Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dobra rada - nie używajcie klimatyzacji jeżeli nie działa jej wentylator


SZYCHA

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie....choć Pań na forum ostatnio nie widziałem :cool1:

Ma problem z kilmą....choć ostatnio mi lepiej chłodzi wizyta u KLIM-KAR .

Było by cacy gdyby nie to że się kiedyś wnerwiłem i w upalny dzionek klimy nie wyłaczałem ...pomimo podniętego wętylatora (kto wie ile na padnietym wiatraku

furka zrobuła kilosów...efekt dławik w rurce zabił się opiłkami teflonu z spreżarki...filterek (dławik ) wyminiłem i max możliwości klimy to 21 oC przy temp 35 oC

a powino być conajmniej 5 C (pomiar w wnętrzy kratki śrotkowej, nawiew górny)- SPRĘŻARKA DO WYNIANY :wallbash:

Tak więc myślę że to nie czegoś nauczyło...i dlatego przestrzegam wszystkich zapaleńców, lekko nerwowych w upalne dni nie używać klimy gdy coś jest nie tak z wiatrakiem klimy bo będą koszta większe oj dużo większe!!!!

Planowane koszty przywrócenia klimy do sprawności to tylo 1000 PLN + 4 browary na otarcie łez. :kox:

Pozdrawia

SZYCHA

P.S.

NIe ma co jak umoczyć z kupnem....taką biedę kupiłem ...że teraz dokładam i dokłądam.... :shocked: :shocked:

* nie pisz proszę wielkimi literami - Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm :mysli: tak przypuszczałem, że nie powinno się korzystać z klimatyzacji jak śmigło chłodnicy nie studzi. :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywiste, że nie chłodzimy jak śmigło domówiło posłuszeństwa.

Ale dzieki za przestrogę może to innych troszke powstrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dzieki za przestrogę może to innych troszke powstrzyma.

Jeśli potrafią uczyć się na cudzych błędach, a nie tylko na swoich :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez fakt. Na pewno znajdzie się kilku chętnych, aby to przetestować na własnej skórze :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie tu nie podoba. Co ma zepsuty wentyl do padnięcia sprężarki i zapchania dławika? :mysli: Przecież w układzie jest presostat i to on jest odpowiedzialny za rozłączenie układu, jeżeli zrobi sie za wysokie ciśnienie w układzie.

Może kolega miał za mało czynnika w układzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehh... a ja właśnie wróciłem z Zakopanego na tak właśnie "działającej" klimie.... ale co zrobić mus to mus jak to się mówi, dzieciaki inaczej zamęczyłyby mnie na śmierć... Wiedziałem, że dobrze się to nie skończy, ale co ostatecznie się spier... okaże się w piątek po wizycie w warsztacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"SZYCHA" napisz proszę czy po takiej wpadce musiałeś wymienić sprężarkę razem z chłodnicą i wyczyścić cały układ bo właśnie mnie takie coś spotkało tuż po kupnie swojego A4 B5 Awant AHH 1.9 TDI z 99r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale temat aktualny :-)

SZYCHA po tych paru latach może powiedzieć coś więcej o efektach.

---------- Post dopisany 04-06-2013 at 13:45 ---------- Poprzedni post napisany 02-06-2013 at 23:11 ----------

Darku - Władco Postów - nie wiedziałem że przeglądanie starszych wiadomości i postów jest tu szykanowane i wyśmiewane. :kwasny:

Dobrze to raczej świadczy o algorytmach tutejszej wyszukiwarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale temat aktualny :-)

SZYCHA po tych paru latach może powiedzieć coś więcej o efektach.

---------- Post dopisany 04-06-2013 at 13:45 ---------- Poprzedni post napisany 02-06-2013 at 23:11 ----------

Darku - Władco Postów - nie wiedziałem że przeglądanie starszych wiadomości i postów jest tu szykanowane i wyśmiewane. :kwasny:

Dobrze to raczej świadczy o algorytmach tutejszej wyszukiwarki.

nie ma nic złego w przeglądaniu starszych postów ale czekać na odpowiedź z przed 5 lat chyba się nie doczekasz bo autor posta już raczej zapomniał o co chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...