Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piszcząca Klima


kondi169

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z klimatyzacją audi a4 1.9tdi 110kn silnik afn. Na początku wszystko było ok klima chłodziła i grzała lecz zerwało pasek ale, że za kilka dni miałem wymieniać rozrząd to przy okazji kupiłem pasek oraz rolkę i do tego czasu klimatyzacja cały czas była wyłączona. Po wymianie rozrządu oraz założenia nowej rolki i paska od klimy chciałem sprawdzić jak działa klimatzacja i po odpaleniu z pod maski wydobyl się straszny pisk oraz smrud spalonego paska. Od tamtej pory przez tydzień klima nie była odpalana. Ostatnio spróbowałem ją włączyć i zero pisku normalnie chłodziła grzała itd. Testowałem ją i na zimnym i na ciepłym silniku i wszystko było ok aż do teraz ten sam objaw. Włączyłem i wyłączyłem klime na 2 sekundy i odrazu jest głośny pisk oraz smrud spalonej gumy. Gdzie szukać przyczyny? Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby się sprężarka zatarła, pasek suwa się po zablokowanym kole pasowym sprężarki - masz smród i pisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie rzeczy robią niestety wyspecjalizowane warsztaty...

jeśli ci się zatarła sprężarka to trzeba odessać czynnik chłodzący, przepłukać cały układ zamontować, sprawną sprężarkę i nabić cały układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kompresor faktycznie zatarty to do wymiany skraplacz , osuszacz i dławik

oraz płukanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl najpierw a nie słuchaj bajek. Po co spreżarka ma sprzęgło ? a no po to (miedzy innymi) by zatarta nie paliła paska. Zastanów się nad napinaczem a z wymianą sprężarki, skraplacza, osuszacza i dławika zaczekaj bo to najbardziej pesymistyczny scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...