Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prawidłowe wartości przepływomierza MAF w 1,8 125 KM silnik ARG


darkb

Rekomendowane odpowiedzi

trochę dziwne, że masz 0,0%, nie wiem co o tym sądzić do końca. Podejrzewam może niedawno zresetowałeś compa i jeszcze nie wstawił długotermonowych korekt, ale zgaduję trochę. Ta wartość zero jest podejrzana i nie wyciągałbym z niej wniosków odnośnie szczelności dolotu. Druga wartość ładna ale nie rozumiem jak może być taka mała korekta skoro przepływomierz ci ewidentnie zaniża odczyty i to sporo. Jakkolwiek ja bym na twoim miejscu wymienił ten przepływomierz (i tak zrobiłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korekty zrobię jeszcze raz jak dłużej pojezdze bo kompa resetowałem przedwczoraj wiec mozliwe ze jeszcze nic sie tam nie zapisało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korekty zrobię jeszcze raz jak dłużej pojezdze bo kompa resetowałem przedwczoraj wiec mozliwe ze jeszcze nic sie tam nie zapisało

- no to by wyjaśniało. Jeszcze co mi przychodzi do głowy to sprawdzenie stanu odmy, bo tamtędy mogło by iśc lewe powietrze, skoro tego nie można wywnoioskować z długoterminowych korekt czasów wtrysków na razie. Jakieś błędy przed tym kasowaneim komp zarejestrował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd jaki mi vag wyrzucił i czasami wyrzuca to 16518 Sonda lambda brak zmian napięcia (strona 1 czujnik 1)

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd jaki mi vag wyrzucił i czasami wyrzuca to 16518 Sonda lambda brak zmian napięcia (strona 1 czujnik 1)

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

- no to ci sonda nie działa, z jakiegoś powodu nie pokazuje komputerowi zmian napięcia. Pytanie czy tylko sporadycznie czy cały czas (czasami przy błędzie jest napisane czy jest to błąd sporadyczny intermittent). Pytanie czy taki błąd wyskakuje jak sonda nie styka/jest uszkodzona, czy może jak cały czas wskazuje skrajną wartość np z powodu złej mieszanki (która to może być spowodowana m.in. walniętym przepływomierzem). Jak to wygląda na benzynia a jak na gazie itd.

Musiałbyś poryć w sieci i pod maską i poszukać odpowiedzi na podobne pytania. Jakkolwiek ja bym zaczął od sprawdzenia dolotu i odmy (uszkodzona odma daje fałszywe powietrze) i jeśli to na oko wygląda OK to bym wymienił przepływomierz i potem byłoby łatwiej wywnioskować coś o tej sondzie, ale może ktoś inny może już teraz coś o pracy twojej sondy powiedzieć...

Ja podejrzewam, że walnięta przepływka zaburza skład mieszanki tak, że sonda jest cały czas w skrajnym położeniu (ale zaznaczam, że nie mówię tego z doświadczenia, jakie ma np mechanik się tym zajmujący, a jedynie z tego mi się po amatorsku wydaje). Widziałem w necie, że komuś wymiana sondy pomogła w tym przypadku, co by wskazywało bardziej na to, że ten błąd znaczy że sygnał nie dochodzi w ogóle. Wystaw kilka stówek, wymień obie części i silnik będzie na pewno ładnie chodzić. Sonda w kilkunastoletnim samochodzie może być wymieniona bo się starzeje z czasem, a jeśli były inne problemy z mieszanką to mogła nawet bardziej dostać niż normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie wymieniłem przepływkę i teraz przy 5500 obrotów mam około 92 g/s, auto jakby chodziło lepiej. Sodna zaczęła pracować raczej poprawnie ponieważ zmienia się jej napięcie . Zrobiłem loga po wymianie przepływki lecz nie jest on taki jak powinien być tylko log podczas jazdy poza miastem, może zobaczycie czy teraz coś takiego co pokazuje przepływka i sonda może być. sonda też jest po wymianie. załozona jest nowa sonda firmy Denso.

Grupy: 002,031 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

---------- Post dopisany at 22:43 ---------- Poprzedni post napisany at 13:18 ----------

mam jeszcze pytanie takie na postoju kiedy auto przegazuje mocniej to czy też wartość ok. 100g/s tez powinna pojawic się czy taką wartość mogę osiągnąć tylko podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy na postoju takie danie gazu do max obrotów też spowoduje że w VAGU będę widział że przepływomierz dochodzi do około 100g/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...