Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolumny i wzmacniacz do słuchania w domu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebna jest mi wasza opinia odnośnie jednej sprawy.

Jesteśmy z żoną na etapie urządzania mieszkania, bardzo lubię słuchać muzyki i chcę zainwestować w jakiś "dobry" sprzęt.

Pierwsza sprawa to kolumny, wypatrzyłem coś takiego:

Kolumny STX F-360 n (kolor czarny) (3506607974) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Kolumny STX F-280 n (kolor wenge) (3484473962) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Miał ktoś z was styczność z takowymi ?? Warto uderzyć w ten temat czy to jakieś kolejne chińskie gówno ??

Jeżeli chodzi o odtwarzanie mam na stanie wieżę z głośnikami AIWA NSX-N999MKIIEZ tyle że naprawy wymaga odtwarzacz CD i coś jeszcze. Jak nie znajdę dobrego fachowca to wybiorę opcję kupna czegoś nowszego.

Czekam na wasze sugestie i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam proste pytanie - czy je slyszales??

osobiscie, w salonie czy tam jakims innym miejscu

usiadles, pusciles plyte i sluchales muzyki ktora z nich leci, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji w tym jest sęk. Druga sprawa nie są wykonane z plastiku jak większość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin

wiec poszukaj okazji

chyba ze interesuje Cie bylejakosc

szczerze sugeruje, nie kupuj w ten sposob

jesli piszesz, ze "bardzo lubię słuchać muzyki i chcę zainwestować" to musisz wiedziec, czy to jest to, czego szukasz

uwierz, wiem co mowie, mam ten etap za soba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę i najgorsze jest to, że nie ma za bardzo gdzie się udać w celu odsłuchania. Wszędzie porozstawiane kina domowe a jak już jest sprzęt grający to za nieosiągalną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz, jak nie ma w Rzeszowie to wybierz sie gdzies dalej

i uwierz, za calkiem osiaglna cene mozna miec naprawde fajny sprzet

jedyne co, to musisz byc pewien ze dzwiek z niego jest taki, jaki zawsze chciales slyszec

a to juz bardzo osobista sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda kolumna z innym wzmacniaczem i innym pomieszczeniu zagra inaczej więc porównanie w salonach to też nie odzwierciedla jakości dźwięku , mówie z własnego doświadczenia bo do tych samych kolumn w jednym pomieszczeniu przewineło mi sie ze 20 rożnych marek i mocy wzmacniaczy z dawnych lat HI-endu , i różnica jest kolosalna .

Sztuka jest dopasować do danego pomieszczenia , odpowiednie kolumny i zastosować odpowiedni napęd .

a jak komuś jeszcze zależy na wyglądzie to jest wyzwanie , albo gruby portfel.

Zestaw który gra u kogoś super , u nas w domu może nas rozczarować i na odwrót .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies altuski jak już.A wzmaka mam kenwood KA-1060 do niego podpięte cztery kolumny.Cwierc mocy wystarcza do tego zeby szklanki w domu drżały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies altuski jak już.A wzmaka mam kenwood KA-1060 do niego podpięte cztery kolumny.Cwierc mocy wystarcza do tego zeby szklanki w domu drżały.

takowe kolumny koledze zaproponowałem na PW. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz a jak z ewentualnym podpięciem do wspomnianej przeze mnie wieży ?? Jest taka możliwość ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altus 110 jest ok ale to 8ohm te japcokoreo wynalazki przeważnie są 6 lub 4 ohm wiec nie są w stanie napedzić tych kolumn. Polecam Radmora wyrwać zadbanego. Moje sasiady myślą że mam dyskotekę prywatna w domu.

;-)

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy, z tego co się kiedyś doszukałem, to STX to produkcja polska, gdzieś pod Warszawą chyba, bo nawet miałem zamiar się wybrać na odsłuch. Podobno niezłe, ale ...

Z forów audio wyczytałem, że to półka popularnego Jamo.

Jamo słuchałem i obsłuchałem wszystko, co było dostępne w MM/Saturn w tej cenie i ...

Posłuchałem sobie kiedyś tego:

KOLUMNA KLIPSCH B20 - GW.EIC - MOŻLIWOŚĆ NEGOCJACJI CENY

W porównaniu do Jamo to poezja, jak dla mnie, w tej cenie. Porównywałem na tym samych sprzęcie, tej samej płycie, na tych samych ustawieniach.

To są monitory, które same już nieźle grają a jak je z czasem rozbudujesz o subwoofer i "duże" kolumny tej marki, to kino domowe naprawdę dobrej jakości wyjdzie z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz a jak z ewentualnym podpięciem do wspomnianej przeze mnie wieży ?? Jest taka możliwość ??

możliwość jest zawszekwestja dogadania , tylko jaką masz impedancie wzmacniacza , zobacz z tyłu powinno pisać , nie mylić z moca watami.

jak cos to zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy, z tego co się kiedyś doszukałem, to STX to produkcja polska, gdzieś pod Warszawą chyba, bo nawet miałem zamiar się wybrać na odsłuch. Podobno niezłe, ale ...

Z forów audio wyczytałem, że to półka popularnego Jamo.

Jamo słuchałem i obsłuchałem wszystko, co było dostępne w MM/Saturn w tej cenie i ...

Posłuchałem sobie kiedyś tego:

KOLUMNA KLIPSCH B20 - GW.EIC - MOŻLIWOŚĆ NEGOCJACJI CENY

W porównaniu do Jamo to poezja, jak dla mnie, w tej cenie. Porównywałem na tym samych sprzęcie, tej samej płycie, na tych samych ustawieniach.

To są monitory, które same już nieźle grają a jak je z czasem rozbudujesz o subwoofer i "duże" kolumny tej marki, to kino domowe naprawdę dobrej jakości wyjdzie z tego.

Posiadam F1,B2,C1 i potwierdzam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy, z tego co się kiedyś doszukałem, to STX to produkcja polska, gdzieś pod Warszawą chyba, bo nawet miałem zamiar się wybrać na odsłuch. Podobno niezłe, ale ...

Z forów audio wyczytałem, że to półka popularnego Jamo.

Jamo słuchałem i obsłuchałem wszystko, co było dostępne w MM/Saturn w tej cenie i ...

Posłuchałem sobie kiedyś tego:

KOLUMNA KLIPSCH B20 - GW.EIC - MOŻLIWOŚĆ NEGOCJACJI CENY

W porównaniu do Jamo to poezja, jak dla mnie, w tej cenie. Porównywałem na tym samych sprzęcie, tej samej płycie, na tych samych ustawieniach.

To są monitory, które same już nieźle grają a jak je z czasem rozbudujesz o subwoofer i "duże" kolumny tej marki, to kino domowe naprawdę dobrej jakości wyjdzie z tego.

Posiadam F1,B2,C1 i potwierdzam:)

U mnie niestety ciągle inne ważniejsze wydatki, więc klipscha brak, ale jak tylko coś wyskrobię ze skarbonki, to zaczynam od B20 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy Gun, z tej wieży i kolumn altus szału nie zrobisz, będzie to grało kiepsko, gorzej niż wspomniane przez Ciebie wszechobecne kina domowe. Skoro lubisz słuchać muzyki nie na zasadzie byle by tylko grało, to musisz się postarać o coś lepszego. Kolega Kamyk dobrze Ci radzi, musisz wiedzieć czego chcesz. Potem weź pod uwagę wielkość pomieszczenia i zdecyduj ile kasy chcesz wydać. Nie myśl tylko o nowym sprzęcie, czasem za śmieszne pieniądze można wyrwać bardzo tanio jakąś perełkę od zdegustowanego audiofila, któremu przeszkadza to czego większość nie rozumie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede tlumaczyl parokrotnie tego samego

mialem 3 wieze, czy tam sprzet uwazany za bardzo dobry

zawsze mi cos nie pasowalo

czegos brakowalo, albo wysokich, albo niskich - itd itp

do czasu

w koncu sie wzialem, sie uparlem, wrzucilem do auta moja babe i pojezdzilismy na odsluchy

w 4 salonie wiedzialem co mi pasuje, a co nie

na dzisiaj, od 3 lat jestem posiadaczem swietnego sprzetu teoretycznie z wyzszej polki, ale praktycznie kupionego za BARDZO rozsadne pieniadze

to sprzet ktory nie jest kupowany codziennie jak przyslowiowa kajzerka, wiec zawsze sie porozumiesz ze sprzedawca, zeby wszyscy byli happy

przekonalem sie na pewno co do jednego - musisz usiasc z tylkiem i posluchac, bo wszystko gra inaczej

mi np. Klipsche kompletnie nie pasowaly

jesli do tego uda sie umowic tak, ze jesli w domu nie bedzie dobrze, to w ciagu 24 godzin przywieziesz i wymienisz na inny - to w ogole bajka

sluchaj starszych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda: bez odsłuchu bym nic nie kupił. Jeżeli oczywiście masz jako taki słuch, bo kolega właśnie kupił sobie kino domowe Onkyo w promocji za 1300 w MM i zadowolony a ja tego słuchać nie mogłem.

Siedziałem z pół godziny, żeby to jakoś ustawić i ... się poddałem.

A audiofilem napewno nie jestem (jak bym miał kasę, to może bym został :decayed: )ale też słoń na ucho mi nie nadepnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja kobita mówiła tak samo

marudziła jak ją namawiałem, że nie ma słuchu itd itp

pierdzieliła te swoje głupoty aż mnie nosiło :decayed:

w pierwszym salonie opadła jej szczęka przy KEFach

5, jeśli dobrze pamiętam

w następnych było tylko lepiej, już czuła gdy dźwięk płaski, gdy się nie niesie

w kolejnym coś tam z basami było za bardzo, bała się o szklanki :wink:

ale potem, wszytko się udało zbilansować

dzisiaj wolimy CD posłuchać od radia, o tv nie wspominając

inny świat

a jak włączysz Yello Touch :whistling:

poezja ............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...