Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarówki LED


grippen

Rekomendowane odpowiedzi

Pany jest na forum jakiś elektryk domowy

Chodzi mi o pewno sprawę odnośnie oświetlenia led

wymieniłem w całym domu wszystkie żarówki led i tylko mam problem z jednym rodzajem LED tzn z dużym gwintem

coś takiego

ŻARÓWKA LED 8W E27,E14 42SMD 5630 750 lm ciepła (3481624690) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ładnie świeci tylko problem jest taki że jak wyłączy się gniazdkiem to się non stop żarzy co to może być oczywiście wyłączniki standardowe bez światełek czy tą żarówka zła czy coś z kablami może pozmieniać w oprawkach

będę wdzięczny za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone i tylko w jednym pomieszczeniu tak się zachowuje próbowałem zamienić miejscami kabelki w żyrandolu i nic to samo. Fachowo powinno być jak faza pod gniazdko czy 0 pewnie w puszcze trzeba pogrzebać tylko gdzie ona jest jak ja w bloku mieszkam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone i tylko w jednym pomieszczeniu tak się zachowuje próbowałem zamienić miejscami kabelki w żyrandolu i nic to samo. Fachowo powinno być jak faza pod gniazdko czy 0 pewnie w puszcze trzeba pogrzebać tylko gdzie ona jest jak ja w bloku mieszkam :decayed:

Oczywiście że faza pod gniazdko. Sprawdź próbówką bo może się myle i to będzie inny powód świecenia żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie tak jak mówisz bo wszędzie jest ok tylko w przedpokoju jest inaczej. I mówisz że w włączniku na dwóch kablach powinna być faza tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie tak jak mówisz bo wszędzie jest ok tylko w przedpokoju jest inaczej. I mówisz że w włączniku na dwóch kablach powinna być faza tak

Na jednym faza, drugi jest do żarówki. Jeśli masz teraz faze na żarówce to uważaj jak ją wkręcasz/wykręcasz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne powalone w instalacji kto robił nie wiem jak wyłącze włącznik to mam faze w lamie a tak nie powinno być czyli z tego co rozumiem włącznik odcina tylko zero więc jest źle musze gdzieś puszkę znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal będzie się żarzyć po wyłączeniu wyłącznikiem zastosuj Kondensator do żarówek LED, świetlówek 230v miedzy fazą a zerem za wyłącznikiem.

Ale to będzie i tak cały czas pobierać niewielki prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mieszkania w blokach mają swoje uroki. U mnie jest podobnie. Nawet po wykręceniu korków może Cię prąd kopnąć. Jak przyszedł raz elektryk zmieniać cos w kuchni to powiedział że sie nie da bo po drodze od skrzynki kolory sie zmieniają 3 razy a puszek łączeniowych brak :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyłącznik podłączony jest pod przewód neutralny to koniecznie to trzeba odkręcić, bo takie rozwiązanie do najbezpieczniejszych nie należy no i 99 procent w tym tkwi Kolegi problem.

Ewentualnie może się prąd indukować, ale to rzadkie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yogi3000 juz wszystko mi wyjaśnił po porostu jest błąd w połączeniu puszka sufit ,włącznik. Tylko ciężko puszkę będzie znajść bo chyba jest za boazerią :facepalm:. ale musze coś pokombinować, Jeszcze taka sprawa jest w łazience tam akurat w kinkiecie mi wcale nie świeci a napewno żarówka dobra zastanawiam się czy przypadkiem nie ma fazy na wkręcaniu zamiast na blaszce od spodu. spróbuje zamienić kable w kinkiecie może wtedy zapali :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...