Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modyfikacja licznika: ramki zegarów A4 B8 vs A5


darecy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli szukasz z A5 i masz kierownicę po prawej stronie to tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz navi? jeśli tak to jaką, to co widać na tej aukcji to jest ramka z mniejszym otworem czyli 3G, w 3G High i 3G+ był juz większy wyswietlacz

Edytowane przez andynl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz z A5 i masz kierownicę po prawej stronie to tak :)

zabawne :)

masz navi? jeśli tak to jaką, to co widać na tej aukcji to jest ramka z mniejszym otworem czyli 3G, w 3G High i 3G+ był juz większy wyswietlacz

ok rozumiem czyli większą i z tego co się dowiedzialem to z anglika więc... szukam dalej

a ta zobaczcie

http://allegro.pl/ramka-wyswietlacza-led-audi-a5-8t-oem-8t1857186-i6142009082.html

http://allegro.pl/ramka-plastik-wyswietlacza-audi-a5-gliwice-i6150368652.html

jak bedzie ok to szukam plastiku po lewej stronie :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ramka 7" z A5 podejdzie do A4. Taka wlasnie szukam ale sprzedajacy wystawil ja jako ze pochodzia z A5. numery sie zgadzaja ale obilo mi sie o uszy ze te bolce mocujace moga nie pasowac. ktos zakladal?

Edytowane przez dymekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.co.uk/itm/191872827880?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

cos takiego ale jak mowisz ze nie podejdzie... :facepalm: ciezko znalezc do a4


Jezeli wiec nie pasuje wokol licznika czy jest mozliwosc "wyprofilowania " jej aby pasowala? Podpilowac tu i tam. Ktos moze powiedziec ze kombinuje ale w Uk jest deficyt na 7-mio calowe do a4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramka nie pasuje bo licznik ma inny kształt, raczej piłowaniem nie spasujesz, proponuję zmienić sobie obudowę licznika na A5 i wtedy rameczki pasują a i licznik lepiej wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już po wymianie ale mam problem z kalibracją wskazówek od temperatury i paliwa :) ktoś ma jakiś sprawdzony pomysł jak to ogarnąć, bo dziwnie przybyło mi paliwa w baku haha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kompa i ustaw wedłyg wskazań ile masz paliwa , albo taka wskazówka , zazwyczaj rezerwa zapala się jak masz paliwa na 90-80km

Edytowane przez Love-AUDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kompa i ustaw wedłyg wskazań ile masz paliwa , albo taka wskazówka , zazwyczaj rezerwa zapala się jak masz paliwa na 90-80km

Ok, dzięki za podpowiedź :)

Chyba wiem w czym jest u mnie problem, bo wymieniłem tylko obudowę i tarczki od A5 a cała reszta została z mojej A4 i wychodzi na to, że tarczki są inaczej wyskalowane jeśli chodzi o temperaturę i poziom paliwa :( obroty i prędkościomierz są ok. Czy faktycznie tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest roznica.. tarcze a4 i a5 sa inaczej wyskalowane w miejscu temp i paliwa reszta taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś opcja by obejść ten temat bez wymiany całego licznika? Czy da rade podmienić może mechanizm tych wskazówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać tarczki od a4 najszybciej. A obudowe z a5 i powinno pasowac a tam gdzie widac biala linie pomalowac na czarno lub taśma zakleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę taką opcje pod uwagę ale co ori to ori i wolałbym aż tak nie rzeźbić :)

P.s. W tarczach A4 nie ma krawędzi oddzielających poziom paliwa i temperaturę od dużych tarcz, jest to nałożone jakby z obudową a w A5 już są wytłoczone te krawędzie i teraz jeśli założę stare A4 to całość będzie gładka bez podziału między wskazówkami. Trochę może niewyraźnie na pisałem i foto by się przydało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te środkowe są od A5 i zobacz jakie ma tarczki w miejscu temperatury i poziomu paliwa :)

KHlvmxt.jpg

i tu jeszcze różnicę w obudowie, widać, że A4 B8 ma jeszcze takie ramki nakładane z obudową na tarczki:

yF1yiOO.jpg

Mumen z forum sprzedaje do A5 i tu ma bardzo ładne foto:

http://allegro.pl/obudowa-licznika-a5-s5-8t-acc-biale-wskazowki-i6451241811.html

Edytowane przez the_beast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz teraz wiem o co Ci chodzi... a probowałes zakodowac licznik gdzie kodujesz model samochodu na a5? A reszte kodowania zostawić swoja?? moze bedzie normalnie działał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do późnych godzin walczyłem z tematem i zrobiłem to na starych moich tarczach :) Okazało się, że wystarczy wziąć czarny marker i pomalować kilka brzegów obudowy, na której mocowane są tarcze, efekt jest zadowalający bo jak sobie pomyślałem, że my forumowicze mamy problem by zobaczyć różnicę to nie ma co sobie głowy tym zawracać :D Najważniejsze, że obudowa A5 robi robotę :D

Wczoraj mod skończony sukcesem, czas na kolejne ;)


Juz teraz wiem o co Ci chodzi... a probowałes zakodowac licznik gdzie kodujesz model samochodu na a5? A reszte kodowania zostawić swoja?? moze bedzie normalnie działał?

Czy ktoś wie może, czy jest taka możliwość? Grzesiek może się wypowie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zapytajmy wrc. Ale ja mam u siebie caly kompletny licznik z a5 wsadzony i jest on zakodowany pod a4 i dziala zaraz po zalozeniu zdjeciu CP tez dzialal a byl kodowany pod a5 wiec mysle ze to w dwie strony dziala. Chyba ze chcesz sobie inne tarcze wsadzic to pisz do mumena on robi tarcze wedlug zyczenia mi robil na zamowienie takie jakie sobie wymyslilem tylko ze są bez tych "zgrubien" o ktore teraz walczysz zeby mieć.. ale wykonanie i robota perfect u mnie w temacie sa zdjecia tarcz:)

Edytowane przez Kris0112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u Mumena Janusza osobiście kilka dni temu ;) Od niego mam właśnie tarczki ori i obudowę :)

Masz jakieś foto swoich tarczek od Mumena? Nie mogę ich u Ciebie znaleźć...

Edytowane przez the_beast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...