Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Parę pytań dot.zaślepienia EGR

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszedłem w wyszukiwarkę aby dowiedzieć się trochę rzeczy na temat tego EGR bo mam z nim problem przedstawię parę następujących pytań i prosiłbym bardzo mocno o odpowiedź.

1.Mam klape gaszącą czy gdy zaślepię EGR będzie mi się gorzej gasił ?

2.Czy warto zaślepiać EGR ? na allegro znalazłem taki za 450 WAHLER ZAWÓR EGR AUDI A4 B6 A6 C5 GALAXY VW 1.9TDI (3461029366) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.. Kasy nie mam właśnie na nowy lecz jeżeli trzeba to się trza sprężyć.

3.Jeżeli chodzi o zaślepie to czym najlepiej go zaślepić ?

4.Mam audi 2003 rok czy można zrobić tak żeby ten błąd nie wyskakiwał ?

5.Czy przez to że się zaślepi EGR może autko dostać w turbinkę lub w zawory jak piszą ?

Proszę o pomoc z góry dziękuje :)

Opublikowano

:hi:

1.Jeżeli zaślepisz egr'a to nie będzie to miało wpływu na klapę, brak klapy=trzęsienie budą przy gaszeniu silnika

2.Podobno warto, nowy też nie będzie działał wiecznie...

4.Wywalić programowo, wtedy nie będzie błędu

Opublikowano
  • Autor

Zaślepiłem i auto nie chce zapalić..

Opublikowano

Ja ostatnio zaślepiłem i nie mam żadnych problemów, dobrze zapala, gasnie i jest tak samo mocny. A jak zaślepiłeś??

Opublikowano

Pianką montażową ? ;-)

Sony Xperia Tapatalk 4

Opublikowano

KRIS lepiej tak nie pisz bo ktoś to wykona :D

Opublikowano
  • Autor

Nie Nie :) Kris ;D Za klapą gasząca włożyłem blaszke i skręciłem wszystko spowrotem

Opublikowano

Ty to włożyłeś między egr a kolektor dolotowy czy egr a wydechowy?

Sony Xperia Tapatalk 4

Opublikowano
  • Autor

Dolotowy :D

Opublikowano

A dziurkę wywierciles? Bo bez podobno takie podcisnienie się robi że tłoki przez zawory wychodzą.

Jaja to powinien być temat zaslepiania klapy gaszącej. ;-)

Sony Xperia Tapatalk 4

Opublikowano
Dolotowy :D

Czyli odciołeś silnikowi dopływ świeżego powietrza i jeszcze chcesz żeby pracował ? :doh:

Wymontuj tą blachę i lepiej się więcej do niego nie dotykaj, bo trzeba mieć pojęcie, co się chce zrobić :whistling:

Opublikowano
  • Autor

Kolego :) Tak mi powiedziano ;) ale już wiem że zrobiłem bład ;) Niech ktoś mi powie bo mam wyciek koło klapy gaszącej jak zaślepie to już nie będzie tego wycieku ?

Opublikowano

Jak zaslepisz i przy okazji zdejmij delikatnie górę i wytniesz ten tloczek, nagwintujesz po nim otwór i wkręcić śrubę 12 to nawet nie kapnie. Mozesz jeszcze oringi na łączeniu z kolektorem zmienić.

Sony Xperia Tapatalk 4

Opublikowano

Wez miedzy rurke od egr ( ta co jest polaczona z egr i kolektorem wydechowym) wsadz blaszke i bedziesz mial spokoj. Wyciek kolo klapy to przez oringi ba jak jest wyrobione przy klapie gaszacej tam co ona pracuje to juz nic nie zdzialasz.

---------- Post dopisany at 10:58 ---------- Poprzedni post napisany at 10:57 ----------

Znajac zycie po zaslepieniu wywali Ci blad z egr wiec obrobka mapy potrzebna.

Opublikowano

No tak zależy gdzie leci mi leciało odpowietrznikiem membrany grzybka.

Sony Xperia Tapatalk 4

Opublikowano
  • Autor

Wyciek mam z tąd gdzie zaznaczone na zdjeciu

20130609_144705.jpg

Opublikowano

To kicha.

Sony Xperia Tapatalk 4

Opublikowano
  • Autor

Dlaczego ?

Opublikowano

Klapy gaszącej nie uszczelnisz, tylko wymiana egr. Mozesz tez to olać. Po zaslepieniu może przestać lub mniej lecieć ale nie musi.

Sony Xperia Tapatalk 4

Opublikowano

Leci Ci z ośki klapy gaszącej, tego nie uszczelnisz. Klapa do wymiany.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.