Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

znalezione w misce olejowej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

jak, że ostatnio musiałem wymienić miskę olejową na nową, dokonałem ciekawego odkrycia w tej starej, zdemontowanej...

widać to na zdjęciach..sprężynka..jakiś przetłaczany element z blaszki..kawałki metalu i..plastiku. Czy ktoś poznaje co to może być, auto pracuje normalnie, ale czy ktoś poznaje co to są za elementy??

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Opublikowano

Pompa oleju jest w b5 na łańcuchu? może prowadnica łańcucha się rozleciała?

Opublikowano
  • Autor

hmmm...ja tego nie wiem dlatego się pytam, z tego co widziałem w etce to pompa olejowa w afn-ie jest napędzana poprzez koła zębate wałkiem pośrednim

Opublikowano

zdejmij miske oleju i sprawdź czy w pompie oleju siedzi zawór przelewowy w/g mnie rozsypał sie prwdo podobnie a raczej wrecz napewno zawór przelewowy...

takze moim skromnym zdaniem wysadziło zawór z pompy oleju i w tym momencie pompa jest do wymiany.

Opublikowano
  • Autor

Mam rozumieć, że zawór przelewowy jest gdzieś wewnątrz pompy oleju? Jak zdejmę miskę to będę widział, że się rozleciał?

Kolejne pytanie co grozi jazda z rozsypanym zaworem? Czy to , że pluje olejem z pokrywy zaworów może być spowodowane właśnie tym uszkodzonym zaworem przez to pompa wytwarza większe ciśnienie?

Opublikowano

teoretycznie jak wypluło zawórek to widocznie pompa robi tak wysokie cisnienie ze musiała sobie zrobic miejsce aby móc wypluc olej który nie miesci sie w układzie cisnienia...a ze przepustowosc oleju przez zawór była zbyt słaba wiec go całego wypluło... tak napewno po zdjeciu miski go ujrzysz bynajmnie otwór okragły po nim..

tak moze byc wina pompy oleju ze olej tryska do góry...

czy mozna tak jzdzic - nie . ryzyko ze moze pujsc cos wiecej...dziwne ze czujniki cisnienia oleju nic nie krzyczą... w ogole ja właczasz zaplon to masz kontrolke cisnienia oleju...?

Opublikowano
  • Autor

Olej z pokrywy to mi się sączy gdzieś tak od 3 lat, czyli od wtedy kiedy mam auto. jeżeli chodzi o kontrolkę oleju to mi się nie zapala kiedy przekręcam zapłon, pytanie jest takie czy powinna?? Kilka razy FIS mi ja pokazał, ale to tylko wtedy kiedy auto nie chciało zapalić (po kręceniu rozrusznikiem bez zapłonu przez ok. 8-10 sek pokazywała sie kontrolka).

Opublikowano

foty nie działają

Opublikowano

alez oczywiscie ze powinna sie zapalac kontrolka przy właczeniu porannym zaplonu... jesli od kad masz auto kontrolki nie widziałes tzn ze ktos sprzedał auto z ta usterka a zeby sobie nie robic kosztów wyłaczył kontrolke w zegarze i sygnal dxwiekowy.

nie pamietam czy w AFNie byly 2 czujniki cisnienia oleju...od niskich rpm i wysokich... ale chyba tylko 1 jest na podstawie wiltra oleju nad wymienikiem ciepła olejowo/wodnym... sprawdz czy do tego czujnika idzie tylko 1 przewód czy cos do niego jest podłaczone... no i dobrze bylo by wyjac zegary i spr czy moze nie jest sciezka specjalnie przerysowana do kontroli w zegarach...

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Mam 2 wkręcane czujniki ciśnienia, nad wymiennikiem ciepła, odłączyłem wtyczkę od jednego i drugiego, ale nic mi się nie zapaliło:kwasny: chyba nic tam nie było kombinowane, od każdego czujnika wychodiz dokładnie jeden przewód..jak znajdę chwilkę to rozbiorę zegary i zobaczę czy tam ktoś coś nie narobił

Opublikowano

moim zdaniem cos było gdzies grzebane i cos jest wyłaczone...

Opublikowano
  • Autor

ja już zgłupiałem, wyciągnąłem zegary, nie widziałem nic podejrzanego...mam licznik z FIS(Audi C5), najlepsze jest to, że nie widziałem żebym miał na tarczach kontrolkę ciśnienia oleju...chyba jedyne co mi zostaje to pomiar ciśnienia

Opublikowano

Kontrolka od oliwy z polfisem jak i pelnym,zapali sie dopiero jak bedzie problem z cisnieniem.tak jest w tych zegarach poliftowych.po przekreceniu stacyjki sie nie swieci.sprawdzi mozna na odpalonym silniku zdejmujac kable z czujnika cisnienia

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Koledzy a kiedy sie powinno wymieniac pompe oleju ?

Jest jakas granica kilometrow ?

szukam jakiegos opisu czy i jak ktos to robil ale nie znajduje.

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Trochę odgrzebałem temat, ale dalej tego nie rozwiązałem, co to właściwie było na dnie tej miski....

Zmierzyłem cisnienie oleju:

- na jałowym 1,6 bar

- 2000 tys. obr 3,2 bar

Ciekawe jest to, że FIS krzyczy dopiero jak ciśnienie osiągnie 3 bary, na podpiętym manometrze. Any ideas?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.