Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 1.8 LPG - ciężko odpalić po zgaszeniu


marcin_czewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. I proszę o pomoc w następującym temacie - posiadam Audi A4 b5 2000r silnik 1,8 (125KM), założyłem gaz i jest problem gdy na gazie zgaśnie silnik (chodzi o wymuszone zgaszenie np. gdy pomyli się 1 z 3 biegiem). W takiej sytuacji silnik da się odpalić dopiero za 4, 5 podejściem. jeśli silnik wyłączy się stacyjką nie ma problem z jego uruchomieniem. w czym może być problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym jest problem, że zalewa ci silnik. Jak gasisz kluczykiem, to odcinane są elektrozawory i nadmiar gazu nie dostaje się do kolektora ssącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierw zacznij biegi normalnie wrzucac a nie ze sie myla tak to tylko mozesz rozrzad sp***doli* jak ci sie pasek urwie. Wystroic dobrze instalacje to podstawa. Jakie masz graty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz źle podłączony + po stacyjce. Najprawdopodobniej podpięty jest pod cewkę zapłonową, a w Audi ECU wyłącza cewki dopiero po ok. 30 min. Przepnij zasilanie pod inny odbiornik. Centralka po wyłączeniu kluczyka musi od razu gasnąć. Jeśli się świeci to zasilanie jest z cewek. W tym przypadku po wyłączeniu silnika jest prąd na wtryskiwaczach gazowych i zalewa Ci silnik. Temat jest już znany, szkoda, że nie wiedzą tego wszyscy gazownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem gaz dwa dni temu i tez pojawił się taki problem. Zgaszę go i długo muszę kręcić zanim odpali. Wyjeżdżając z gazowni, gazownik mowił mi, że filtr paliwa do wymiany ( bo też chwilę musiałem go kręcić )? ale jak jadę na benzynie i go gaszę na benzynie to odpala normalnie. W poniedziałek chyba się tam przejadę z powrotem co by podregulował coś tam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Marek powyżej zdiagnozował perfekcyjnie problem. Mam to samo od kilku lat, ale wisi mi to, natomiast dla kogoś może być to denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno byc takiego probelmu po zgaszeniu silnika bo elektrozawor to 1 a wtryski to drugie a te po zadlawieniu silnika sa zamkniete i nie puszcza. Chyba ze rzeczywiscie auto zalewa lpg ale wtedy lpg do ogarniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podregulował i ok w sumie, ale na 10 odpaleń raz zamuli..

i co teraz ? :( drażni mnie to :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może masz za ubogo jeszcze na rozruchu, a możesz sprawdzić szczeloność zakręcając gaz na noc i zgasić go na benzynie i zobaczyć rano jak zapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...