Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APT] Poziom paliwa - dziwne wahania wskazówki


troberto

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że jest sporo podobnych tematów, ale żaden w 100% nie odpowiadał mojemu przypadkowi. Otóż wczoraj jechałem sobie i jak gdyby nigdy nic nagle włączyła mi się rezerwa benzyny, gdzie miałem jeszcze na oko 1/4 zbiornika paliwa. Jechałem w tym czasie na LPG. Na domiar złego wskazówka zaczęła opadać w oczach i po dojechaniu do domu oczywiście skończyła opadania na 0. Nie zlokalizowałem żadnego wycieku, ani żaden zapach benzyny się nie rozprzestrzenia. Czy to może to być wina jakiegoś "dziurawego" pływaka w zbiorniku paliwa (jeśli taki istnieje w ogóle)? czy są to skutki jakiejś innej awarii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez to mam u siebie czesto jak wskazówka jest w okolicach 1/4 baku to zmierza w oczach do zera

potem auto postoi i wskazówka jest spowrotem na 1/4 baku a kontrolka od rezerwy wciaz sie swieci :polew:

rece opadaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak ze jak jade w trasez bakiem na max to do polowy baku schodzi takjakby wolno a po polowie zaczyna przyspieszac. (podobny efekt tylko odwrotny do tego z predkosciomierza) tak jakby wskazowka baku tez miała 2 szybkosci przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zatankowałem 10litrów i wskazówka znów podniosła się powyżej 1/4 baku, czyli o 10 litrów więcej niż było przed tym incydentem... bardzo ciekawe zjawisko... chyba trzeba będzie się podoktoryzować w tym temacie, będę informował na bieżąco. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem to samo, wymieniłem ten mały filierek, który jest na filtrze powietrza (taka mała czarna beczułka z wejściem i wyjściem) i problem ustąpił. Dodatkowo syczało z baku.

Warto wspomnieć, że jest to podłączone do kompa.

Może to jest problemem, zajrzyjcie do tej "beczułki" u mnie pomogło.

gdyby ktoś nie mógł znaleźć to mogę podesłać fotki piszcie [email protected].

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest czujnik odpowiedzialny za odpowietrzanie zbiornika :>.. Jezeli jest sprawny, to fajnie cyka :naughty:..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOO wlaśnie, może faktycznie to wina tego czujnika, u mnie to on nie tyka tylko juz prawie niekiedy oddaje odglosy jakbym mial dieselka, :polew: a wskaznik paliwa :wallbash::kwasny::wallbash: nadal szaleje. Ostatnio mialem dluższy wyjazd i zalalem zbiornik do pelna, po 120 km autostrady wskaznik wskazywal 1/3 zbiornika, gdybym nie znal mojej niuni to wpadlbym w szal ale ..... po zjechaniu a autostrady na nasze polskie drogi :polew: :polew: wskazowka wrocila do normy czyli na 3/4 zbiornika, można sie przyzwyczaic hehe, ale trze cos z tym zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...