Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana silnika


barexx

Rekomendowane odpowiedzi

Ne doczytałem że quattro :) jak w quattro to ja bym osobiście zmienił koniecznie na skrzynię manualną i się zastanowił czy nie lepiej wrzucić pompowtryska od razu 130 KM np. AWX też już nie są drogie.

I jak się montuje pompowtryska np. 116 KM to trzeba pamiętać o pływaku z pompka paliwa w bak żeby pchało paliwo do przodu bo 2.5 przynajmniej w FWD ma tylko pompkę spiętrzającą przy niskim poziomie paliwa a nie podaje paliwa do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mi trafiło się takie audi ze 116 wiec nie będę nic kombinować bo mam wszystko co potrzebne. Jeszcze nie wiadomo czy to się zgra ze sobą.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

---------- Post dopisany 23-01-2014 at 20:13 ---------- Poprzedni post napisany 19-01-2014 at 16:40 ----------

Witam. Dziś w końcu wziąłem się do pracy i udalo mi się przełożyć tan silnik. Wszystko sie niby zgralo z małymi przerobkami lecz problem mam teraz z rozrusznikiem. Od 2.5 nie podejdzie od 1.9 manuala też nie mogę dopasowac bo nie wchodzi tak jak powinien. Moze ktos podpowie jak z tego wybrnąć bo nie mam jak próby zrobić.

---------- Post dopisany 08-02-2014 at 18:58 ---------- Poprzedni post napisany 23-01-2014 at 20:13 ----------

Ktoś pomoże przy kodowaniu sterowników ECU i skrzyni? Jakich użyć wartości. Im więcej szukam tym mniej wiem, każdy pisze inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie brak czasu(praca) więc projekt odstawiony. Audi złożone, mechanicznie wszystko ok. Pali, jeździ ale w trybie awaryjnym. Silnik bez błędów, ale skrzynia siedzi:

Address 02 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 927 156 CM

Component: AG5 01V 2.5lTDI RdW 9603

Coding: 00010

Shop #: WSC 00000

1 Fault Found:

18249 - Engine Control Module / Transmission Control Module Incompatible

P1841 - 35-00 - -

Gutmann tłumaczy to jako "ta przekładnia nie pasuje do tego typu silnika" No jak nie jak tak??:wink:

Powalczę jeszcze w wolnym czasie. Jeżeli się nie uda z przykrością będę zmuszony włożyć manual quattro. Chyba, że ktoś ma jakiś pomysł? Sterownik od 1.9 tdi tip jak by podłożył błąd zniknie ale czy skrzynia będzie jeżdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekompatybilny sterownik silnika ze sterownikiem skrzyni a nie sama przekładnia - wstawiałbym sterownik od 1.9 ale z tego samego rocznika mniej wiecej bo od 99 był inny sterownik hydrauliczny w skrzyni a od 00 lub nawet 99 skrzynia i silnik konunikują się po Canie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sterownik to: 8D0 927 156 CB AG5 01V 1.9l-PD RdW 3737 czyli różnica jest , szukam właśnie info co do kompatybilnoście sterowników między skrzyniami 5hp19FL ( taką mam ja i kazdy FWD ) a 5Hp19FLA taką masz TY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał po Allegro co mają skrzynie - KOD skrzyni do 1.9 TDI-PD w A4 B5 to EZP / EMA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to jak by ktoś z forum zmieniał z automatu na manualną. Na allegro piszą czasami głupoty, nawet widziałeś mój temat odnośnie sterownika asb. A po drugie ciężko ze zwrotem w razie gdyby nie podszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem i twój sterownik jest do skrzyni FAN lub DEY i dla pojazdów z ESP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy sam wsad by się dało zmienić?

---------- Post dopisany at 22:26 ---------- Poprzedni post napisany at 22:25 ----------

Trochę jaśniej proszę:wink:

---------- Post dopisany at 22:26 ---------- Poprzedni post napisany at 22:26 ----------

Trochę jaśniej proszę:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dopasowanie tego jest niemożliwe albo mało prawdopodobne - nie znajdziesz sterownika pod Quattro i do 1.9TDI PD z tego co wiem nie było takiej konfiguracji , myślę że pozostaje wymiana na manual

A ECU na automat przekodowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że sterowniki chyba już od 99 r komunikują się po canie i od tego też roku jest inne sterownie czujnikiem prędkości w skrzyni (ten nad sterownikiem hydraulicznym - nie przy przegubie). W sumie skrzynie 5HP19 od 99 roku mechanicznie powinny być ze sobą kompatybilne ale... chyba w sterowniku 1.9 nie zmienisz kodowania na quattro i automat więc na moje pozostaje kupic sterownik skrzyni od 1.9, przekodować sterownik silnika i abs na automat i jak to wszystko zagada bez błędów w sterownikach to powinno jeździć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik silnika nie przekodowany bo nie chce się przekodować. Zresztą nie wiem jakich użyć wartości bo jest kilka opisów kodowania. W jednym nawet ostatnia cyfra ma oznaczać model auta czyli 1 to A4, być może nie przyjmuje kodowania z względu na błąd skrzyni. Abs ma już kodowanie na automat. A czujniki w obu skrzyniach czyli oryg. manualu od 1.9 i moją automatyczna były w tym samym miejscu czyli właśnie na przegubie (lewy wew.). Myślę że sterownik asb od 1.9 rozwiązałby ten problem. Ale co niektórym się w główkach poprzewracało 799zł za sterownik:grin: to skrzynie manual quattro kupie. Dlatego wolałbym podmienić od kogoś i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik silnika nie chce przyjąć kodowania bo pewnie potrzebuje PIN (albo hasło) - gdzieś kiedyś czytałem o tych sterownikach od 1.9 tdi że niektóre właśnie potrzebują PINu. Poszukaj w necie standardowych pinów i spróbuj.

---------- Post dopisany at 09:48 ---------- Poprzedni post napisany at 09:41 ----------

A sterownik wypruj najlepiej z jakiegoś passata albo a4 (tylko 116km) angola albo rozbitka na części - jest chyba trochę tego na graty do sprzedania - powinno być w miare tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podałem mu numer mojego żeby wiedział czego szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki 8D0927156CB od ajm 115. Gość mówi że gw. rozruchowa jest więc chyba wezmę na próbę. 490zł z wysyłka:facepalm: My takie za grosze przywozimy ale trzeba czasu.

---------- Post dopisany 27-02-2014 at 21:40 ---------- Poprzedni post napisany 26-02-2014 at 11:05 ----------

Przywiozłem sterownik i na szybko zamontowałem. Tryb awaryjny znikł :banan: Trzeba to jakoś adaptować lub kodować? Wyskoczyło coś z G185 ale zamiast zapisać usunąłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...