Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[BRD] Napęd pompy oleju 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

najlepiej sprawdzic przy wymianie rozrzadu. czy duzo pracy? hm... treba uniesc silnik i zrzucic miske olejowa ( troche pracy z tym jest )

po zrzuceniu miski ukaże sie taki widok, wyciagasz mala zawleczke wkrecasz malutka srubke ( nie pamietam srednicy ) i wyciagasz imbusa

hy2OvSE.jpg

Opublikowano

Czy przy tym procesie należy spuścić olej z silnika ? - sorki może to głupie pytanie :)

Opublikowano

Dobry żart... :D no jasne że trzeba olej zlać-wymontowanie miski z jej zawartością jest nie wykonalne. Rozrządu nawet palcem nie dotykasz. Jeśli jest napęd jak na zdjęciu to kwestia tylko-podniesć silnik,opuścić ławę zawieszenia,wymontować podstawy wraz ze stabilizatorem i na luzaku micha wychodzi. I teraz-jeśli masz moduł jak na foto to fajnie,jesli masz moduł na łańcuchu to już więcej ciut roboty.

Opublikowano

Ma na 99.9 % ten naped bo w BPW od 11.2005 byl juz naped na kolach zebatych

Opublikowano
:hi: a jak sie z ta pompa oleju ma to do A4b7 z grudnia 2006r 2.0tdi silnik BRD 170KM jest tam juz na 99.99% na kolach zebatych?
Opublikowano

:hi: a jak sie z ta pompa oleju ma to do A4b7 z grudnia 2006r 2.0tdi silnik BRD 170KM jest tam juz na 99.99% na kolach zebatych

tak

Opublikowano

:hi: a jak sie z ta pompa oleju ma to do A4b7 z grudnia 2006r 2.0tdi silnik BRD 170KM jest tam juz na 99.99% na kolach zebatych

tak

czyli co, jak jest na tych kołach zębatych to wystarczy tylko wymienić ten imbus?

Opublikowano

:hi: a jak sie z ta pompa oleju ma to do A4b7 z grudnia 2006r 2.0tdi silnik BRD 170KM jest tam juz na 99.99% na kolach zebatych

tak

czyli co, jak jest na tych kołach zębatych to wystarczy tylko wymienić ten imbus?

jak jest wałek dobry to tak ale trzeba sprawdzic

Opublikowano

Dzis mechanior zadzwonil i powiedzial, ze u mnie tj a4B7 rok prod 12.2006 silnik BRD 2.0TDI 170KM jest pompa olejowa juz na walkach z kolamo zebatymi czyli bez lancucha

Opublikowano

No i miło,niech włoży nowy zabierkak,spr czy występuje luz na boki jeśli brak luzu,to nowy zabierak wsunąć i niech składa...

Opublikowano

Kurde - to wszystko mnie przeraża ;) jednak przy wymianie rozrządu - warto by było sprawdzić ten napęd. Czy miska olejowa jest na jakąś uszczelkę - czy na jakiś silikon - może watro kupić nową uszczelkę ? To chyba bez sensu wymieniać w grudniu olej i filtr oleju skoro na styczeń/ luty planuję wymianę rozrządu ?

Edytowane przez VesslaN

Opublikowano

Micha jest na "silikonie". Np ja u siebie robiłem to jak miałem wym.oleju.-śmierzo po zakupie auta.

A ogolnie jak dla mnie to bez różnicy kiedy to robić... Rozrząd i zdemontowany prźód to osobna -micha na luzaku bez tego wychodzi. Przestań się stresować-to nic nie wiadomo jak poważnego.mechanik zdejmie miche-włoży nowy imbus i po zabiegu.

Opublikowano

Eeee aby sprawdzic stan imbusa a tym bardziej wałka z gniazdem na ten imbus i przy koniecznosci wymiany tych elementow, to juz nie obedzie sie bez podnoszenia silnika aby zdemontowac pompe oleju. Moja wyslali do Gdanska a ma wrocic ponoc z wiekszym imbusem juz. Jaki jest realny koszt calkowity regeneracji takiej pompy sama pompa + koszta robocizny? Bo 800zl za pompe to troche nie duzo?

Opublikowano

Eeee aby sprawdzic stan imbusa a tym bardziej wałka z gniazdem na ten imbus i przy koniecznosci wymiany tych elementow, to juz nie obedzie sie bez podnoszenia silnika aby zdemontowac pompe oleju. Moja wyslali do Gdanska a ma wrocic ponoc z wiekszym imbusem juz. Jaki jest realny koszt calkowity regeneracji takiej pompy sama pompa + koszta robocizny? Bo 800zl za pompe to troche nie duzo?

Zależy od firmy w FUTURUM np za naprawę wałka plus ten nowy mocniejszy imbus 599 zł jutro wysyłam do nich moją pompe imbus już był na wykończeniu plus wyrobione gniazdo w wałku.

Opublikowano

Oto dzisiejszy rekordzista. 2.0 TDI BRD, przebieg ok. 100 tys.

Imbus w stanie takim jak na zdjęciu, gniazdo w niewiele lepszym.

imbus.jpg

Edytowane przez Pawelkiwi

Opublikowano

Ja to samo miałem w służbowym Pasku BMR miałem po 120 tys km.Graty na wymianę brałem w FUTURUM.

Opublikowano

To ja swój jak wymienialem dobobry na nowy to stary miał ślady jak powyżej nad obrobionymi kantami-ale to byl nalot 215tkm.

Opublikowano

Dlatego zamieściłem zdjęcie, by ludziska nie mówili że problem rodzi się powyżej nalotu 150 kkm.

Widocznie są odstępstwa od reguły.

Akurat to imbus z auta kolegi z forum.

Opublikowano

Mialem wrecz identyczny przy przelocie 260.000...

Opublikowano

Dzisiaj następny imbus w podobnym stanie ale przebieg 130kkm.

Widzę że ostatnie auta dość mocno zaniżają średnią przebiegu.

Przed wymianą słychać było na wolnych obrotach dość mocne "terkotanie" w dolnej części silnika - okolice miski olejowej.

Po wymianie - cisza (jeśli taka jest możliwa w dieslu).

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.