Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parę pytań dot.zaślepienia EGR


daniel01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszedłem w wyszukiwarkę aby dowiedzieć się trochę rzeczy na temat tego EGR bo mam z nim problem przedstawię parę następujących pytań i prosiłbym bardzo mocno o odpowiedź.

1.Mam klape gaszącą czy gdy zaślepię EGR będzie mi się gorzej gasił ?

2.Czy warto zaślepiać EGR ? na allegro znalazłem taki za 450 WAHLER ZAWÓR EGR AUDI A4 B6 A6 C5 GALAXY VW 1.9TDI (3461029366) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.. Kasy nie mam właśnie na nowy lecz jeżeli trzeba to się trza sprężyć.

3.Jeżeli chodzi o zaślepie to czym najlepiej go zaślepić ?

4.Mam audi 2003 rok czy można zrobić tak żeby ten błąd nie wyskakiwał ?

5.Czy przez to że się zaślepi EGR może autko dostać w turbinkę lub w zawory jak piszą ?

Proszę o pomoc z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

1.Jeżeli zaślepisz egr'a to nie będzie to miało wpływu na klapę, brak klapy=trzęsienie budą przy gaszeniu silnika

2.Podobno warto, nowy też nie będzie działał wiecznie...

4.Wywalić programowo, wtedy nie będzie błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziurkę wywierciles? Bo bez podobno takie podcisnienie się robi że tłoki przez zawory wychodzą.

Jaja to powinien być temat zaslepiania klapy gaszącej. ;-)

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolotowy :D

Czyli odciołeś silnikowi dopływ świeżego powietrza i jeszcze chcesz żeby pracował ? :doh:

Wymontuj tą blachę i lepiej się więcej do niego nie dotykaj, bo trzeba mieć pojęcie, co się chce zrobić :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego :) Tak mi powiedziano ;) ale już wiem że zrobiłem bład ;) Niech ktoś mi powie bo mam wyciek koło klapy gaszącej jak zaślepie to już nie będzie tego wycieku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaslepisz i przy okazji zdejmij delikatnie górę i wytniesz ten tloczek, nagwintujesz po nim otwór i wkręcić śrubę 12 to nawet nie kapnie. Mozesz jeszcze oringi na łączeniu z kolektorem zmienić.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez miedzy rurke od egr ( ta co jest polaczona z egr i kolektorem wydechowym) wsadz blaszke i bedziesz mial spokoj. Wyciek kolo klapy to przez oringi ba jak jest wyrobione przy klapie gaszacej tam co ona pracuje to juz nic nie zdzialasz.

---------- Post dopisany at 10:58 ---------- Poprzedni post napisany at 10:57 ----------

Znajac zycie po zaslepieniu wywali Ci blad z egr wiec obrobka mapy potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapy gaszącej nie uszczelnisz, tylko wymiana egr. Mozesz tez to olać. Po zaslepieniu może przestać lub mniej lecieć ale nie musi.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...