Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kod dostępu do bloków pomiarowych silnika na VCDS


zbychzz

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś pomoże mi ze znalezieniem kodu dostępu na vcds-ie do bloków pomiarowych silnika na CR ? szukam szukam i nie moge znaleźć.

Lipa bo wchodze w silnik i mam co prawda tylko jeden bloczek wyszarzony ale za to b.przydatny - 08 - może ktoś pomoże w znalezieniu kodu w zabezpieczeniach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego.

Po prostu sterownik silnika komunikuje się przez protokół UDS i tam to trochę inaczej wygląda. Zmień urządzenie diagnostyczne lub użyj nowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego.

Po prostu sterownik silnika komunikuje się przez protokół UDS i tam to trochę inaczej wygląda. Zmień urządzenie diagnostyczne lub użyj nowszej wersji.

podjedz do mnie tel. masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakoś udało mi się podłączyć z silniczkiem i wszystkie bloczki były tym razem aktywne :o

Połączyłem się z silniczkiem i złapalem wysztko co mi było potrzebne do sprawdzenia.

Ponieważ była to wersja 12.10.3 beta więc musiałem się trochę pomęczyć i pochodzić po holenderskich i nie tylko forach ale udało się, dla tych co by mieli podobny problem to vcds zaczął działać po:

- wyłączeniu wifi (mimo że nie korzystałem z neta)

- przestawieniu daty w systemie na 01.06.2013

No i pozdrowienia również dla tych niedowiarków co by od razu nowe kable kupowali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - miałem aktywne 01/08

---------- Post dopisany at 20:26 ---------- Poprzedni post napisany at 20:21 ----------

Małe sprostowanie, żeby było jasno:

- łączyłm się dziś z b7 3.0tdi na cr

caga jeszcze tez sprawdze, ale to już za jakis czas bo nie mam narazie takiej furki do przetestowania.

aha i jeszcze jedno:

nie działa ponoć jak jest vag zainstalowany na tym samym systemie, ale nie moge potwierdzić bo robiłem za dużo rzeczy ra nraz aby być pewny czy vag robił jakieś problemy z łączeniem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwine... z tym wifi jeszcze dziwniejsze... nie widzę związku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kabel z softem 11.11.3 i bloki pomiarowe są nie aktywne. Wersja 12.10.3 różni się (z tego co wiem) paroma dodatkami, a nie tak daleko idącym poszerzeniem jak np. pełne bloki pomiarowe silnika. Nie chcę się powtarzać, ale Moderatorzy (jak mają czas) to czytają nowe posty w dziale diagnostyka. Dokładnie na ten temat założyłem już trzy wątki i .... NIC. :grin:. b8 ich przerasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś Wojtek poczytać na innych forach (możliwe że i tu data systemu przeszkadza) - u siebie jak zmienie date to albo mam błąd połączenia ( port status: ok interface: not found!), albo inny komunikat o błędzie sterowników, albo nie widzi bloków pomiarowych. Natomiast vcds 11 a 12 to dwie różne wersje i kabelek nie będzie pasował na obydwa bo się różni (wersja 10, 11, 12 - do każdej kabelek się różni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kabel z softem 11.11.3 i bloki pomiarowe są nie aktywne. Wersja 12.10.3 różni się (z tego co wiem) paroma dodatkami, a nie tak daleko idącym poszerzeniem jak np. pełne bloki pomiarowe silnika. Nie chcę się powtarzać, ale Moderatorzy (jak mają czas) to czytają nowe posty w dziale diagnostyka. Dokładnie na ten temat założyłem już trzy wątki i .... NIC. :grin:. b8 ich przerasta.

Jaki problem to zrobić ? co cie interesuje to odznaczasz :wink:

Tu masz mała podpowiedz ==> Ross-Tech: VCDS Tour: Advanced Measuring Values

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim kodem dostać się do opcji logowania w bloku silnika (engine) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...