Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tył siedzi. Zawias 1BA w avancie


Revor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki mały problem. Ogólnie tył mam niżej niż przód, do tego dochodzi fakt, że jak mam komplet pasażerów to tył siedzi niemiłosiernie, aż strach jeździć :doh:

Na wszystkich sprężynach mam prawidłowe oznaczenia - sprawdzając z oznaczeniami z wlepki czyli:

-przód 0JG - kropki biała - brązowa - brązowa - brązowa

-tył 0YE - kropki zielona - niebieska - niebieska - niebieska

Wychodziłoby na to, że wszystkie sprężyny mam oryginalne. Chciałbym temu zaradzić.

Czy moje sprężyny na tyle uległy zużyciu i czas je wymienić? Wtedy tył się podniesie?

Jakie zakupić sprężyny? Nowe czy używane oryginalne? Jeśli nowe to jakiej marki? Co polecacie z allegro i jaką będę miał pewność, że to odpowiedniki właśnie tych oryginalnych sprężyn. Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak tylko że w sedanie, u mnie 1be czyli -20 mm, kupisz używane i też nie wiesz czy wybitych nie kupisz i problem zostanie, a kasa wydana..., jakbyś znalazł avanta którego mógłyś zobaczyć jak d*pa stoi to wtedy mógłyś kupić używki, ale tak w ciemno to trochę strach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupcie sprężyny o 1 lub 2 polki wyższe czyli dla 0YF lub 0YG wtedy tyl wam się podniesie a nawet jeśli będzie stal nieco wyżej niż przod to nic takiego nawet lepiej to wygląda, roznica i tak będzie znikoma a będziecie mieli raz mocniejsze sprężynki na tyle a dwa gwarancje ze nizej nie siadzie jak przod nawet przy malym obciążeniu

dla 0YF kolor to jedna zielona i jedna zolta

a dla 0YG 1 zielona i 2 zolte kropki

jestem w podobnej sytuacji, mam quattro, dodatkowe 60 kilo przez naped na tylnej osi do tego buda w kombi, czasem widać ze tyl minimalnie siedzi nizej, w dodatku mam kolo zapasowe, butle lpg w kole i zestaw narzedzi które nonstop woze z tylu, kupiłem sprężyny o kategorie mocniejsze (fizycznie sa grubsze a wiec i mniej będą się uginac) i zobaczymy jak to wyjdzie, w przyszłym tygodniu montaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro sprężyny marki Kayaba, sądzę, że się spiszą. Teraz tylko zastanawiam się czy brać te wzmocnione czy zwykle tj.:

SPRĘŻYNY TYŁ KAYABA AUDI A4 B5 AVANT KOMBI 95-01 (3460955756) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

SPRĘŻYNA TYŁ AUDI A4 B5 kombi KAYABA WZMOCNIONE (3494457788) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Dodam, że dużo teraz będę jeździł w 5 osób z bagażami i mam dylemat :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że dużo teraz będę jeździł w 5 osób z bagażami i mam dylemat :kwasny:

A nie masz kolego połamanych sprężyn z tyłu ?, mnie w przeciągu 6 lat wymieniłem 3 komplety z tyłu i zawsze to samo pękał i odlatywało półzwoju na samym dole ,i auto siadało , może masz to samo

Po wymianie stał równo do następnego razu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sprawne, niepęknięte sprężyny.

Czy ktoś już zakładał u siebie te wzmocnione sprężyny Kayaba? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kayaba to dobra marka, tym bardziej ze są to nowki, na pewno będą lepsze niż kazde oryginalne wypierdziane które maja 100tys km + :) a cena tez nie wysoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja kayaby juz sprężyn nie wezme za darmo nie dość ze za nisko to jeszcze krzywo.Teraz mam wzmocnionego Lesjoforsa HD i git.

http://automotive.lesjoforsab.com/automotive/eng/default_eng.aspx?p=catalog&s=javacat

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim kombii mam dołożone dodatkowe sprężyny i powiem że jest bardzo dobrze. Od mechanika dowiedziałem się że na zachodzie dokładają takie przy montażu haka.Nie wiem czy idzie u nas dostać taki dodatkowy zestaw....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak stoi tył na tych wzmocnionych Power-Kris? 

Na oko są sporo grubsze niż Kyb i fabryka.Bylem w szoku bo prawie 4cm niższe od fabrycznych ale jest Ok po zamontowaniu.Jakos mniej sie uginaja i stoi prosto mimo ze z przodu mam fabryczne. Ale czasem mam wrażenie ze jednak tył trochę za nisko.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz jak to zrobiłeś?... ja wstawiłem Lesjofors 4204242 wzmacniane i tył mi usiadł jakieś 6-8 cm!!!

Mam avant b7 kombi z hakiem i quattro, miały pasować za oryginalne a są za krótkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak amory z tyłu panowie?

Moja jest na 1be ale tył już siedział dosyć nisko i czasami przycierałem. Posypał mi się jeden amor więc wymieniłem na komplet sachsa - niby do 1be i tył podniósł się o ponad 2 cm w stosunku do tego co było pod koniec żywota poprzednich amorów :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na moje spostrzeżenia - ogólnie to dla mnie wymiana amorów/sprężyn w naszych autach jest po prostu trudna, precyzując chodzi mi tylko o ich dobór. Milion kategorii wagowych, różne rodzaje zawieszenia itp, a katalogi np Kayaby kompletnie tego nie przewidują, a uogólniają tylko do wersji nadwozia i silnika.

Ja kupiłem nowe Kayaby, wg ich katalogu idealnie pasujące do mojego auta - avant, 1.9tdi. Numer katalogowy to RA6978.

Efekt - jestem zadowolony z tych sprężyn, tył się uniósł, teraz zrównał się z przodem, wygląda to w końcu ok. Pod ciężarem tył nie siada jak wcześniej i o to mi właśnie chodziło :banan: W końcu. Ja trafiłem dobrze.

Dodam jeszcze, że nowe sprężyny są troszkę dłuższe od tych, które były założone u mnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...