Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Skąd te plamy oleju ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Musashi napisal:

silniki wysokoprezne to silniki w ktorych zaplon nastepuje w wyniku sprezania nie ma mozliwosci wystapienia samozaplonu. zaplon nastepuje w momencie gdy wtloczone do przestrzeni w komorze spalania, jest rozgrzane do bardzo wysokiej temperatury - po sprezeniu przez obracajacy sie tlok ( zawory sa juz zamkniete) i na to wtryskiwacz podaje dawke paliwa... i jest to jedyny mozliwu moment zaplonu.

oczywiscie skrocilem caly proces zeby nie pisac elaboratu.

blekitny kolor znaczy olej w komorze spalania, skad? juz pisalismy. jeszcze dodatkowym zrodlem oleju w komorze sa zuzyte uszczelniacze prowadnic zaworowych. ale zarowno jak konczaca sie turbina, zuzyte cylindry, czy wspomniane uszczelniacze widac wyrazny ubytek oleju - np 0,5 L/1000km

wiec czym jest zasysanie przez turbine oleju i wtlaczanie go do komor spalania ? co nastepuje potem ?nie samozaplon skoro kluczyk jest pozastacyjka?

pozatym w starych dieslach a moze i w nowszych czasami silnik chodzil jeszcze kilka sekund po wylaczeniu stacyjki a to z powodu nagromadzonego nagaru na denku tloka-to nie jest samozaplon?

Opublikowano

Jeżeli pada turbina i jest bardzo duża ilość oleju w dolocie do komory spalania,może dojść do samozapłonu i silnik wo gule nie zgaśnie aż spali cały olej a obroty mogą dojść do maksymalnych,czyli takich których silnik nie wytrzyma!Oczywiście najpierw go trzeba odpalić. Stary diesel od pali na pych bez aku,wystarczy ruch tłoka. :gwizdanie:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jeżeli pada turbina i jest bardzo duża ilość oleju w dolocie do komory spalania,może dojść do samozapłonu i silnik wo gule nie zgaśnie aż spali cały olej a obroty mogą dojść do maksymalnych,czyli takich których silnik nie wytrzyma!Oczywiście najpierw go trzeba odpalić. Stary diesel od pali na pych bez aku,wystarczy ruch tłoka. :gwizdanie:

jest na to sposób :decayed: o stacyjce można zapomnieć

trzeba załadować 5 bieg i wtedy się zdławi ...ale może trochę narozrabiac :kox:

Opublikowano
  • Autor

Jeżeli pada turbina i jest bardzo duża ilość oleju w dolocie do komory spalania,może dojść do samozapłonu i silnik wo gule nie zgaśnie aż spali cały olej a obroty mogą dojść do maksymalnych,czyli takich których silnik nie wytrzyma!Oczywiście najpierw go trzeba odpalić. Stary diesel od pali na pych bez aku,wystarczy ruch tłoka. :gwizdanie:

jest na to sposób :decayed: o stacyjce można zapomnieć

trzeba załadować 5 bieg i wtedy się zdławi ...ale może trochę narozrabiac :kox:

no moze moze :polew:

kolega mi sugerowal zaslepic zawor egr bo bardzo mozliwe ze to przez niego tak kopci z wydechu po nocnym postoju.Ale nie widzi mi sie czegos tam zaslepiac pomijajac to ze nie wiem jak to zrobic :decayed:

Opublikowano

HiRide a może tak dać sobie spokój z tą turbiną - jak tylko gdzies się olej pojawi to większość odrazu ŁooJezuuuuuuuuuu turbine szybko wymień, regeneruj i do Częstochowy na kolanach :kox:

ja się dałem trochę zrobić w człona ale sam sobie to zawdzięczam - nie sprawdziłem dobrze skąd mam olej w dolocie i złapałem się za wymianę suszarki. Okazało się że turbo jest OK a olej wali z tzw."odmy" której defacto nie mamy w 1,9.

Zdejmij pokrywe silnika i po lewej stronie będziesz widział gumowy wężyk którym odprowadzany jest "przedmuch" silnika do turbawki. U mnie wali tamtędy olej na zimny wirnik a ten z koleii dmucha to dalej i syfi cały dolot.

Jeżeli będziesz miał tam mokro to oznacza że silnik ma przedmuchy .. i pewnie jak juz zacznie mocno brać olej ( 0,5 l na 1000km ) to trzeba brać się za pierścienie

Co do samego lejącego EGR'a oczywiście możesz go wymienić na nowy ale zrób to dopiero po tym jak ustalisz źródło zasilania dolotu w olej którego być w nim nie powinno :cool1:

good luck

Opublikowano

.. i pewnie jak juz zacznie mocno brać olej ( 0,5 l na 1000km )

Adam

Takie zuzycie oleju to norma. Teraz to Ty przesadziłeś :gwizdanie:

Opublikowano

.. i pewnie jak juz zacznie mocno brać olej ( 0,5 l na 1000km )

Adam

Takie zuzycie oleju to norma. Teraz to Ty przesadziłeś :gwizdanie:

pół litra na 1000 :decayed: o f*ck to mój nawet z przedmuchami nie zjada tyle przez 10 000 :naughty:

Opublikowano

.. i pewnie jak juz zacznie mocno brać olej ( 0,5 l na 1000km )

Adam

Takie zuzycie oleju to norma. Teraz to Ty przesadziłeś :gwizdanie:

nie wiem kto tu przesadza .... :wink4::naughty:

Opublikowano

.. i pewnie jak juz zacznie mocno brać olej ( 0,5 l na 1000km )

Adam

Takie zuzycie oleju to norma. Teraz to Ty przesadziłeś :gwizdanie:

pół litra na 1000 :decayed: o f*ck to mój nawet z przedmuchami nie zjada tyle przez 10 000 :naughty:

To znaczy ze jest dosc zdrowy. Jesli wywala odmą (mój też tak robi), to może.... albo nie bede pisał, bo znając Twoją schize, od razu sie do tego zabierzesz :decayed:

Opublikowano

.. i pewnie jak juz zacznie mocno brać olej ( 0,5 l na 1000km )

Adam

Takie zuzycie oleju to norma. Teraz to Ty przesadziłeś :gwizdanie:

pół litra na 1000 :decayed: o f*ck to mój nawet z przedmuchami nie zjada tyle przez 10 000 :naughty:

To znaczy ze jest dosc zdrowy. Jesli wywala odmą (mój też tak robi), to może.... albo nie bede pisał, bo znając Twoją schize, od razu sie do tego zabierzesz :decayed:

już nie mam schizy :naughty::decayed: możesz śmiało pisać

Opublikowano
  • Autor

HiRide a może tak dać sobie spokój z tą turbiną - jak tylko gdzies się olej pojawi to większość odrazu ŁooJezuuuuuuuuuu turbine szybko wymień, regeneruj i do Częstochowy na kolanach :kox:

ja się dałem trochę zrobić w człona ale sam sobie to zawdzięczam - nie sprawdziłem dobrze skąd mam olej w dolocie i złapałem się za wymianę suszarki. Okazało się że turbo jest OK a olej wali z tzw."odmy" której defacto nie mamy w 1,9.

Zdejmij pokrywe silnika i po lewej stronie będziesz widział gumowy wężyk którym odprowadzany jest "przedmuch" silnika do turbawki. U mnie wali tamtędy olej na zimny wirnik a ten z koleii dmucha to dalej i syfi cały dolot.

Jeżeli będziesz miał tam mokro to oznacza że silnik ma przedmuchy .. i pewnie jak juz zacznie mocno brać olej ( 0,5 l na 1000km ) to trzeba brać się za pierścienie

Co do samego lejącego EGR'a oczywiście możesz go wymienić na nowy ale zrób to dopiero po tym jak ustalisz źródło zasilania dolotu w olej którego być w nim nie powinno :cool1:

good luck

dzieki sprawdze tego szlaucha co tam sie dzieje :gwizdanie:

Opublikowano

a czy jak wymienie oring i wyczyszcze to ,to czy to cos zmieni

Opublikowano

witam

moze wiecie gdzie mozna dostac te uszczelki? mam podobny problem

Opublikowano

tylko ASO VW/AUDI... 15zł

Opublikowano
  • Autor

witam

moze wiecie gdzie mozna dostac te uszczelki? mam podobny problem

jaki mosz problem ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.