Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Niezapominajka 1.8T, @UP 22.02.14 !


UpalonY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jest to moj pierwszy samochod. Zakupilem go w marcu bierzącego roku, po obejrzeniu go odrazu się napalilem i kupiłem.

Na drugi dzien od zakupu pierwsze punkty, pierwszy mandat, po 2 tygodniach efektem szybkiej jazdy zaliczony zostal plot, szybko wrzucilem wsteczny i rura. Pech, ze rejestracja zostala na miejscu kolizji, kolejny mandat :facepalm:.

Odboje i malowanie zderzaka po tym wszystkim. Wiele, więcej przygod przez te kilka miesiecy ale temat nie na wspomnienia.

płot:

0cfa5b1c352f90f3m.jpg

f15d8be1383465a3m.jpg

Audi A4 B5 1.8 Turbo

1995 rok , przebieg: ok. 300k licznikowe, realnie mniej gdyż zmieniałem kompletny silnik 98r.

Benzyna+Sekwencja (butla w kole 55l)

Wyposażenie

- 2x el. szyby

- El. lusterka

- El. szyberdach

- Podłokietniki

- Airbag

- Centralny zamek

- ABS

- Podgrzewane spryskiwacze

Lift

- Przepływka Bosch

- Radio Sd+usb+aux

- Głośniki JBL

- Obszycie kiery

- Zarówki 160w

- Św. do jazdy dziennej

- Chromowe obwódki szyb.

- Wycieraczki Sport x4

- Brewki

- Spoiler

- Wydech przelotowy

- Fotele kubełkowe+reg. odcinka lędźwiowego

- Progi

- Grill chrom

- Obwódki nawiewów-chrom

- Kratki w przednim zderzaku-chrom

- Podświetlanie rejestr. Led

- Wnętrze podświetlane Led, bagaźnik.

- 'Animal' na tylnej szybie

- Gleba

- Brak znaczków na klapie

Wymienione części

Klocki, tarcze, płyny, belka tylnia, chłodnica, pompa paliwa, przewód hamulcowy, szyba czołowa, kompletny silnik, rozrząd, zawiasy w drzwiach kierowcy, wachacze, przegub, świece irydowe, cewki, regeneracja turbiny, gałki, tarcza sprzegła, paski, rolki, napinacze, wąż odmy, filter kabinowy, końcówka drążka kier. filtr oleju, powietrza, uszczelka kolekt.wydechu, ssącego.

Car Audio

Radio Usb, Sd, Aux+pilot, głośniki JBL, Tuba

Wnętrze

Elementu chromu i carbonu, el.szyberdach, el.szyby,

airbag, fotele kubełkowe, termometr, uchwyt na picie, telefon,

mieszek sport, gałka chrom, dywaniki, mata antypoślizgowa, etc.

Plany

- Alusy

- Lampy polift

- Może jakieś zderzaki

- Przyciemnienie szyb

- Daszek na tylnią szybę

- Kiera, licznik polift

- Więcej gadżetów poliftowych

Foty:

Na początku

d139096ce72d95afm.jpgf5873dcb1f13570em.jpg

Powoli do przodu

c7610604b60e3c89m.jpg38c94fe35785090em.jpg61f7a7e5e1f3eb63m.jpga36544f2e75c8983m.jpgcaf9f2ee041d6fc8m.jpg6f7ecc8f5affff9dm.jpgb2025e22829b66a2m.jpg911875b884f23442m.jpg

Sierpień 2013

Panel kierowcy, nawiewy, grill, obwódki szyb, kratki w zderzaku, znaczek na tylnej klapie w chromie, pompa paliwa wymieniona.

0cc2a1fb07b812a2m.jpg

Październik 2013

Zamontowałem światła do jazdy dziennej w kratkach w dolnym zderzaku, przewód hamulcowy nowy, poszła szyba czołowa, nieudolna zabawa kumpli z gazówką :facepalm:

af0418c3a5c21d10m.jpgaefb360fbb3b565fm.jpg43deaf2cd241dbd5m.jpg0c124501577801d3m.jpg

Listopad 2013

Wymiana kompletna silnika, stary silnik zdechł, wymiana rozrządu, poduszek silnika, tarczy sprzegła, zawiasów w drzwiach kierowcy, przedniej szyby, gałek w przednich kołach, ustawienie zbieżności, wahacz, przegub, świece irydowe, cewki, regeneracja turbiny, tarcza sprzegła, paski, rolki, napinacze, wąż odmy, filter kabinowy, końcówka drążka kier. filtr oleju, powietrza, uszczelka kolekt.wydechu, ssącego.

Grudzień 2013

Stzeliła opona i felga się pokrzywiła na skutek jazdy na letnich zdartych oponach w zimie

778f01e15ba4c461m.jpgae93ae148754dfbdm.jpg

Styczeń 2014

Brakło benzyny, chłopcy poszli popchnąć auto i jeden pchał za spoiler i odleciał no ale co się dziwić jak ktoś go na jakimś drewnie przymocował, juz przykleilem a jak długo posiedzi się przekonamy :). Oraz zalepiłem stary wycinek w błotniku z tyłu po poprzedniej imitacji tłumika, w sumie to robione na szybko ale i tak wizualnie się polepszyło :) ( nad hakiem ten plastik z czerwoną siatką )

516228aa63677208m.jpg

1d4fabd0d7f40b96m.jpg

8aa73339b3cee5fam.jpg

Luty 2014

7tyś km przejechane na nowym silniczku i jestem zadowolony, oleju pobiera mało, prawie nie kopci, pali ok.8-9l/100km benzyny i 9-10l gazu, sporo razy mnie zaskoczylo jak brakło i wlałem litr i przejechalem nawet ponad 20km, jestem dumny i cieszę się, że jest niezawodna w końcu jedyny minus to trochę muli na wolnych obrotach ale daje radę, do setki w obecnych warunkach 8sec :D Wpadły również nowe kołpaczki Audi dużo bardziej podobają mi się aniżeli te wcześniejsze :) btw. z jednej strony mam próg a z drugiej nie, z której strony efekt jest lepszy? Tak wygląda obecnie :

95429bc55f6404a6m.jpg

14c0627f69e83056m.jpg

9000835f215ee62fm.jpg

Marzec 2014

- Czerwone kierunki z boku zamiast pomarańczowych

- Oświetlenie bagażnika czerwone + zółte lampki

- Wywalenie karbonowych brewek, na ich miejsce folia do lamp czerwona co poprawiło jeszcze widoczność w nocy mocnych 160w żarówek

- lampa w kabinie w kolorach czerwony - niebieski - pomarańczowy.

- Znaczek 1.8T na klape

- Odgrzybienie klimy

89b7d6f2e0e1dd6dm.jpg

5c59a547aa3c478fm.jpg

ba0ff4e1befd4a27m.jpg

ce5c8c27076d7d5fm.jpg

138141a4a3c8d911m.jpg

04f18fe6959bc8d6m.jpg

ee7141c21e683541m.jpg

31c96684f4d79c59m.jpg

Na zdjęciu klapy przyciemniona tylna lampa, to tylko prowizorka, muszę znaleść czas i zrobić to porządnie, schludnie i efektownie :)

Wiem nic szczególnego ale jak na pierwszy dupo wóz daję radę :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fot nie widac :kwasny:

Ja niestety widzę. :kwasny:

Dużo zmian cię czeka, auto prezentuje sie w tej chwili wg mojej oceny na 3 z minusem. A olej to dobrze, żebyś zmienił na inny przy najbliższej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety doczytałem dokładniej i obniżam ocenę na 2.

Po co ci kolego żarówki 160W?

Co to znaczy, że na wyposażeniu jest przepływka Bosch?

"Chromowane" obwódki z bazaru - OUT!

Progi - OUT!

Brewki - OUT!

Co to wycieraczki sport x4?

Spojler - OUT!

---------- Post dopisany at 21:10 ---------- Poprzedni post napisany at 21:09 ----------

ja ku... nie widze:doh:

Widac?

jegv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczki sport i to aż 4 :shock3:, do tego brewki :slina: na szczęście widzę tylko 2 foty.. Następnym razem jak Ci ktoś coś odradza to na prawdę się zastanów :decayed: Póki co czeka cie spore odchwaszczanie o ile wstąpisz na odpowiednią drogę (mam nadzieję, że godziny spędzone na forum prędzej czy później zrobią swoje - oby)

I niewiele to ma wspólnego z perełką. A jak się masz tak rozbijać to może kup na razie seryjny sterownik :grin:

Jak zrobisz to o czym pisze jihaad + malowanie klamek i lusterek w kolor i zmiana lamp na polifty przód i tył to będzie dopiero w miarę ogarnięta seria (nie licząc softu na niby xx)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis wykresik poprosze bo cos wyzylowany ten silniczek chyba ze turbo wieksze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Lotos 15w40 Mineralny do 1.8T? :wallbash::facepalm: polecam przekładniowy z dodatkiem piasku turbo lepiej smaruje :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam jeszcze fazę patrząc na zdjęcia i opis ,ale mam ochotę zerwać "talje" z tej b5-tki.Gratuluję pomysłu z olejem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale hejty poleciały :decayed: Kolega jihaad napisał mu co ma wymienić,miejmy nadzieję że zmieni to co trzeba zmienić i może to auto wyjdzie jeszcze na "ludzi" :wink: Proponował bym zacząć od oleju :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że wszystkiego nie wymieniłem, ale jak pójdzie ta drogą, to nakierujemy kolegę dalej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym silniku owszem lałem olej mineralny 15w40, poi poprzednim wlascicielu, wiem, ze olej jak do trupa, ale i tak w listopadzie zmieniłem silnik, zmieniłem olej, staremu Lotoskowi powiedziałem żegnaj, oby na zawsze.

Eot: Gdzie mogę wrzucic fotki na jaki hosting?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten olej nie jest dobry dla twojego silnika. powinieneś używać 5w40 (najlepiej z normą 502.00), a 10 000 km to absolutne maksymalny interwał wymian.

Moze być Lotos, ale nie musi: LOTOS Oil S.A. - Samochody osobowe

---------- Post dopisany at 15:21 ---------- Poprzedni post napisany at 15:17 ----------

Gdzie mogę wrzucic fotki na jaki hosting?

Np. Postimage.org - free image hosting / image upload

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, więc w moim przypadku olej 5w40 do mojego samochodu nalezy lać? Widzialem rowniez oleje dla instalacji Gazowych, co o tym sądzicie?

Nie pytaj dwa razy o to samo. Masz lać 5w40 z normą Volkswagena 502.00. Dostałes link, ale nie przeczytałeś co pod nim sie znajduje:

Zastosowanie

silniki benzynowe i wysokoprężne samochodów osobowych

i dostawczych (za wyjątkiem silników wyposażonych w filtry

cząstek stałych),

silniki zasilane LPG,

silniki z turbodoładowaniem i bez turbodoładowania,

silniki z katalizatorem i bez katalizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jihaad trzeba Cię mianować opiekunem tego Audi żeby zrobić z tego coś co nadaje się do jazdy :decayed::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jeszcze do odratowania przy odrobinie zaangażowania właściciela.

Jak najszybciej zlej to gówno 15w40 bo jak zacznie łańcuszek dzwonić albo zapcha się smok to autko już nie da rady. Żeby uniknąć problemów zakup sobie płukankę, olej 5w40 oraz jakiś półsyntetyk. Przed zmianą wlewasz płukankę na 15 minut, silnik sobie pracuje. Gasisz, zlewasz olej, odkręcasz filtr oleju i wylewasz jego zawartość. Po tym zakładasz na moment stary filtr, zalewasz półsyntetyk i niech sobie pracuje przez 10 minut. Ponownie zlewasz olej i teraz wlewasz właściwy + oczywiście nowy filtr.

Wiele osób załatwiło 1.8 turbo gównianym olejem. Radzę tego nie bagatelizować.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to on ma między 204 a 206KM. Nie możliwe, żeby miał tylko 192KM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...