Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 kombi - problem z basem tył


piekarxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! na wstępie powiem że szukam już po wszelakich forach i nic :(

Jestem świeżym posiadaczem pięknej Audi A4 B7 kombi i mam słaby bass tz. wogóle nie słychać subwoofera chociaż gra. Miałem B6 sedana to bas był soczysty i ładny :( Więc tak jak odepnę wtyczkę od głośnika subbofera to tylnie głośniki w drzwiach grają lae nie maja wogóle bassu, jak podepnę to bass jest z subwoofera ale jak by troszkę głośnik charczał ale gra - mając otwarty bagażnik słychać bass ale jest słabiutki słabszy niż z dwóch przednich ! Pytanie czy wzmacniacz siadł ? Zaznaczę że wszystko jest oryginalne bez zadnych przeróbek. Lub prośba do użytkowników Audi A4 B7 kombi żeby ktoś wypiął wtyczkę z głośnika z subwoofera i napisze jak grają same tylnie głośniki czy maja bass czy nie ? Radio Navigacja oryginał !

Dziękuję za pomoc

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zwykły wzmacniacz to chyba to jest normalne. U mnie też tył grał dużo ciszej niż przód, subwoofera nie było słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby był lepiej słyszalny bas to najlepiej założyć subwoofer BOSSE ? Dobrze myślę - czy będzie lepszy efekt ?

Napisałeś że też grał ciszej u ciebie tył a suba nie było słychać ? - zmieniłeś auto czy zainstalowałeś inne nagłośnienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic o tym nie wspominasz więc zapytam: sprawdzałeś jak masz basy w radio ustawione?

--

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) No do takich laików to się nie zaliczam :) w Audi A4 B5 radio smartfony Din2 jest ukryte ustawianie wszystkich tonów gdzie na jakimś forum Audi pare lat temu zapodałem jak to się ustawia więc z car audio nie jestem szpecem ale troszke pojęcia mam wiecej niż przeciętnie - tak myśle :) Tak że pozostaje sprawdzić w innej audi czy jest tak samo (chyba że ktoś na forum to spradzi i napisze), lub kupić bosse komplet i za cenę 500zł samemu to doświadczyć i napisać - bo po to chyba jest forum ! Więc czekam na opinię i doświadczenia innych użytkowników - dziekuję !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieżko jest opisać siłę basu wiec moze zapytam tak czy słychać u Ciebie z zewnatrz auta takie drganie kratki wydobywajace sie z tylnego boku? przy prawidlowym działaniu suba i głosników bowinna znacznie brzeczeć. dodam ze tył gra ciszej niz przód ale jesli chodzi o bas to u mnie on był znacznie bardziej głeboki niz na przodzie. moze masz bieguny przy glosniku zamienione efektem tego byłby wlasnie słaby bas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też posiadam od ładnych paru lat Audi A4 B7 Avant rok 2007. Mam ten sam problem co Ty. Oryginalna konfiguracja audio, radio RNS-E i tak jak u Ciebie po odłączeniu subwoofera w tylnych drzwiach brak basu, oraz wyraźnie tył gra ciszej niż przód.

Przed tą obecną Audi miałem taką samą z rocznika 2005 z radiem Concert II, tam tylne basy po odłączeniu subwoofera grały tak samo jak przednie. Dodam że wzmacniacze w obu autach wyglądały tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam B7 avant i ori zesataw audio 9 głośników i w bagażniku wzmacniacz i bas. Dla mnie gra bardzo fajnie, z bagażnika słychać głęboki bas w załeżności od ustawienia w radiu. Mam radio concert II.Co do róźnicy to muszęodłączyć suba to wtedy opiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre. Cos wam powiem prawie zawsze tył jest słabszy bo tak robią radia. Mi to tez nie pasi wiec kupiłem przejściówki aktywne z dodatkowym przedwzmacniaczem i zaadoptowalem na zasilanie wzmaka. Tył teraz zapiernicza ze mi trochę żal głośników a operacja cała koło 150 zeta. Ale ja automatyk to mi łatwo się madrzyc. ;-)

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=3440725383

Oooo znalazłem takie cosik. I jeszcze jedno Bose to gorszy jest od zwykłego systemu ale nie chce się kłócić maniacy car audio wiedzą o czym mówię. Albo niech ktoś mi powie jaka firma jest w standardzie? Projektant z audi powinien za to z pracy lecieć bo ta firma jest sporo wyżej od Bose.

Jak pomogłem wyślij krynke bo mnie suszy. ;-)

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie !

Czyli jak mam seryjne Radio navigacje 2din i oryginalne nagłośnienie (nie bose) to kupuję ten adapter podłanczam go w radiu i polepszy się dzwięk ? Czy ten adapter służy tylko do podłączenia nieoryginalnego radia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw miałem tak oryginał ale ze ja fanboy Alpine to teraz on tak chodzi. Po prostu sygnał z radia jest słaby na tył i lipa trzeba wzmocnić. Wiec szukasz przy radiu trzech przewodów masa lewy prawy czyli wyjścia stereo na wzmaka i wpinasz za radiem na te kabelki dodatkowy wzmacniacz a potem upalasz zestaw H... K.... aż miło.

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Bose jest mocniejszy. Ma po prostu czulsze wejście i głośniej gra. Jak założysz ten wzmacniacz to będzie jak Bose grał oryginał. Ja mówiłem że ja miałem to podpiete do oryginalnego radia i tez działało.

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są na alegro jakieś cuda które zamieniają sygnał z głośników na sygnał pod wzmaka, ja osobiście wyciągałem sygnał z radia. wystarczy mieć rozpiskę pinów (kostki). podejrzewam że z tyłu w kostce w zmaku też będą kable sygnalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...