Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagrzewanie się elementu pod kokpitem


lukisz

Rekomendowane odpowiedzi

tam znajduje się nagrzewnica i jest to normalne że będzie gorące

A czy przy wyłączonym ogrzewaniu płyn chłodzący powinien przepływać przez nagrzewnicę? Nie ma tam jakiegoś zaworu? Trochę to bez sensu żeby nagrzewnica nagrzewała się w lecie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory były w starych autach i się z nich wycofano bo wiecznie ciekly. Teraz tylko klapki przełączania zimno ciepło.

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu - szukałem rozwiązania tego problemu, nie wiem czy masz to samo, ale jak przyciśniesz to czuć jak ciepło daje po nogach i rozgrzewa powietrze, co przy włączonej klimie trochę chyba jest nie na miejscu ;)

Już miałem to zakleić wygłuszeniem - takie 2 cm filcowe coś z gumą z jednej strony ( na taśmę dwustronną ) ale nie wiem czy można ... Jak myślicie, nic nie nie przegrzeje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz Vaga i zobacz czy nie ma błędów klap silniczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem vagiem - błędów nie ma. Robiłem też adaptację całego klimatronika.

Mi żadne powietrze nie dmucha, ale ten element jest tak gorący, że nagrzewa się powietrze wokół niego i zaczyna cyrkulować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj z ciekawości po przejechaniu ok 150km przyłożyłem tam rękę i było czuć wyraźne ciepło ale nie było jakoś specjalnie gorące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie proszę czy też macie bezpośredni widok na ten element czy przykryty jest jakimś plastikiem ? Podobnie jak na zdjęciu lukisza widać u mnie żółtą gąbkę i ten nagrzewający się element nad dyszami . Może brakuje jakiejś osłonki - o czym może świadczyć otwór po śróbie w prawej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie proszę czy też macie bezpośredni widok na ten element czy przykryty jest jakimś plastikiem ? Podobnie jak na zdjęciu lukisza widać u mnie żółtą gąbkę i ten nagrzewający się element nad dyszami . Może brakuje jakiejś osłonki - o czym może świadczyć otwór po śróbie w prawej części.

Wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ! dzięki !

W zimę nie ma problemu, bo każde ciepełko jest przydatne, ale teraz denerwuje mnie to "dodatkowe" ogrzewanie :( No nic, na próbę przykryję ten element wspomnianym wcześniej "kocem" i zobaczę czy faktycznie to nagrzewa powietrze pod kierownicą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...