Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 TFSI na łańcuszku rozrządu. Kiedy i jak serwisować?


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

Nasłuchiwałeś kiedyś ? Czymś się różni od mojego ?
jak widać optymistów nie brak

Ja byłem optymistą i ze sporym dystansem czytałem co koledzy tu pisali. Dwaj mechanicy mówili sprzeczne rzeczy - jeden słyszał łańcuch, drugi nie. Aż pierdykło. Czytaj: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/329046-4096-z1;-czujpolozwalka-rozrzg40czujpolozwalu-korbg28/

Aha - dodam, że obaj mechanicy polecali tylko i wyłącznie części z ASO. Nowe napinacze łańcucha mają inną budowę, sam łańcuch też jest inny. Ale oczywiście Twoje auto i Twoja decyzja ;)

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasłuchiwałeś kiedyś ? Czymś się różni od mojego ?
jak widać optymistów nie brak

Ja byłem optymistą i ze sporym dystansem czytałem co koledzy tu pisali. Dwaj mechanicy mówili sprzeczne rzeczy - jeden słyszał łańcuch, drugi nie. Aż pierdykło. Czytaj: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/329046-4096-z1;-czujpolozwalka-rozrzg40czujpolozwalu-korbg28/

Aha - dodam, że obaj mechanicy polecali tylko i wyłącznie części z ASO. Nowe napinacze łańcucha mają inną budowę, sam łańcuch też jest inny. Ale oczywiście Twoje auto i Twoja decyzja ;)

Tu masz rację i zdecydowałem się również na części oryginalne, bo oszczędność na poziomi 1000-1200 może się przerodzić w straty 10 razy większe . Już mam wszystko ugadane teraz tylko czekam na wolny termin. Samochód na razie stoi i czeka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu... To sporo jak na jeden rozrzad, u mnie 108 i zamierzam po zimie sie za to zabrać. Nie bedzie więcej niż 115 tys, wiec nie powinno być problemu...

Edytowane przez nimok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak, ale wydaje mi sie ze 120 tys to taka granica której lepiej nie przekraczać... Wszystko zależy od tego jak samochód był eksploatowany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać idzie ją przekroczyć nawet o 30 tyś :D

Ale tak na poważnie, to wgl nie powinniśmy się martwić o tej rozrząd, bo jak producent zapewnia nie powinno się z nim nic dziać :/

Jeżeli nie mają pewności czegoś, to powinni jasno napisać w książce serwisowej : zalecane po taki i takim przebiegu i tyle ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


to powinni jasno napisać w książce serwisowej : zalecane po taki i takim przebiegu i tyle ....
Ale niby komu miało by na tym zależeć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem kpl rozrząd przy org. przebiegu 115 tys km . Łańcuch dosyć mocno był już rozciągnięty i znacznie wydłużony od nowego.

iaucnvrr.jpg

Edytowane przez p4tyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem kpl rozrząd przy org. przebiegu 115 tys km . Łańcuch dosyć mocno był już rozciągnięty i był znacznie wydłużony od nowego.

iaucnvrr.jpg

Łooooo.... ciekaw jestem jak u mnie to wygląda

Edytowane przez LiveCam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem kpl rozrząd przy org. przebiegu 115 tys km . Łańcuch dosyć mocno był już rozciągnięty i znacznie wydłużony od nowego.

iaucnvrr.jpg

I jak duża różnica w pracy silnika? Ciszej pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem kpl rozrząd przy org. przebiegu 115 tys km . Łańcuch dosyć mocno był już rozciągnięty i znacznie wydłużony od nowego.

iaucnvrr.jpg

I jak duża różnica w pracy silnika? Ciszej pracuje?

Zdecydowana różnica, Silnik pracuję naprawdę o wiele ciszej, praktycznie go nie słychać. Jest bardziej żwawszy, jakby miał więcej mocy :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie pamiętam, czy na lewarku miałem jakieś drgania.

Poniżej schemat rozrządu:

c7e4htpt.jpg

2obfbkfe.jpg

Edytowane przez p4tyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat nie działa, przynajmniej u mnie...

No niestety u mnie też .

Nooooo.... jestem po wymianie i już spokojny . Dla ciekawych wyszło wszystko 3200 zł ( w tym napinacz paska osprzętu ) na oryginalnych częściach .

Jeżeli ktoś chce zobaczyć jak to wszystko wygląda to poniżej zdjęcia przed i po i również porównanie .

http://www.fotosik.pl/u/LiveCam/album/2260181

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z pół roku i przyjdzie pora na mnie...

Powiedz mi czy pompę tez wymieniałeś na nowa?

I jaki koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z pół roku i przyjdzie pora na mnie...

Powiedz mi czy pompę tez wymieniałeś na nowa?

I jaki koszt?

Pompe miałem nową więc nie ruszałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach nie wygląda żeby Twój stary łańcuch był jakoś mocno wyciągnięty. Jak mechanicy skomentowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...