Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pomoc w diagnozie TDI ka 1,9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Zwracam się bezpośrednio z zapytaniem o możliwość diagnozy stanu mojego TDI ka

Ogólnie silnik pracuje ale :

Na wolnych obrotach silnik pracuje nie równo - drgania wchodzą na nadwozie.

Z tym problemem da się żyć ale

Po ostatniej wymianie oleju używam syntetyczny MOTUL (Specific 505 01 502 00 505 00 5W40 ) coś przestał ciągnąć od dołu - tzn wcześniej ciągnął od 1800obr teraz dopiero tak na 2200obr.

Podpinany pod VAGa - w silniku brak błędów

Ogólnie szukam pomocy w ogólnej diagnozie silnika tak aby zweryfikować jego stan - co wymienić co robić aby nadal śmigał jak należy.

Mogę porobić logi o ile ktoś z was ma czas aby na nie spojrzeć.

pozdrawiam wszystkich a w szczegulności moderatorów

Opublikowano

Olej to nie ma nic do rzeczy. Wydaje mi się że najlepiej zacząć od pooglądania wężyków od podciśnień w szczególności te od zaworu N75 i gruszki sterującej kierownicami w turbo. Może kierownice zapieczone?

Opublikowano
  • Autor

Popatrzę - jak sugerujesz na kierownice - wężyki

Fakt auto mało jeździ i mało je się na obrotach gania więc nie jedno w nim zapieczone musi być ?

Opublikowano

Możliwe więc że kierownice w turbo do wyczyszczenia

Opublikowano

Przegoń auto i dopiero zapnij VAG'a

Na rozgrzanym silniku dawaj w piston, rozpędzaj do 4,5 tys obr (szczególnie obczaj na 3 biegu)

Może wyjdą jakieś błędy

A z logów to chyba standardowo ...

:vaglogi:

Opublikowano

Jak nie ciągnie z samego dołu to może być wina niedomykającego się EGR-a :whistling:

Opublikowano
  • Autor

zrobiłem Logi

troche się rozpędziłem i włączyłem kanały 3 i 11 razem i wyszło z tego tylko 14 wierszy danych - zerknięcie krytycznie???

oprócz wymiany oleju był wymieniany filtr powietrza i co ? i zsuneła się rura od powietrza z przepływki :(

piotrsob1 - dzięki za sugestie bo akurat sprawdzałem EGR ra i coś mi wpadło w oko koło filtra

Został jeszcze problem z wibracją na wolnych - wypadało by już i to zdiagnozować?

logi oczywiscie po założeniu rury na przepływke

kana_3.jpg

kana_11.jpg

Opublikowano

Jak kuleje na wolnych, to zacznij od sprawdzenia korekcji (grupa 13) i BIP-ów (grupa 22 albo 23, dokładnie nie pamiętam).

Opublikowano
  • Autor
Jak kuleje na wolnych, to zacznij od sprawdzenia korekcji (grupa 13) i BIP-ów (grupa 22 albo 23, dokładnie nie pamiętam).

pomorzesz ?

Co robić ? Już idę do Auta /? zajmie Ci to 2 min może zdalnie po team vieverze mi na to zerkniesz?

W

---------- Post dopisany at 20:13 ---------- Poprzedni post napisany at 19:48 ----------

Kanały 13 i 23 ?

panowie

Co o tym myślicie?

kana_13.jpg

kana_23.jpg

Opublikowano

Przede wszystkim zrób normalne logi jak podane jest w dziale diagnostyki i zamieść je po przez stronę: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM.

Opublikowano
  • Autor
Przede wszystkim zrób normalne logi jak podane jest w dziale diagnostyki i zamieść je po przez stronę: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM.

VAG log - świetny sofcik.

Grupy: 003,011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 013,022,023 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Ale Biszczan piszesz żeby jeszcze raz się przejechać - które kanały logować ?

teraz tylko do sprawdzenia drgań na wolnych obrotach.

świerzutkie logi jeszcze cieplutkie :

Do oceny TDI kowych Expertów

Dynamicznie III bieg

Grupy: 007 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 008 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Statycznie

Grupy: 013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Logi posżły też do tematu "Diagnozy VAG"

Opublikowano

Bipy i korekcje w normie, ale chyba skaczą w dość sporym zakresie.

Może to być wina lichego paliwa .

Widać że czwarty cylinder odstaje od pozostałych, ale tragedi nie ma.

Lekkie, nieregularne bujnięcia na biegu jałowym, to praktycznie norma w PD, napisz dokładniej jak się u Ciebie objawiają te wibracje.

Co do analizy logów, to trzeba fachury co ma z tym styczność na co dzień i odpowiednią bazę porównawczą, ja niestety jej nie mam :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Drgania silnika dość wyczuwalne we wnetrzu - jak silnik się rozgrzeje to jest lepiej ale niewiele.

to dość nie regularne bujnięcia - bardzo delikatne ale denerwujące

Nie pojawiły się tak o teraz - autao ma tak od jakiś 50kkm sęk w tym że denerwują -

Nie jeżdżę tym autem na co dzień mam u siebie 2,0 TDI CR i porównawczo to ten PD nie zachowuje się poprawnie.

Chciał bym cos z tym zrobić i nie podoba mi się jeśli mówisz że w tych motorach to norma :(

W

Opublikowano

Do tych lekkich bujnięć to musisz się przyzwyczaić :decayed:, a jak Cię mocno denerwują, to pozostaje wymiana motoru na benzynowy , ewentualnie Vp albo CR:wink:.

Jeździłem kilkoma PD-kami i wszystkie to miały :whistling:

Opublikowano

Najlepsze jest to, że we wcześniejszym logu 013 (tym z godz. 19.55) jest podwyższona dawka na 4 cylindrze a w następnym logu 013 (o godz. 22.39) już na 4 jest dawka odejmowana a sterownik podlewa tym razem na 1 cylinder. Nie przekładałeś czasem wtrysku z 4 cylindra w miejsce pierwszego, pomiędzy tymi logami 013 ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.