Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłaczenie kabli kamerki cofania


ryniud

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,na pierwszym zdjęciu zamieściłem zestaw jaki mam podłączony w aucie tzn.radio mam RNS-E LED i DVD na którym zaznaczyłem kabelki ponumerowane i wszystko gra jedynie został przewód od kamerki nr 4.Oczywiście by mieć komplet zakupiłem blendę wraz z kamerką i przewodami co widać na drugim zdjęciu również przewody są ponumerowane.Przechodzę do rzeczy,chodzi mi o podłączenie kabli 1 i 2 czy mogę je podłączyć pod kabel nr 4 na pierwszym zdjęciu?Jeżeli nie to w które miejsce je wpiąć w RNS-E.Co do kabli 4 i 5 czy muszę je ciągnąć do radia czy mogę czerwony podpiąć pod kabel z lampy wstecznego a czarny przykręcić do jakiejś śruby od klapy bagażnika.Jeszcze jedno czy kabel 1 biały to---wejście masy (podłączenie informujące moduł że jest kamera cofania) a 2 szary to(załączanie kamery tylnej,wejście z lampy wstecznego biegu?Bardzo bym prosił o podpowiedz,jutro mam trochę czasu więc mógłbym to ogarnąć a jest trochę pracy bo trzeba lekko tapicerkę poodginać.

DSCF3311.jpg

DSCF3315_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie jest podłączenie pod tuner a ja mam Dvd,nie chcę ryzykować samej kamerki że się zjara.Mam końcówki przygotowane jak się nie mylę do radia by je wpiąć w jakąś kostkę ale zwróć uwagę że moje DVD ma jeden kabel pod kamerkę nr 4 na pierwszym zdjęciu.Mógłbym zaryzykować,ale najpierw lepiej się upewnić czy szlak jej nie trafi dlatego moja prośba o wskazanie podłączenia.

---------- Post dopisany 09-09-2013 at 22:23 ---------- Poprzedni post napisany 04-09-2013 at 17:43 ----------

Panowie,na pierwszym zdjęciu zamieściłem zestaw jaki mam podłączony w aucie tzn.radio mam RNS-E LED i DVD na którym zaznaczyłem kabelki ponumerowane i wszystko gra jedynie został przewód od kamerki nr 4.Oczywiście by mieć komplet zakupiłem blendę wraz z kamerką i przewodami co widać na drugim zdjęciu również przewody są ponumerowane.Przechodzę do rzeczy,chodzi mi o podłączenie kabli 1 i 2 czy mogę je podłączyć pod kabel nr 4 na pierwszym zdjęciu?Jeżeli nie to w które miejsce je wpiąć w RNS-E.Co do kabli 4 i 5 czy muszę je ciągnąć do radia czy mogę czerwony podpiąć pod kabel z lampy wstecznego a czarny przykręcić do jakiejś śruby od klapy bagażnika.Jeszcze jedno czy kabel 1 biały to---wejście masy (podłączenie informujące moduł że jest kamera cofania) a 2 szary to(załączanie kamery tylnej,wejście z lampy wstecznego biegu?Bardzo bym prosił o podpowiedz,jutro mam trochę czasu więc mógłbym to ogarnąć a jest trochę pracy bo trzeba lekko tapicerkę poodginać.

http://s22.postimg.org/9exbea7dp/DSCF3311.jpg

http://s10.postimg.org/df05g70b9/DSCF3315_2.jpg

Panowie a może kable 1 i2 z II zdjęcia podpiąć pod tę złącze jak na tej fotce które idzie do RNS-E?

1392.jpg

---------- Post dopisany 12-09-2013 at 18:01 ---------- Poprzedni post napisany 09-09-2013 at 22:23 ----------

Panowie,na pierwszym zdjęciu zamieściłem zestaw jaki mam podłączony w aucie tzn.radio mam RNS-E LED i DVD na którym zaznaczyłem kabelki ponumerowane i wszystko gra jedynie został przewód od kamerki nr 4.Oczywiście by mieć komplet zakupiłem blendę wraz z kamerką i przewodami co widać na drugim zdjęciu również przewody są ponumerowane.Przechodzę do rzeczy,chodzi mi o podłączenie kabli 1 i 2 czy mogę je podłączyć pod kabel nr 4 na pierwszym zdjęciu?Jeżeli nie to w które miejsce je wpiąć w RNS-E.Co do kabli 4 i 5 czy muszę je ciągnąć do radia czy mogę czerwony podpiąć pod kabel z lampy wstecznego a czarny przykręcić do jakiejś śruby od klapy bagażnika.Jeszcze jedno czy kabel 1 biały to---wejście masy (podłączenie informujące moduł że jest kamera cofania) a 2 szary to(załączanie kamery tylnej,wejście z lampy wstecznego biegu?Bardzo bym prosił o podpowiedz,jutro mam trochę czasu więc mógłbym to ogarnąć a jest trochę pracy bo trzeba lekko tapicerkę poodginać.

http://s22.postimg.org/9exbea7dp/DSCF3311.jpg

http://s10.postimg.org/df05g70b9/DSCF3315_2.jpg

Panowie,czy tak będzie dobrze--zdjęcie II----kabel czarny do masy auta,czerwony pod kabel lampy od wstecznego biały i czarny z wsuwkami pod kabel z I zdjęcia czynczie nr 4--kamerka i dodatkowo kabel od lampy wstecznego plus do niebieskiego kabelka ze zdjęcia pierwszego o nr 1-- REAR LIGHT SIGNAL wtedy powinno zadziałać czy tak?

---------- Post dopisany 14-09-2013 at 20:05 ---------- Poprzedni post napisany 12-09-2013 at 18:01 ----------

Panowie kamerka podłączona ale na dolnym ekranie jest pasek w wysokości 1 cm i drży ,gdy wcisnę w radiu zródła i ponownie wybiorę TV to pasek przestaję drżeć ale jest ciemny.Jaka może być przyczyna tego?Załączam film zobaczcie sami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje uruchomienia kamerki, co do paska na dole jak wybierasz wsteczny dość częsty problem na nie oryginalnych kamerkach i adapterach TV, czasem zmiana z PAL na NTSC pomaga. Kamerka nie uszkodzi się pod 12 V. Z tym paskiem to jeszcze też pomaga takie coś:

Zasilanie kamerki po kluczyku (czyli tak jak ja w temacie http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/montaz-oryginalnej-kamery-cofania-blendy-audi-244461/ podłączenie pod tylną wycieraczke.) Kamera działa od razu po odpaleniu samochodu i po wybraniu obrazu z RNS-E lub wybraniu wstecznego mamy obraz. Gdy zasilanie bierzemy z lampy wstecznego kamera w tym samym momencie dostaje zasilanie i wtedy przesuwa się obraz. Sprawdz czy rozwiąże Ci to problem. Podobnie dzieje się gdy nie mamy podłączonej kamerki, a kodowanie zmienimy na camere. Wtedy też obraz TV w RNS-E przesuwa się.

Co do foto II:

1- (ekran masa) sygnału obrazu z kamerki

2- sygnał z kamerki

3- złącze kamerki

4- zasilanie kamerki 6-12 V (kolor czerwony +)

5 - masa kamerki

Foto I :

1 i 2 i 3 (nie widać opisu)

4 -wejscie sygnałowe do kamerki ( środek wtyczki z nr 2 z foto zewnętrzna część wtyczki ekran kamerki nr 1 z foto 2)

5 -podłączenie adaptera TV AV do RNS-E szare złącze 32 Pin

6 -USB pod podłączenie zewnętrznego źródła pamięci

7 -Odbiornik Ir sterowanie pilota

8 -Zasilanie DVD ( czarny (-), czerwony podtrzymanie pamięci (+12V) , żółty ACC (+12V po stacyjce)

9 -Złącza sygnału obrazu oraz dźwięku

10 -Włącznik zmiany obrazu ( w większośći adapterów)

11 -Złącze zasilania RNS-E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...