Jump to content
0
hidden22

Filmik do zdiagnozowania dzwieku metalicznego

Recommended Posts

Witam. nagralem filmk od jakiego czasu wydobywa sie dziwiek taki metaliczny jak by cos luzne bylo czy blaszki jakies lataly. moze ktos by pomogl mi zdiagnozowac co to by moglo byc czy jakas rolkamzoe alternator? na filmiku dobrze slychac ten dzwiek... pozdrawiam

20130822 170719 - YouTube

Sprawdź sprzęgiełko jednokierunkowe alternatora, według mnie popiskuje pasek PK , prawdopodobnie kółko altka jest na sztywno z wirnikiem :whistling:

Skype sobpiotr, Mszczonów.Powered by MASTER\'S ;)

Mialem to do niedawna, okazało sie ze napinacz paska klinowego był uszkodzony (mimo ze nówka, oryginał - wymieniany kilka miesiecy wczesniej przy okazji zmiany kompletengo rozrządu i pasków).

Mechanicy wstawili stary i jest ok, dźwięki ustały.

Chociaz kilka osob sugerowało ze to cos z alternatorem itp, a jednak prawie nowy napinacz dał d**y :shock3:

Czyżby sprzedawali jakiś bubel te nowe napinacze ?;/ bo rowniez po wymianie na nowy się to stało...

CHROMOWANIE NIKLOWANIE CYNKOWANIE CZĘŚCI DO AUT ! PRIV :wink::wink: Kupie lotke do b6 avant i wydech od 2.5 TDI !

no ja wymienialem 2 lata temu ten napicz razem z rozrzadem...tylko teraz pytanie jesli by to bylo to to trzeba sciagac caly przod? czy idzie to jakos od dolu wyciagnac i wlozyc nowy?

Sprawdziłeś sprzęgiełko alternatora ?

Nie chce mi się powtarzać, poczytaj tutaj:

http://a4-klub.pl/uklad-kierowniczy-97/piszczy-pelnym-skrecie-277473/index2.html

Skype sobpiotr, Mszczonów.Powered by MASTER\'S ;)

Witam.

Obok alternatora jest rolka napinająca i ona często hałasuje.Zwróć uwagę jak ona pracuje ,powinna stać w miejscu a nie ruszać się .Jeżeli się rusza to napewno jest do wymiany.