Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Dzwonienie" podczas odpalania


Hardjack

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj zauważyłem, że nie zawsze ale co jakiś czas coś "dzwoni" przez ok. 2 sekundy podczas gdy silnik już odpali. Najczęściej zdarza sie to, jak silnik odstoi kilka minut. Raczej nie jest to żadna blacha ani nic z tych rzeczy, jest to jakaś część mechaniczna. Pamiętam że kiedyś coś słyszałem że któryś napinacz może być za to odpowiedzialny, ale nie wiem który.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn możemy chyba wszyscy tu zaraz podać ze dwadzieścia ale nie wiem czy w czymś ci to pomoże. Najlepiej to chyba otworzyć maskę, jeden odpala a drugi nasłuc**je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega dobrze ci napisał to może być wszystko, któraś szklanka, napinacz wałków (najczęstsza przyczyna za słabe ciśnienie oleju) itp. zobacz mniej więcej skąd dobiega ten dźwięk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczone, że to własnie ten napinacz.

Dokładnie jak koledzy piszką dwie osoby potrzebne. Jedna odpala, druga nasłuc**je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojeździłem trochę po mieście, odstawiłem auto, przyszedłem za ok. pół godziny, odpalam i tak głośno jak dzisiaj to jeszcze nie było. Przez tydzień nie dawała o sobie znać ta usterka. Pojadę do mechanika to mi pewnie powie, że jest wszystko ok, bo to się bardzo rzadko zdarza i czasem można odpalać 10 razy pod rząd i odpala normalnie. Poczytałem trochę na necie i coś czuje, że to będzie ten napinacz łańcuszka rozrządu :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie są te same objawy i ja stawiam też na napinacz łańcuszka rozrządu ale jak to wcześniej kolega ja 74687 przyczyną może być za niskie ciśnienie oleju na starcie silnika . Ja chcę odkręcić miskę olejową i wyczyścić ssak oleju może coś to pomoże .A możliwe że pompa oleju już wysiada trzeba niestety brać pod uwagę także wymianę napinacza.Tylko nie sprawdzałem jeszcze jaki to koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym przypadku głośniejszej pracy silnika robi się prostą i tanią rzecz jaką jest...

SPRAWDZENIE CIŚNIENIA OLEJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jestem nowy na tym forum i jednocześnie słabo znam się na samochodach więc proszę o wyrozumiałość :wink:

Mam podobny problem ze swoim autem. Z tym, że u mnie klekot pojawia się przez 2-3 sekundy po odpaleniu silnika (bez względu na to czy zimny czy zagrzany) oraz za każdym razem na biegu jałowym (np. jak stoję na światłach). Ponadto, jak dodaję gaz słychać dziwny odgłos. Trzech niezależnych mechaników to "osłuchało" i każdy stwierdził to samo - napinacz łańcucha rozrządu. Ale jak napisałem jest to jedynie diagnoza po "osłuchaniu" wydobywających się dźwięków. W sobotę odstawiam auto i w przyszły poniedziałek ma być robione. Po naprawie dam znać czy wymiana tego napinacza coś pomogła. A przy okazji, czy możecie polecić jakiegoś producenta tego napinacza? Robi się to od wielkiego dzwona więc wolę trochę dołożyć i zrobić to raz, a dobrze.

---------- Post dopisany 14-08-2013 at 08:52 ---------- Poprzedni post napisany 05-08-2013 at 17:30 ----------

U mnie już po naprawie. Wymieniony został napinacz z łańcuchem. Na razie pomogło. Silnik pracuje prawidłowo i w końcu nic nie klekocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...