajmą te papierki trochę czasu. A jeśli chodzi o to co masz zaznaczyć to na razie zaznacz, że określisz później. Nie znasz przecież wyceny. A może będziesz miał szczęście i rzeczoznawca po dodatkowych oględzinach wyliczy więcej niż będzie chciał warsztat i coś Ci zostanie.

tak zrobi, zaznacze 'Okresle pozniej' bo jak na razie rzeczoznawca wypisal wymiana misy olejowej skrzyni i uszczelki.

Oddalbym to do ASO ale ASO nie naprawia takich rzeczy, tylko wymieniaja na nowe, a skrzynia po cenie ASO kosztuje 27000zl :-D to z wymiana by bylo z 35000zl a wartosc auta 3x mniejsza :-)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Interrisk:facepalm::thumbdown::thumbdown::thumbdown::thumbdown::thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Dwa razy w ciągu ostatniego roku miałem uszkodzone auto na dziurach i źle zabezpieczonej drodze. Oczywiście była policja notatki, ewidentna wina zarządcy drogi i co? NIC się z dziadami nie zdziała. Wszystkie drogi są ubezpieczane w złodziejskiej i nieuczciwej firmie Interrisk która nikomu jeszcze nie wypłaciła odszkodowania za to doskonale i perfekcyjnie unika przyjęcia odpowiedzialności za szkody!!!!!.

Też zastanawiałem się nad naprawą w ASO. Jak gość w ASO Audi zapytał kto jest ubezpieczycielem i usłyszał Interrisk to od razu wyrwało mu się "O K..WA":decayed:

Dwa razy naprawiłem samochód na swój koszt. Za uszkodzoną maglownicę w B6 dostałem..... 68zł:polew::kox:

Podsumowując:

INTERRISK=banda złodziei oszustów i naciągaczy.

Opublikowano
  • Autor

tez slyszalem o takich opiniach i nawet sytuacji ze z zarzadcy drog miejskich probowano odszkodowanie wyciagnac i nic z tego nie bylo.

Ja mam pisemnie oswiadczenie goscia z tej firmy co robia ta droge i polise. wybralem opcje za fakturami jak na razie, pozostaje czekac do 5 Sierpnia az auto odstawie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.