Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Olej opałowy, a silnik AJM 115KM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Posiadam Audi z silnikiem AFN 110KM i jeżdżę na tzw: oranżadzie od 3 lat, zrobiłem 100 tyś km i nie dotykałem silnika (oprócz turbiny) auto nie kopci, do paliwa nic nie dolewam, OO mam z pewnego źródła od wielu lat, na liczniku 360 tys km, odpukać nic się jeszcze nie stało. Przypominam, że silnik zasilany jest pompą wtryskową.

Moje pytanie dotyczy silnika AJM 115KM czyli montowanego w wersjach po lifcie, a dokładniej jego rekcji na czerwony napój:) Czy ktoś z użytkowników tego silnika stosował paliwo, o którym mowa? Jeśli tak to jak auto reagowało i czy coś się uszkodziło? Z tego co mi wiadomo silnik AJM jest zasilany popmowtryskiwaczami, które ponoć nie lubią oranżady. Skąd moje pytanie? Rozmawiałem ostatnio z pewnym kolegą i powiedział mi, że miał silnik AJM w audi i lał czerwone paliwo i samochód jeździł przez rok bez żadnych komplikacji, pózniej sprzedał auto więc ślad się urywa.

Proszę mnie nie "hejtować" za moje pytanie i katowanie silnika opałem. :hi:

Opublikowano

AJM jest na PD-kach, wiec lanie orenżady odpada, zbyt kosztowna naprawa

ja bym nie rydzykował :kwasny:

Opublikowano

AFN był wyjątkowo udanym silnikiem wytrzyma 500tys km, ajm bez dolewania oleju do dwusuwów szybko się uszkodzi. Zwykła ropa bezsiarkowa jest za sucha zarówno dla vacum pompy jak i pompek. Można dolewać LM 1052. 100ml na 30litrów wtedy można jeździć.

Opublikowano
  • Autor
AFN był wyjątkowo udanym silnikiem wytrzyma 500tys km, ajm bez dolewania oleju do dwusuwów szybko się uszkodzi. Zwykła ropa bezsiarkowa jest za sucha zarówno dla vacum pompy jak i pompek. Można dolewać LM 1052. 100ml na 30litrów wtedy można jeździć.

VTG - Skąd te informacje? "Eksperymentowałeś" w ten sposób, czy słyszałeś, że ktoś tak robił?

Opublikowano

lej testuj śmiało - wy sobie chyba jaja robicie czasami.

Opublikowano

ja bym nie ryzykował na pd chyba ze masz to za darmo ( OO ) i duzo jezdzisz to sie bedzie opłacać naprawa jak coś, jak nie to szkoda zachodu ,to nie 1z czy afn ,że przepali wszystko.

  • 1 rok później...
Opublikowano

AFN chodzi na OO jak burza, chciałbym się jednak przesiąść na coś noweszej generacji. Podpowiedzcie jakiiego diesla można kupić pod oranżadę?

Opublikowano

U mnie w okolicy znam z 5 osób co od lat jeżdżą pd'kami na OO :) proponuje lać 50/50 i jesteś w miare bezpieczny :)

Opublikowano

B6 mam 3 lata i wszyscy mi mówili zebym nie lał gorącego paliwa bo pompki padną po miesiącu. 3 lata jeździłem na Eko błocie ze smiesznych koncernów paliwowych które w temp -10C robiło sie gęste, miałem też epizod z opałem i według mnie silnik dziwnie na nim pracował ale jakies 100L pół na pół przepaliłem z EKO bo przecież nie wyleje ......

Niestety kolego ale z własnego doświadczenia stwierdzam że pompki na czystej gnojówce długi nie pociągną. Ja robiłęm tak że sprzedawałem gnojówke znajomemu rolnikowi a sam brałem firmowe Błotko

Opublikowano

B6 mam 3 lata i wszyscy mi mówili zebym nie lał gorącego paliwa bo pompki padną po miesiącu. 3 lata jeździłem na Eko błocie ze smiesznych koncernów paliwowych które w temp -10C robiło sie gęste, miałem też epizod z opałem i według mnie silnik dziwnie na nim pracował ale jakies 100L pół na pół przepaliłem z EKO bo przecież nie wyleje ......

Niestety kolego ale z własnego doświadczenia stwierdzam że pompki na czystej gnojówce długi nie pociągną. Ja robiłęm tak że sprzedawałem gnojówke znajomemu rolnikowi a sam brałem firmowe Błotko

znam kolesia co w vw sharanie silnik PD który latał z lawetą zrobił 100 tys na opale i go sprzedał jeszcze za dobrą kase

także widać ze to możliwe

Opublikowano

Wszystko jest mozliwe. Pracowałem na świeżych maszynach które chodziły po 5 lat na czystym opale i uwierz mi ze to ostro skróciło ich żywot ale przez te 5 lat pracując na gnojówce zarobiły na jedną nową maszyny wiec trzeba na to patrzeć z dwoch stron.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.