Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BRD] Napęd pompy oleju 2.0 TDI


Marynarz____

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie. Jaki jest typ tej pompy w brd (rok 2007 ) na łańcuszku/ na kołach zębatych. Da się spr. np po vin. Pytam bo auto ma juz 7 lat przebieg 113 tys nie jest duzy ale może warto zajrzeć do nie podczas nadchodzącego niebawem przeglądu. Dzięki za odpowiedź.
Koła zębate.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zaglądał...szkoda czasu...a jak masz zagladac to wymien dobry na nowy chociaz,bo tak masz tylko silikon pod miska nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi ten zabierak/imbus utwardzany czy (odlewany) jak tu piszecie to gdzie mogę go dostać. W zwykłym sklepie motoryzacyjnym ? ASO ? Czy gdzieś na zamówienie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO najlepiej,sklep narzuci swoja marże. Imbus+ zegerowe zabezpieczenie około 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROBILEM TO JUZ W TRZECH AUDI BPW, PIERWSZE SILNIKI 2.0TDI WALKI NAPEDZANE BYLY WADLIWYM LANCUCHEM, NA KONEC 2005 ROKU ZAMIAST LANCUCHA ZASTOSOWANO NEPED ZEBATKOWY, BEZAWARYJNY. ZOSTAL JEDNAK SLYNNY IMBUS, KTORY NAPEDZA POMPE OLEJU. I TO WLASNIE ON SIE WYCIERA LACZNIE Z GNIAZDEM. JA WYMIENIAM NA GRRUBSZY 8mm I WYPALAM IEKSZY OTWOR W WALKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś interesuje naprawa walków czyli wymiana imbusa oraz przeróbka walka na większy to pisać na pw przerabiam takie coś. A tak jak kolega wyżej pisze była zmiana tych napędów z łańcucha na zębatki a 100% pewność jest wtedy jak zdejmiemy miskę i zobaczymy co dokładnie u nas siedzi . Mailem przypadek taki w Seacie z etki wychodziły zębatki a po zdjęciu miski wyszedł łańcuch a silnik nie był wymieniany

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1217ccd0ede7c79a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ffc9269e9e6ab00e.html

Edytowane przez SWARSZCZYK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ru masz wielka niewiadoma, siostra ma BRD z 11.2006 prod a 2007 modelowo. I w ASO sprawdzili po numerze misy olejowej jaki mechanizm siedzi, bo jak to powiedzieli w tym Aso, tylko tak bez rozbierania pompy da sie sprawdzic ten mechanizm, sa dwie rozne misy olejowe pod dwa rozne mechanizmy pompy olejowej tj lancuchowa i zebatkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ problem miska w dół i wszystko widać.

Imbus po takim zaglądnięciu i tak masz do wymiany i na tym bym pozostał. Wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można samemu sprawdzić jaki siedzi mechanizm w tej pompie olejowej? czy tylko warsztat? trzeba podnosić silnik aby to wymienić czy wystarczy podnieść całe auto na podnośniku i od spodu idzie to ogarnąć? jezeli ma się pompe na łańcuchu to lepiej kupić zestaw naprawczy i nowy wzmocniony imbus z gniazdem czy poprostu kupić od profi firmy używaną odrestaurowaną pompę już na kołach zębatych? koszt takiej to 1600zł ( w Aso ok. 8000zł) ufff. i komu najlepiej zlecic wymiane takiej pompy? ogarnie to "mechanik" czy najlepiej dać to do salonu np. Skody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie urządzenie jak endoskop-przez korek spustu oleju sie wiezdża kamerką ze swiatłem i też dojrzysz. Ile ma nalotu ta twoja adudi? Produkcja 07r jest na trybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,ja osobiście miałem uszkodzony napęd(inbus)pompy w passacie silnik BKP 2005 przebieg 165tyś skończyło się na wymianie walka z inbusem i turbiny a pompa była napędzana kołami zębatymi.(może się komuś przyda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A czy ten imbus wymienie sam bez problemu? Silnik BRD rocznik 11.2006 modelowo 2007. Oryginalny przebieg 135000. Mam metlik w glowie bo wszyscy tak strasza. Jedni pisza ze wystaczy wymienic tylko imbus, a drudzy ze jak robic to juz konkretnie z cala pompa? Doradzicie??? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek a jaka masz pompe? Na lancuchu czy na imbusie?

Bo mam identyczny model brd i ten sam rok prod i modelowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRD ma napęd pompy na kołach zębatych gdzie zabierak jest połaczony z wałkami wyrównującymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym pompa jest napedzana 6ciokątnym zabierakiem.

Jeśli ktoś nie jest mechanikiem i nie ma smykałki do takich rzeczy to niech się za to nie zabiera-demont miski nie jest kwestią odkrecenia miski i wychodzi...ale to wasze auta,pieniądze i w razie czego niepowołane problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym pompa jest napedzana 6ciokątnym zabierakiem.

Jeśli ktoś nie jest mechanikiem i nie ma smykałki do takich rzeczy to niech się za to nie zabiera-demont miski nie jest kwestią odkrecenia miski i wychodzi...ale to wasze auta,pieniądze i w razie czego niepowołane problemy.

I taka odpowiedz mi chodzilo. Myślałem właśnie że to tylko wystarczy miskę odkręcić. Trzeba oddac do mechanika. A jak myślicie czy przy przebiegu 135k wystarczy wymienić sam zabierak? Wiadomo wszystko rozbija sie o koszty.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A jak myślicie czy przy przebiegu 135k wystarczy wymienić sam zabierak? Wiadomo wszystko rozbija sie o koszty.
jak nie ma luzu to wystarczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...