Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana oleju w skrzyni i moście quattro


piotraudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy w napędzie quattro w skrzyni biegów i moście jest ten sam olej???Ponieważ myślałem uzupełnić ewentualne braki oleju w skrzyni i reszcie układu napędowego.Napisałem uzupełnić a nie wymienić ponieważ krążą rożne opinie co do wymiany

---------- Post dopisany 18-09-2013 at 18:42 ---------- Poprzedni post napisany 13-09-2013 at 12:00 ----------

czyżby nikt z kolegów nie wiedział??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nikt wcześniej nie wymieniał to jest ten sam ja osobiście wymieniłem w moście i skrzyni biegów na olej motul i nastąpiła duża poprawa wcześniej przy pełnym skręcie i dodaniu gazu przy wolnej jeździe było takie jakby szarpanie czy coś po wymianie to zniknęło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolał wymienić choć także sie nic nie dzieje ale olej po 10latach pracy na pewno stracił swoje właściwości kolego olej motul a o jakich parametrach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolał wymienić choć także sie nic nie dzieje ale olej po 10latach pracy na pewno stracił swoje właściwości kolego olej motul a o jakich parametrach??

taki olej jak z poniższego linku mam zalany w skrzyni i moście

MOTUL GEAR 300 75W90 1L TARNÓW (3520875356) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia 75w90

dyfer może być 80w90 ale też leją 75w90

Do naszych aut najlepiej lać tylko ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 tdi v6 ile litrów oleju do skrzyni i do dyfra wlać? będę wymieniał dwumas i sprzęgło i przydałoby się to odrazu zrobić...

za podpowiedzi wielkie dzięki bo zauważyłem że u mnie też jest podobny objaw jak u kolegi hopek03 jak wyjezdrzam np z parkingu i kola sa calkowicie skrecone to czuc jakby tylne koła sie dziwnie odzywały :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam skrzynie 6 biegów manual i poszło mi 4 litry oleju do skrzyni 2,5 i do mostu 1,5 i te dziwne odgłosy u mnie po wymianie ustały wo gule się wyciszyło i jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...