Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolizja , sprawca nie przyznaje sie do winy ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,niestety dzis podczas drogi do pracy jakaś ******** baba przywaliła mi bok , sprawa wygląda następująco ( starałem się to nabazgrać w paincie ) jadąc droga jedno pasmowa widziałem jak na lewym pasie odwrotnie do kierunku jazdy stoi Passat b3 gdy się do niego zbliżyłem kierowca uruchomił kierunkowskaz w prawo i odrazu zaczął manewr włączenia się do ruchu bez żadnego zatrzymania , pech chciał ze gdy ona przekraczała środek ulicy ja a konkretnie tylna cześć mego auta znalazła się na wysokości jej zderzaka:facepalm: , ona twierdzi ze stała z kierunkiem i czekała a ja jadąc, jechałem za blisko i sam przetarłem po jej zderzaku... policja uznała 100% winę po stronie baby z b3 ona odmówiła mandatu i sprawa trafi do sadu, i tu mam do was pytanie czy macie jakieś wskazówki co i jak robić żeby sad uznał jej winę i wyjść na tym dobrze . Pozdrawiam , niżej foto uszkodzeń i moje bazgroły w paincie ( jadący prosto prawym pasem to ja , oczywiście gdy zorientowałem się ze ona jedzie we mnie odbiłem w prawo uchroniło mnie od mocniejszych uszkodzeń ale nie całkowicie)

920d.jpg

7xi3.jpg

tj8w.jpg

4la9.jpg

criy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porobiłeś jakieś zdjęcia sobie ? co masz zrobić nic nie zrobisz musisz czekać na roztrzygniecie sprawy w sądzie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ze porobiłem , wiem że mam czekać ale pytanie jest ogólnie jak później z tym działać oddać na bezgotówkowa do VW , nie będę musiał dopłacać w razie czego ubezpieczycielowi za naprawę w aso ? i jak myślicie , co aso zrobi ? wymieni drzwi czy będą prostować i malować ? nadkole to raczej wyprostują i zamalują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak oddajesz na bezgotówkową to nic nie dopłacasz jeszcze należy Ci się auto zastępcze na czas naprawy, nie widze dokładnie co z tylnymi dzwiami alr błotnik naprawią i drzwi przód naprawią

tak na prawdę to tylko kosmetyka jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drzwiami przód tam nic nie jest ruszone tylko dobra polerka i znaku nie będzie ale te tylne to trochę poturbowane są dość mocno przygniecione fakt zdjęcie tego nie oddaje , możesz coś powiedzieć o tym aucie zastępczym czy muszę w aso jakiś wniosek składać czy coś o te auto upominać się ?

---------- Post dopisany at 04:26 ---------- Poprzedni post napisany at 02:44 ----------

A co z felga ? bo tez została uszkodzona jak widać dosyć spore jest te wcięcie w obręczy felgi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj na decyzje sądu i wstawiaj do ASO, w serwisie dogaduj wszystko na nowe części. Jeżeli autko wcześniej nie miało naprawianych elementów to przysługuje Ci takie prawo. U mnie jakiś czas temu jakiś Pan oparł się na zderzaku na parkingu. Z jego OC wstawiłem samochód do ASO i z powodu uszkodzeń jak w załączniku moja dokładka została wymieniona na nową. Więc nie zgadzaj się na naprawy tylko niech robią dodatkowe oględziny na wymianę elementów.

1u4u.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś po jej prawej, ale pusta kobieta :facepalm:

Zapłaci grzywnę, koszty sądowe i punkty zostaną odmrożone :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi jutro mam się stawić na komendę na zeznania a potem zobaczymy jak to będzie , jeżeli jest ktoś kto naprawiał w aso i ma jakieś jeszcze cenne uwagi to byłbym wdzięczny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od policji weź nr polisy i zgłaszasz szkodę telefonicznie. Czekasz na rzeczoznawcę z TU, a po oględzinach ze śmiesznym kosztorysem udajesz się do ASO na bezgotówkową. Poinformuj ich, że sprawca nie przyjął mandatu (jak dobre ASO to zgodzi się na dłuższe czekanie na pieniądze z TU). Do naprawy błotnik TL, drzwi TL (słabe zdjęcia może wymiana), cieniowanie drzwi PL, plastikowe nakładki wymiana, listwy drzwi PL TL do wymiany z technologii, felga ze wzg. na ubytek do wymiany, geometria do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie playa trochę nakreśliłeś mi kierunek :decayed: drzwi raczej do wymiany nie zgodzę sie na szpachle tym bardziej ze były ori nie naprawiane z pobieżnych oględzin drzwi od spodu widać ze sie rozdwoił chyba zgrzew dolnej krawędzi , chyba ze tam nie ma zgrzewu to mogę się mylić , tak czy siak muszę czekać na sprawę az sąd wskaże winnego , chyba że przemyśli i jutro podczas składania zeznań na komendzie przyzna racje ze jest to jej wina i przyjmie mandat.

---------- Post dopisany at 18:37 ---------- Poprzedni post napisany at 18:34 ----------

Tu może troszkę więcej widać:wink:

98ho.jpg

---------- Post dopisany at 19:00 ---------- Poprzedni post napisany at 18:37 ----------

Btw. Może jest ktoś z okolic Suwałk / Ełku i ma do polecenia dobre Aso ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli osoba wlacza się do ruchu to nie ma prawa ruszyć dopóki jeżdżą auta po drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli osoba wlaczq sie do ruchu

No tak włączała się do ruchu , pomijając to ze stała na lewym pasie odwrotnie do kierunku jazdy ( pod prąd ) :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozesz jezdzic bez problemowo autem to Ja bym narazie sie wstrzymal ze wszystkim czyli z naprawa na swoj koszt bo do aso i tak nie oddasz bo nie ma winnego. Zatem zrobil bym wycene rzeczoznawcy niezaleznego (ok 250 zl) i kosztorys w ASO, nie jest to auto 3 letnie wiec nie zrobia ci na orginalnych czescia tylko na zamienikach no chyba ze ich nie ma w Produkcji :) a zamieniki maja byc najbardziej zblizone do orginalow... Aso juz sobie odpowiednio policzy, jesli chcesz sobie zrobic to samemu to tez mozesz troche "podkrecic" faktury- zarobek jest ale minusem jest ze moga nie uznac calej faktury i wtedy trzeba sie szarpac z TU wiadomo ze sie wygra ale to tez koszty i nerwy :)

tak na marginesie, to komus cos sie stalo, jakas bolaca szyja, głowa?? i ile pasazerow bylo w aucie??

Edit- tak auto zastepcze przysluguje ale wtedy gdy zglosi szkode czyli bedzie mial winnego, Auto zastepcze przysluguje do czasu otrzymania kasy od TU albo do czasu naprawy, polecam rowniez zrobic to bezgotowkowo bo pozniej sa problemy ze TU nie uzna kilku dni z czasu naprawy, bo tak im sie podoba, a naprawa byla przeciagnieta z powodow techniczynych zamawianie czesci itp i bedziesz musial placic ze swojej kasy...

Jak by sie cos ruszylo to Daj znac :)

Pozdrawiam

Specjalista ds. Odszkodowań ;0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czasu sprawy w sadzie sam nic nie będę naprawiał jeździć mogę , jechałem sam i nic nikomu się nie stało , tego rzeczoznawce niezależnego wynająć już po sprawie w sadzie jak winnego uznają ? i w czym on pomoże jezeli samochod odstawie na naprawę bezgotówkową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. rzeczoznawca wyliczy ci jak najbardziej korzystnie, jesli chodzi o mozliwosc gotowkowa lub bezgotowkowa- a myslisz ze ktos robi kosztorys w ASO? tak Rzeczoznawca ktorego powoluje sobie warsztat, bo musi miec podkladke tak samo jak ty do zasadnosci naprawy na takich a nie innych czesciach.

2. nie masz podstaw do naprawy na orginalach jesli sa na rynku dostepne zamieniki o parametrach orginalow lub do nich najbardziej zblizonych. max 3 letnie auta mozna robic na Orginalach, lub np przyklad kolegi Honde civic- 96 rok nie bylo zamienikow na zderzak to dostal orginal za jakies kilka tysi.

3. powolujac rzeczoznawce teraz, nie bedziesz mial problemu z uwiarygodnieniem uszkodzen w sadzie jak i przed TU, przeciez sprawa bedzie troche trwala i TU powie ze tak nasz klientka spowodala kolizje ale zniszczenia byly mniejsze i w czasie np 6 miesiecy Pan Przemek mogl rozwalic ten bok 10 razy.... i dlatego tak to wyglada....

Taka Rada warto czasami posluchac Starszego i Doświadczonego kolegi ;0 tym bardziej ze pracuje w tym temacie i znam ta procedure oraz "checi" TU do zasadnosci i wyplaty Odszkodowan.

PS.

Rzeczoznawcy niezalezni najczesciej sa rowniez bieglymi sadowymi, poszukaj w necie, zaplacisz 250 zl za "pelna" ekspertyze i bedzisz mial przynajmniej swiety spokoj.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:hi: temat do zamknięcia autko zrobione wiozłem pieniądze zaoferowane przez Warte , sprawa poszła do sądu rozprawy nie było ( bynajmniej ja nic o tym nie wiem ) dzis o 10 rano dostałem sms od warty ze odszkodowanie zostało przyznane i pieniądze zostaną przelane w ciagu 2 dni - o 15 kasa była na koncie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...