Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem ze wskazaniem poziomu paliwa


hiny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś się orientuje jak w VCDSie ustawić odpowiednie wskazanie poziomu paliwa.Wiem że w 17-Instruments w kodowaniach w bajcie 3 jest możliwość zaznaczenia jaki ma się zbiornik.Ja zaznaczyłem 65l i rodzaj nadwozia. Problem polega na tym że zrobiłem 160km a wskazówka pokazuje pełny zbiornik, może trzeba coś pozmieniać w adaptacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

===> http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/vcds-vag-com-kodowania-238118/index12.html

Korekta spalania na FISIE

17-Instruments--->ADAPTACJA 10--->Channel 3 zmiana od 100 do ???

Przykład FIS : 9,3l/100km

Real : 9,8l/100km (100 * 9,8/9,3=105,38)

Channel 3 zmiana z 100 na 105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie na fisie jest ok. Problem jest za wskazaniem paliwa w zbiorniku, wcześniej po przejechaniu 50 km wskazówka leciała w dół a teraz stoi na max,jakiś czas temu grzebałem w Vcdsie i od tego czasu jest z tym problem , odznaczyłem tylko że mam zbiornik 65l (chyba że mam mniejszy) Gdzieś w 17-Instruments--->ADAPTACJACH--->Channel 30 i 33 (FUEL coś tam) jest możliwość korekty jak byście mogli sprawdzić jakie macie wartosci to był bym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma błedów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a może problem jest gdzie indziej odpowiedz sobie jak tankujesz auto.

Ja na ten przykład jak tankuje na stacji to po przejechaniu ok 100 km dopiero wskazówka sie ruszy, a jak sam w garażu z bańki to i po 200km nie raz się nie ruszy.

Tankując sam czyjeś oszczędności dolewasz więcej bo dystrybutor nie odbija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto tankuje na stacjach benzynowych.

Czy po wyjęciu tylnej kanapy jest dostęp do czujnika w zbiorniku?

Jak ktoś by mógł sprawdzić te wartości to by było super 17-Instruments--->ADAPTACJA 10--->Channel 30 i 33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz wartość w 33 ? Orientujesz jak się przeprowadza prawidłowo kalibrację zbiornika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliłeś się Grzesiu z wartością w kanale 33? U mnie w podpowiedziach jest przedział od 112 do 144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliłeś się Grzesiu z wartością w kanale 33? U mnie w podpowiedziach jest przedział od 112 do 144

Tak rzeczywiscie jest w chmurce :wink:

Mam cos takiego tylko trzeba to jakioś dobrze przetłumaczyć .

I Full calibration

This channel is specially for service cases in which the tank gauge needle on the dash panel does not reach the full indicator when the tank is full. Correction of the tank gauge indication is started by the input value "65535". In this process, the characteristic is not shifted in parallel as in channel 30, but above a readout 1/2 the characteristic line is elongated upwards or shortened. So in the lower range, specifically as from the reserve mark, the readout remains unchanged. The output value is 0 (value in test 128). The elongation can be varied by ± 16 Ohms (value from112-144).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzesiu za pomoc. Wiesz może czy jak wyjmę kanapę to się dostanę do czujnika w zbiorniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...