Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Temperatura w dolocie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mam pytanie do kolegów z seryjnymi coolerami jak i do tych którzy mają FMIC

Jaką macie temperature w dolocie?

Proszę o podanie przy jakiej temperaturze wykonany był pomiar (temp. powietrza oraz silnika) i przy jakim "stylu" jazdy np:spokojna,dynamiczna,pałowanie :hi:

Opublikowano

Ciężko to będzie usystematyzować bo każdy ma inne komponenty w aucie a od tego to głównie zależy.

Generalnie im mniej tym lepiej. W lato, w silnikach o dużych mocach super jak ta temperatura nie przekracza 40 stopni.

Pozdrawiam

Opublikowano

Licz, że na pełnym bucie powinieneś mieć w dolocie ok 15-20 C więcej jak temperatura otoczenia. W tych samych warunkach, przy 30C na dworze, przy SMIC masz już w dolocie 90C :kox:

Opublikowano
  • Autor

pomiar na FMIC - temperatura otoczenia 31 C , silnik 91 C, auto "pałowane" wyszło 49 C

turbo AWX,wtryski 0,216 program próbny około 130 KM[br]Dopisany: 28 Lipiec 2008, 13:32 _________________________________________________Rogal co o tym myślisz? :mysli:

Opublikowano

pomiar na FMIC - temperatura otoczenia 31 C , silnik 91 C, auto "pałowane" wyszło 49 C

turbo AWX,wtryski 0,216 program próbny około 130 KM[br]Dopisany: 28 Lipiec 2008, 13:32 _________________________________________________Rogal co o tym myślisz? :mysli:

jak ori IC to wynik dobry ... :wink4:

Opublikowano
  • Autor

chyba będę musiał popracować nad modyfikacją zderzaka

[br]Dopisany: 28 Lipiec 2008, 13:58 _________________________________________________lub zrobić pomiar FMIC bez zderzaka

Opublikowano

Jaki rozmiar FMICa ?

Opublikowano

A da się sprawdzić tą temperaturę na klimatroniku czy bez VAGa się nie obejdzie?

Opublikowano

A da się sprawdzić tą temperaturę na klimatroniku czy bez VAGa się nie obejdzie?

tylko Vag'ina ...

Opublikowano
  • Autor

180x700x65 turbo ustawione na 2,3bar

Opublikowano

180x700x65 turbo ustawione na 2,3bar

mały nie jest ale jakoś mało wydajny :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

no, ale jakie są wasze temperatury w dolotach? :gwizdanie:

Opublikowano

turbo ustawione na 2,3bar

Znaczy się pewnie na 1,3 bara bo przy 2,3 odlot będzie baaaardzo szybki ;)

Chyba, że podajesz ciśnienie bezwzględne a dolocie a nie względne ;)

Opublikowano

no, ale jakie są wasze temperatury w dolotach? :gwizdanie:

na smic w gorące dni w 1z-cie miałem 54 :cool1:

Opublikowano

Test porównawczy dwóch TDI VP moc 140 KM. Temperatura otoczenia ok 24.5C. Oto wyniki:

Pierwsza jazda i rozgrzanie układów dolotowych (silniki nagrzane przy starcie były do 90C):

http://img170.imageshack.us/my.php?image=postojsd3.jpg

Późniejsze butowanko przy ustabilizowanych już termicznie układach dolotowych. Warunki jazdy identyczne, w moim wozie 3 osoby, w tym ze SMIC 2 osoby:

http://img474.imageshack.us/my.php?image=jazdahd0.jpg

Porównanie dało wynik -30C przy FMIC względem SMIC.

Opublikowano

a ktos z nadkolem od Ski ma porowananie?

Opublikowano

a ktos z nadkolem od Ski ma porowananie?

soft na 150PS/300Nm na turbulum AWX+nadkole S4 + 23 stopnie na dworzu - wedlug Vag 45 w dolocie

Opublikowano

U mnie 43*C w dolocie, przy 25*C powietrza

Opublikowano

nie ma sie nad czym zastanawiac trzeba montowac nadkole :evil: a wersja dla bogatych FMIC :kox:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.