Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycena szkody z AC po gradobiciu Tychy 10-06-2013


Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim

Na wstępie mam nadzieje, że kolega alvaro tu nie zajrzy bo mu się może łezka pojawić w kąciku oka :wink:

Kto zna ten samochód ten wie :decayed:

Zacznijmy od początku Auto to tak jak widać Audi A4 B6 z 2001 roku :hi:

Ubezpieczenie "You Can Drive" Grupa Hestia pełne AC

pięknego deszczowego i z gradem wielkości kurzych jajek auto stało na parkingu przed praca w Tychach ( nawet nie wiecie jak mi się serce krajało jak widziałem ja obrywa raz po raz:kwasny:)

Przyjechał rzeczoznawca i naliczył tak:

- 121 wgnieceń

- ubytek lakieru na masce, dachu, prawym tylnim błotniku oraz klapie bagażnika

- ubite 3 światło stopu

- rozbita przednia szyba

- uszkodzone listwy chrom od strony kierowcy wszystkie oprócz tzn łyżwy

Tu mamy kilka zdjęć dla osób o mocnych nerwach i sercach z kamienia :wink:

auto.jpg

szyba.jpg

szyba_2.jpg

maska.jpg

image.jpg

stop.jpg

b_otnik.jpg

image.jpg

Wycena :

wycena.jpg

Mam nadzieje, że jest czytelna :kox:

Pierwsza rzecz to koszt wyceny cześci czyli listwy ozdobne chrom oraz światła stop, które są ostro zanizone nawet jakbym szukał po śrutach to bym nie znalazł w cenach jakie mi zaproponowali :kox:

Kolejna kwestia to koszt jak oni to ładnie ujeli "usługi blacharskiej" czyli wyciągania wgniotów nieco ponad 350 zł za 121 wgnieceń:polew: niech mi znajda firmę, która mi to w tej cenie zrobi :doh:, a co najśmieszniejsze na szkodzie w tej samej firmie auto to Opel Vectra z 2000 roku za 54 wgniecenia koszt usługi blacharskiej to 670 zł :slina: normalnie szok :shock3:

Ceny w ASO za części to 1200 zł jak wysłałem im potwierdzenie to mi odpisali, że w wariancie kosztorysowym na podstawie regulaminu nie mam możliwości rozliczania się na podstawie faktury z warsztatu :polew: dopiero jak uświadomiłem ich, że to nie faktura z warsztatu, a kosztorys cześci, które zakwalifikowali do wymiany to przyjeli odwołanie

Napisałem odwołanie i teraz czekam łaskawie na odpowiedz 30 dni :facepalm:

Co o tym myślicie gdzie iść, żeby wypłacili normalne pieniądze?

Dodam jeszcze, że nie mam udziału własnego w szkodzie i mam wariant kosztorysowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda auta. Co to za AC jak nie mozna iść bezgotowkowo w ASO naprawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego bo aut powyżej 10 lat już nie chcą w wariancie serwisowym ubezpieczać. :kwasny: jakby się dało to już dawno auto w ASO stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maskę muszę malować bo pękną lakier w 3 miejscach natomiast dach błotnik i klapa z tyłu maja po jednym odprysku wiec wystarczy zaprawki robić. Całość mi gościu wyciągnie metodą PDR a na koniec polerka całego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość mi to wyciągnie za 2000 zł i w ramach tego od razu wymieni listwy chrom bo z tym też jest trochę dupczenia. Cena jest mega niska zważywszy na to, że firmy śpiewają 30 zł od sztuki czyli w moim przypadku było by to 3600 zł. Tylko smieszy mnie wycena bo ubezpieczyciel uważa, że za 380 zł mi to ktoś zrobi :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie tego nie robię bo zależy co mi odpisze ubezpieczyciel to sprawa może o sąd się obić tylko martwi mnie wygląd bo nie mogę na nią patrzeć:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje, moje też oberwało tego feralnego dnia, ale patrząc na Twoje fotki to żywioł wyrządził o wiele mniejsze szkody u mnie. Aczkolwiek u mnie szyba przód też oberwała.

Co do wyceny przesłanej przez ubezpieczalnie to chyba liczone jest po cenach używek albo z uwzględnieniem stopy amortyzacji bo za samą szybę przednią mi śpiewali najniżej 550zł z montażem, a szyba Nordglass czyli nie najlepszej jakości. Ostatecznie wyszła mnie 800zł z montażem.

Odwołuj się i walcz z nimi bo ich wycena zakrawa o kpine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem na Guardiana koszt to 450 zł już z montażem. Tak się zastanawiałem z kumplem Darkiem (darekmielcz) czy Twoja też oberwała. Z nimi trzeba się odwoływać bo jak kiedyś gadałem z gościem, który się zwalniał to oni mają od góry nakaz zaniżania cen tak długo jak się da. Mi się nie spieszy z naprawą w razie czego będzie rzeczoznawca i sąd :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie polisy AC powinieneś się zapoznać z OWU. Jeżeli jest to wariant kosztorysowy, na zamiennikach uwzględniający amortyzację to pójście do sądu nic ci nie da. Jedynie powinieneś wyjaśnić dlaczego potrącili 50% za szybę, bo przy takich uszkodzeniach nie wiem jak rzeczoznawca mógł stwierdzić wcześniejsze na tym elemencie. Ogólnie wycena przedstawiona śmiesznie, żeby maksymalnie ukryć sposób kalkulowania. Nie chcą nawet przedstawić kosztorysu w śmiesznym Eurotaxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kur... oc robimy byle gdzie ....

AC only PZU .. chyba ze ktos tez cos dostal od innych.

PZU ma umowe z Dufałem z katowic i z kimś z tych na wyciaganie wgniotek takze to robia bezgotówkowo .. na nastepny raz ubezpiecz szyby za 80 zł i bedzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, znajdz OWU ktore obowiazywalo w momencie podpisania umowy. Na dzien dobry mozesz zazadac wyceny w "programie eksperckim" bo tak to jest okreslane w wiekszosci OWU. Niech zrobia wycene w audatex'ie alebo infoexperciei bedzie wiadomo cos wiecej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość mi to wyciągnie za 2000 zł

nie jest to jakaś super cena, aczkolwiek ( niestety) Klientowi indywidualnemu ciężko wywalczyć jakąś dobrą cenę :kwasny:

---------- Post dopisany at 23:25 ---------- Poprzedni post napisany at 23:24 ----------

AC only PZU ..

głupoty piszesz kolego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość mi to wyciągnie za 2000 zł

nie jest to jakaś super cena, aczkolwiek ( niestety) Klientowi indywidualnemu ciężko wywalczyć jakąś dobrą cenę :kwasny:

---------- Post dopisany at 23:25 ---------- Poprzedni post napisany at 23:24 ----------

AC only PZU ..

głupoty piszesz kolego :wink:

Potwierdzam, podobnie do PZU jest z AC benefi a duzo taniej. Poza tym wszystko zalezy jak sie trafi, ja z PZU bylem juz trzy razy w sadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatecznie z wycena auta? Tak sie zdążyło, ze moje e61 tez trochę dostało i jestem ciekawy jak z wycena, bo póki co maja tyle roboty, ze czekam na termin.

Mi sie to stało w Niemczech, nie mam pojęcia jak wycenia a bardzo mnie to ciekawi a póki co

chciałbym sie dowiedzieć jak w Waszym przypadku w Polsce wycenili

Szkoda naszych autek jednak całe szczęście, ze to wyciągają bez lakierowania

Hm i ilośc moich wgniecen nie przekracza 60 sztuk- chyba

Większość dach, potem maska, jedna wgniotka na blotniku i klapie

Oraz na słupach nad drzwiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwołanie nic mi nie dało wiec zrobiłem inny myk, który mi podpowiedział pracownik Hestii czyli policzyłem wgnioty nawet te najdrobniejsze po dokładnym umyciu auta i wyszło mi 205 szt wiec czekam na ponowne oględziny z nadzieją, że przyjedzie noirmalny likwidator a nie jakiś wieśniak, który musiał do mnie przyjechać za karę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy od likwidatora nawet nie od Firmy bo dla przykładu mi policzyli śmieszne 3 zł a inny likwidator z tej samej firmy u zony 11 zł gdzie tu sens i logika to nie wiem tym bardziej, że auto od żony jest 4 razy tańsze niż moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...