Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pedał sprzęgła wpadł w podłogę


RYCHU7522

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na pewno ktoś napisze żeby użył szukaj ale szukałem dużo i nie ma podobnego problemu,wczoraj podczas jazdy po wciśnięciu pedału sprzęgła został w podłodze po otwarciu maski zobaczyłem że przewód ze zbiorniczka z płynem hamulcowym spadł i serwo jest polane płynem natomiast samego płynu dużo nie ubyło, dziś rano postanowiłem zdjąć osłonę pod kierownicą i sprawdzić czy z pompa jest sucha i tak tez było pompa sucha a w zbiorniczku płyn w normie niestety nie mogę sprawdzić wysprzęglika ponieważ nie mam kanału ale pod samochodem jest sucho zresztą nie ubywa płynu w zbiorniczku prawdopodobnie oddam samochód na warsztat ale nie mam zaufania do mechaników więc jakiekolwiek naprowadzenie mnie może pomóc abym nie został zmuszony np.do wymiany sprzęgła ewentualnie jakie mogą mga byc w przybliżeniu koszty wymiany pompy lub wysrzęglika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tutaj nie ma wrozenia ze szklanej kuli

Najpierw napraw to co jest uszkodzone potem odpowietrz uklad a pozniej bedziemy myslec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza mechanika uszkodzona pompa sprzęgła jutro kupię po wymianie napiszę czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie przypadkiem wysprzęglik ?

nie pamietam aby kiedyś padła, szybciej siada wysprzęglik

wystarczy odkrecic odpowietrznik i sprawdzic czy pompa podaje płyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto naprawione pompa okazała się dobra,mechanik skasował 200 zł a na pytanie co się stało odpowiedział takich rzeczy się nie mówi ,więc nie wiem co było przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie szukać tego wysprzęglika i odpowietrznika, da rady bez podnośnika? jeśli to przewód czy coś to sobie poradzę ,

a w piątek już mi nikt auta nie naprawi, w wekend na wesele i samochód rano sie zchrzanił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto naprawione pompa okazała się dobra,mechanik skasował 200 zł a na pytanie co się stało odpowiedział takich rzeczy się nie mówi ,więc nie wiem co było przyczyną.

Odpowiedź na taką odpowiedź brzmi: za "nic" się nie płaci.

Zmień mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto naprawione pompa okazała się dobra,mechanik skasował 200 zł a na pytanie co się stało odpowiedział takich rzeczy się nie mówi ,więc nie wiem co było przyczyną.

Odpowiedź na taką odpowiedź brzmi: za "nic" się nie płaci.

Zmień mechanika.

Takim "magika" mówimy nie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak mowi ze "takich rzeczy sie nie mowi" to znaczy ze do zrobienia byla jakas banalna pier**la a on chce skasowac jak najwiecej kasy. Dajesz auto do naprawy i po odbiorze masz prawo wiedziec co bylo naprawiane bo placisz za to. Powinienes mu ta wymieniona pompa rzucic w cymbal i juz nigdy tam nie jezdzic. Skasowac 200zl za wymiane dobrej pompy a pozniej odmowic odpowiedzi na pytanie "Co zes pan w takim razie naprawial" to czysta bezczelnosc i radze juz tam nie jezdzic. Kiedys pojedziesz wymienic sprzeglo to wymienia ci razem z kolem i skrzynia i powiedza ze "trzeba bylo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mu nie zapłacił za taką fuszerę sam też potrafię zgadywać:) zapewne bawił się jak jak w przysłowiu zgaduj zgadula gdzie złota kula hehe a potem cie skasował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrec odpowietrznik załóż wężyk i przepompuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mi jakoś załapało ale jak wcześniej pompowałem to pedał jakoś bezwładnie chodził nie odbijał czyżby wyprzęglik zdychał

---------- Post dopisany 23-08-2013 at 19:40 ---------- Poprzedni post napisany 22-08-2013 at 16:20 ----------

założyłem wężyk odkręciłem zaworek i nic nie dało potem próbowałem od dołu czyli strzykawka i chciałem wcisnąć płyn w górę nie dało rady nawet trochę wcisnąć co mogę jeszcze zrobić żeby to odpowietrzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos masz uszkodzone. Albo pompke albo wysprzeglik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy calkowicie zapowietrzonym ukladzie nalezy pare minut pompowac - tak od razu sie nie odpowietrzy

Procedura taka sama jak przy hamulcach tylko na poczatku pedal sprzegla musisz sam podnosic po nie bedzie odbijal -

A co sie stalo ze sie zapowietrzyl???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu poszła uszczelka od tylnego hamulca wyciekł mi płyn zanim doszedłem co jest dolewałem płynu dwa razy potem warsztat odpowietrzali hamulec po jakimś czasie tygodniu morze pierwszy raz wpadł mi pedał w podłogę i tak co jakiś czas jak przyszły upały to już działało sprzęgło do momentu nagrzania się silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...