Skocz do zawartości
IGNOROWANY

143 Multitronic - Czy warto chipowac?


peter08

Rekomendowane odpowiedzi

Niech Cię nikt nie straszy, większość opinii to brednie i fantazja, tak jest zawsze. Ale... w każdej plotce jest zdzbło prawdy. Koniecznie do sprawdzenia 2mas, jak coś stuka lepiej podziękować bo mogło się odbić na skrzyni, jak lekko wajchą zmienia biegi i rusza bez szarpnięć to ktoś dbał.

Kolejna sprawa diagnostyka skrzyni można z bloków wyczytać ile czasu poprzedni właściciel ją użytkował i w jaki sposób jezdził, diagnoza mnie zaskoczyła :)

Są chyba też bloki zużycia lameli, ale tego nie potwierdzę bo nie jestem w stanie zweryfikować.

świeża aktualizacja - prawdopodobnie AUDI zleci wymianę olei w skrzyniach w modelach od 2009 na mineralny z powodu możliwego uszkodzenia elektroniki przez syntetyk.. Czekamy na oficjalne stanowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie che pisac ze multi w b8 sie psuje jak w starych audi bo nie mam o tym pojecia ale na podstawie czego ten sad ze te skrzynie sa teraz w ok? Bo przejechaly 3-4 lata bez zepsucia?łał Poczekamy z sadami az te auta wejda w wiek emerytalny...pytanie czy zacznie sie wymiana lameli lancucha gubienie adaptacji...wtedy przyjdzie czas na ocene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


świeża aktualizacja - prawdopodobnie AUDI zleci wymianę olei w skrzyniach w modelach od 2009 na mineralny z powodu możliwego uszkodzenia elektroniki przez syntetyk.. Czekamy na oficjalne stanowisko.

Czyli co ? Mineralny czy syntetyczny do Multitronica? Ostatnio wlałem olej spełniający normę G 052 180.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam robić program dla multitronic. Jak powinien wyglądać program pod multitronic? Słabszy dół,mocna góry żeby skrzyni szybko nie rozwalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...